PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570957}

Ujrzałem diabła

Ak-ma-leul Bo-ass-da
7,4 12 706
ocen
7,4 10 1 12706
6,8 12
ocen krytyków
Ujrzałem diabła
powrót do forum filmu Ujrzałem diabła

No i jaki z tego teraz morał? A no taki jak w tej dyskusji z idiotą... Czyli nie wdawać się w dyskusję z idiotą, bo najpierw zniży do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!!! Tak samo i tutaj - nie zaczynać igraszek z PSYCHO bo się z pewnością wyląduje tam, gdzie na pewno nie zamierzało wylądować... I to z uwagi na psychiczne jak i fizyczne samopoczucie!
A film sam w sobie to czysty majsterszczyk sztuki filmowej. Pod względem filmowo-technicznym, wykonania, realizacji, obsady aktorskiej, prowadzenia kamery, prowadzenia aktorów, ich gra, cały temat, cała fabula, ścieżka dzwiekowa, dosłownie wszystko jest na najwyższym mi znanym poziomie...
Filmy mają poruszać, wzbudzać - ten mną zatrząsł... Porwał mnie i rzucił o glebę! Na pewno należy do nielicznych, którzy na zawsze utkwią w mojej pamięci.

Wikus_Van_De_Merwe

Utkwił w pamięci, wstrząsnął, porwał. Zazdroszczę Tobie że film wzbudził w Tobie tak silne uczucia. Realizacja, obsada, zdjęcia, faktycznie, majstersztyk..
Ale tymczasem film trwa 2 godziny 40 minut, a właściwie po 50 minutach wiadomo czego należy oczekiwać... I co robić w ciągu pozostałych prawie dwóch godzin skoro wiadomo że nasz dzielny agent o urodzie efeba będzie ścigał i karał okropnego zboczeńca? Gdzie tu zagadka, tajemnica? Gdzie ? Nie ma jej... A w tego rodzaju filmach oczekuje się zagadki, zawieszenia i żadne walki z użyciem motyki tego nie zmienią. Jeśli ktoś lubi sprawnie obsadzone i sfilmowane, do bólu przewidywalne historyjki z koreańskim Justinem Bieberem to film na pewno mu się będzie podobał. Ze względu na zbyt trywialną historię, ten film według mnie nie zasługuje na szalenie wysoką ocenę. Myślałęm że to bedzie obraz na miarę "The Chaser", czy "Zagadka Zbrodni" (Salinui chueok). W tych filmach jest zagadka, zawieszenie , zmaganie sie ze złośliwym losem. Obejrzałęs te filmy? Polecam? A jesli masz je za soba, to co o nich sądzisz? No nie gra w nich Justin Bieber...

ocenił(a) film na 7
Wikus_Van_De_Merwe

Dobre polączenie thrillera z filmem akcji. Nawet dałbym 8/10, ale jak przypomnę sobie absurdalną scenę gdy Soo-hyeon Kim samochodem bez drzwi porywa Keyong-cheol Janga przed posterunkiem policji to wybucham śmiechem, takie bajki nie dla mnie. Film bardzo dobrze zrealizowany z fajnym pomysłem i bardzo dobrymi scenami akcji (prócz tej wspomnianej) ,ale nic pozatym. Do wybitnego "Oldboya" nawet się nie umywa...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones