PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570957}

Ujrzałem diabła

Ak-ma-leul Bo-ass-da
7,4 12 671
ocen
7,4 10 1 12671
6,7 11
ocen krytyków
Ujrzałem diabła
powrót do forum filmu Ujrzałem diabła

Im dalej rozwija się fabuła (a nie jest to niestety krótki film), tym bardziej traci polot, jakby
wraz z upływem czasu kończyły się twórcom pomysły na ciąg dalszy, nie wspominając już o
zgrabnym wykończeniu. Skutek jest banalny - film początkowo trzymający w napięciu,
przeradza się w przewidywalną i dość niedorzeczną krwistą papkę, pozostawiając widza z
ręką w nocniku na samym końcu. Bardzo brzydka zagrywka ze strony twórców, jednak zdają
się oni w trakcie filmu kilkakrotnie komunikować swój brak wyobraźni pseudo-śmiesznymi
scenami, mającymi (chyba?) ośmieszać w standardowym stylu nieporadność policji,
tudzież niewybredne poczucie humoru niektórych postaci. Jest to - w całej swej niemal 2,5
godzinnej rozciągłości - film dosłownie coraz słabszy, równia pochyła mająca niewiele
wspólnego z osławioną Trylogią zemsty, Oldboyem, czy nawet z Chugyeogja, do poziomu
których - zdaje się - twórcy chcieli podciągnąć jakoś swe "wtórne dziełko". Moim skromnym
zdaniem nie udało im się nawet porządnie odgrzać kotleta, choć na początku wszystko
zapowiadało się jak najlepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones