PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=570957}

Ujrzałem diabła

Ak-ma-leul Bo-ass-da
7,4 12 705
ocen
7,4 10 1 12705
6,8 12
ocen krytyków
Ujrzałem diabła
powrót do forum filmu Ujrzałem diabła

Doceniam talent twórców ale i tak uważam, że robienie takich filmów to pomyłka. Niestety jedynym przesłaniem tego filmu jest założenie, że okrucieństwo musi zostać ukarane jeszcze większym okrucieństwem.

ocenił(a) film na 8
Tom__Tom

nie wiem czy widziales, ale na poczatku przed filmem jest reklama, wiesz kto byl sponsorem tego flmu? narodowy bank w korei :) ... wiesz jakie w polsce narodowy bank filmy sponsoruje? Karol czlowiek ktory zostal Papiezem, i Pan Tadeusz .... rozumiesz juz roznice kultur? a moze taki film w Korei ma sluzyc tez jako drogowskaz, przestroga przed kobietami wyczekujacymi samotnie wieczorem, lub w nocy na ulicy? cholera wie, jakie to ma zadanie, film oczywiscie jest ekspansja przemocy - ale moze miec zadanie zupełne odwrotne, ja to przynajmniej tak odebralem, przecież glowny bohater rozpoczynajać grę z "diabelem" swoja prywatną grę, skazal swoich bliskich na wielkie cierpnie, wydal wyrok śmierci na wielu ludzi - dobrych i zlych ....

mieszkoxxx

SOFTBANK Ventures Korea - nie jest Bankiem Narodowym z Korei. To bank prywatny, który powstał w 1986 r. i ma siedzibę w Seulu. To jest zwyczajny sponsor filmu. W naszym kraju banki też sponsorują mało ambitne produkcje.
Jak już wspomniałem gdzie indziej - w samej Korei ten film był zakazany, dopóki nie wycięto z niego większości drastycznych scen. Więc mimo różnicy kultur - rozumiem ten zabieg. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones