PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570957}

Ujrzałem diabła

Ak-ma-leul Bo-ass-da
7,4 12 645
ocen
7,4 10 1 12645
6,7 11
ocen krytyków
Ujrzałem diabła
powrót do forum filmu Ujrzałem diabła

4/10. Warsztat na plus.

ocenił(a) film na 4

Widzę, że najwięcej krytyki odnosi się do postaci głównego bohatera ;o.

Mnie natomiast od samego prawie początku zaczął boleć brak logiki w kolejnych posunięciach fabularnych. Częste pójścia na skróty. A najlepiej obrazuje to następująca sekwencja zdarzeń(UWAGA! Spoileruję pierwsze 40min. filmu): Narzeczony ofiary dostaje od jej ojca listę z 4 podejrzanymi o owe morderstwo(dlaczego akurat oni? Bo byli już wcześniej podejrzani o podobne morderstwa. Dlaczego są na wolności? Nie wiem. Dlaczego bohater znajduje ich "ot tak", a policja nie? Nie wiem). Kolejna scena to tortury pierwszego podejrzanego. Następna, tortury drugiego podejrzanego("pozytywny bohater" od samego początku używa klucza francuskiego do bicia jajek, bez zawahania się, czy bije właściwą osobę). Trzeci, właściwy oprawca okazuje się być już 'twardszym orzechem do zgryzienia' i bohater nie znaduje go tak od razu. Najpierw poznaje jego rodziców podając się za ubezpieczyciela i dopiero od syna oprawcy dowiaduje się, gdzie ten osobnik mieszka. Oczywiście bez większych komplikacji w następnych minutach staje z nim w cztery oczy.

Mam wrażenie, że prościej tego poprowadzić się nie dało. A to sam początek filmu, który mógłby skończyć się po tych 40 minutach. Niestety przez następne 2h reżyser stara się nam pokazać głębie historii, jej drugie dno. Tj. bohater, ten pozytywny, staje się równie zły co oprawca. Mi jednak było szkoda czasu na to, bo owe "skróty" robiły mi większy mindf*** z mózgu, niż zawiłość fabularna.

Szkoda pięknych zdjęć, dobrej reżyserki(chociażby sceny w taksówce) i klimatu.

ocenił(a) film na 4
Eld51

do-kła-dnie

ocenił(a) film na 7
Eld51

W sumie pierwsze 40 minut to troche inny film,dopiero potem wychodzi na jaw ze to ma byc taki revenge flick pomieszany troche ze slasherem,tylko z takim twistem,ze ofiara jest tu najwiekszy skurczybyk i morderca jakiego ziemia niesła.

ocenił(a) film na 7
Eld51

Wszystko jest bardzo logiczne. On ma 4 podejrzanych, którzy są na wolności bo byli jedynie podejrzanymi, nic im nie udowodnili, dlatego pierwszy z nich po spotkaniu bohatera w szpitalu się przyznaje do zabójstwa lata temu. No i bohater dosłownie dostaje teczki z informacjami na temat wszystkich czterech gostków to czemu miałoby mu być trudno ich znaleźć????? I skąd wniosek, że policja miała trudności ze znalezieniem ich?????? No i nie patyczkuje się z nimi, bo to są kryminaliści, nawet jak nie dało się im tego udowodnić. Ma teczki, wie co oni zrobili wcześniej itd. Czemu ma być dla nich miły?????? Starsze osoby wierzą w najdziwniejsze rzeczy, wystarczy do nich zadzwonić i udawać wnuczka i niektórzy to połkną, więc to, że uwierzyli w ubezpieczyciela to nie dziwne. I dosłownie napisałaś lub napisałeś, że syn oprawcy podał jego adres więc niby czemu nie miałby się boahter spotkać z oprawcą niedługo po tym????????? GDZIE JEST BRAK LOGIKI?!?

ocenił(a) film na 8
Eld51

W sumie można się zgodzić. Też wydawało mi się dziwne z tym szybkim znajdowaniem kolejnych podejrzanych, wszak zapominasz o jednym, to był tajny agent. Raz zostało to powiedziane w filmie. Co do dręczenia tych typków, sądzę że większość z Nas chciała by/ bądź postąpiła by podobnie. Śmiecie, szumowiny, gwałciciele, mordercy, po takim ciosie, chcesz ich wszystkich pozabijać. Tak mi się co najmniej wydaję. Fabuła oparta była na tym, że chciał jak najboleśniej dać odczuć oprawcy ból, jednocześnie nie doceniając przeciwnika, co przynosiło fatalne skutki. Dlatego wstęp trzeba było "upchać". Nie był to typowy slasher, gdyż nie przykładano uwagi do sposobu zabijania, sam sposób zemsty i dosyć jak na mój gust unikatowy pojedynek, dwóch psychopatów po przeciwnych stronach barykady (bohater nie zwracał kompletnej uwagi na sznur trupów, który był konsekwencją w pewnym sensie jego polowania, a raczej metody tegoż). Do Oldboya mu trochę daleko, może nie aż tak, ale jestem w stanie polecić każdemu.

ocenił(a) film na 8
coorvah

Nie czytałem opisu film przed napisaniem komentarza. Jest tam napisane , że to agent służb specjalnych.

Eld51

Najbardziej nielogiczna rzeczą jaką mi się rzuciła w oczy, to jakim cudem ten psychol znał adres rodziny tej dziewczyny? Teoretycznie można by pomyśleć, że miał w jej portfelu, tylko że wtedy to on jeszcze nie wiedział, ze ten adres będzie mu potrzeby. Zostawił się akurat jej portfel z adresem na wszelki wypadek?

ocenił(a) film na 10
Rumcajs997

Znajomość adresu to brak logiki? Hahahah xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones