PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570957}

Ujrzałem diabła

Ak-ma-leul Bo-ass-da
7,4 12 705
ocen
7,4 10 1 12705
6,8 12
ocen krytyków
Ujrzałem diabła
powrót do forum filmu Ujrzałem diabła

Zachwyty moim zdaniem nieco przesadzone. Kino zemsty, owszem, mocne, ale żeby porywające? Nie powiedziałbym.
Po głowie kołacze mi się pytanie czy człowiek początkowo normalny, taki jak główny bohater, nawet pod wpływem drastycznych wydarzeń, mógł się zamienić w kogoś aż tak bezwzględnego? Mógłby aż do tego stopnia zaprzeczyć swojej dotychczasowej naturze?
W tym momencie granica pomiędzy nim a ściganym mordercą zostaje całkowicie zatarta, a czy jest to wiarygodne psychologicznie, nie wiem, bo ani nie jestem wykształcony w odpowiednim kierunku, ani się w podobnej sytuacji, odpukać, nie znalazłem. Tym niemniej, ja osobiście, przekonany do takiej całkowitej przemiany nie jestem.

Wadą filmu jest poniekąd jego długość, zwłaszcza w środku niektóre sceny dosyć się dłużą, osłabiając zainteresowanie seansem.
Aktorsko muszę wyróżnić Min-sik Choia w roli Keyong-cheol Janga (musiałem wkleić, za cholerę bym tego nie zapamiętał...) - był znakomity i świetnie pokazał brak jakiejkolwiek moralności bohatera.

Poza wspomnianymi dłużyznami obraz raczej trzyma w napięciu, chociaż jeśli idzie o końcówkę, zastanawiające jest, że policja w tak łatwy sposób pozwoliła bohaterowi porwać mordercę.

Niezły.
6/10

ocenił(a) film na 8
Chal_Chenet

Na tle innych filmów, które niedawno wyszły ten robi piorunujące wrażenie. Jeśli porówna się go natomiast z najlepszymi filmami jakie kiedykolwiek wyszły to nawet się go nie zauważy. Nawet jeśli fabularnie będą podobne.

No i jak dla mnie długość filmu nie jest wadą. Film trzymał w napięciu od początku do końca.

ocenił(a) film na 9
Bohun_3

świetne kino, najważniejsze, że krew się lała<3

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 8
Chal_Chenet

Świetne kino i zgadzam się z którymś przedmówców że na tle braku wyboru ostatniego roku ten był rewelacyjny.Dramatyzm sytuacji podkreślała rewelacyjna podkreślająca grozę sytuacji muzyka i nieśpieszne tempo prowadzenia akcji(dla mnie było to plusem stąd moje 8/10) Tylko dlatego nie dostał ten film 9 że ,wg mnie , przemieniony wewnętrznie mściciel z sił specjalnych był aktorsko lekko drewniany co mi przeszkadzało na tle wręcz fantastycznego aktorsko mordercy-to był koncert. Drugi minusik przez co odpadł następny punkcik , to dość schematyczny scenariusz .Pozdrawiam kinomaniaków :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones