PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=495511}

Ukamienowanie Sorai M.

The Stoning of Soraya M.
7,7 4 858
ocen
7,7 10 1 4858
Ukamienowanie Sorai M.
powrót do forum filmu Ukamienowanie Sorai M.

Masakra..

ocenił(a) film na 9

Już dawno żaden film nie wywołał u mnie takich emocji...po obejrzeniu oczy zrobiły mi się mokre.Jestem facetem ale kilkanascie minut po filmie nie wytrzymałem i pobeczałem się jak dziecko..

Co za niesprawiedliwość, okrucieństwo i brutalność.

Nigdy tego nie zrozumiem...jak można tak traktować kobiety, co trzeba mieć w głowie..

nawet własne dzieci, mąż, ojciec..i ja teraz miałbym rzucić kamieniem we własną matkę..jak sobie o tym pomyślę to wyć się chcę

straszne to, brakuje słów...nawet nie chce myśleć jaki to musi być ból..
i jeszcze świętowanie po takim czymś...nie ogarniam, po prostu nie ogarniam

i jeszcze te kości pozostawione w resztkach szmat...

Żal mi tych kobiet...
Wiele razy narzekam na swój kraj, ale mimo wszystko cieszę się, że u nas kobieta jest na równi z mężczyzną i oby tak zostało...

MaRQs89

Chyba jednak nie jest, bo nasze "feministki" nieustannie widzą nierówność i dyskryminację kobiet w Polsce:-)

ocenił(a) film na 7
MaRQs89

Kolejny bardzo trudny i warty zobaczenia film: http://www.filmweb.pl/film/Niewygodna+prawda-2010-513277
Tutaj sytuacja kobiet w Bośni jest równie trudna... Byłam w stanie zobaczyć ten film tylko raz i nie mogłam dojść do siebie..

ocenił(a) film na 8
mentona

ten film faktycznie jest wstrząsający ale chyba raczej w "ukamienowaniu" jest bardziej beznadziejna sytuacja. W zasadzie zupełnie beznadziejna. W Bośni choć jest możliwość prób wymyślenia jakiejś ucieczki od takiego losu. Marne porównanie ale jednak jedno daje szanse na życie a drugie nie

ocenił(a) film na 10
MaRQs89

Kobieta w naszym kraju wcale nie jest na równi z mężczyzną [faktycznie, a nie formalnie]. A okrucieństwa podobnego rodzaju zdarzały się w Polsce stosunkowo niedawno, tyle, że nie kamienowano - tradycja inna. No a jeśli ci się nie podobał brak zgody na pochówek- to już czasy nam współczesne i powinieneś coś na ten temat słyszeć. W Iranie, zanim władzę zgarnął Chomeini też tak raczej nie było albo sporadycznie. Poza tym wzruszanie się samym kamienowaniem nie jest mądre - bo i tak ktoś ginie: czy lepsze jest powieszenie, ścięcie toporem, mieczem, krzesło elektryczne itp. "formy karania 'zbrodniarzy' " co ma miejsce teraz, w tych i następnych latach na całym świecie. Jedno z 10 przykazań mówi: "Nie zabijaj". Nie ma tutaj żadnych wyjątków. Po prostu nie wolno zabijać. I co? Dekalog obowiązuje judaistów i chrześcijan. Nie zabijają??? Zastanów się. Mną ten film też wstrząsnął ale zobacz jaka to hipokryzja: "w Iranie (w domyśle w krajach islamskich) kamienują ludzi". A wreszcie świata? Np. w chrześcijańskiej 'tylko' zabijają. Pozdrawiam. Zastanawiaj się, myśl i analizuj.

ocenił(a) film na 8
kkutz

co ty pierd..isz?
" A okrucieństwa podobnego rodzaju zdarzały się w Polsce stosunkowo niedawno, tyle, że nie kamienowano - tradycja inna." jeżeli nie masz na myśli czasów wojny lub stalinizmu (co nie tyczy się samej Polski tylko narzuconych reguł) to chyba żyjesz w innym kraju
"Poza tym wzruszanie się samym kamienowaniem nie jest mądre - bo i tak ktoś ginie: czy lepsze jest powieszenie, ścięcie toporem, mieczem, krzesło elektryczne itp. "formy karania 'zbrodniarzy' " ZBRODNIARZY
Zbrodniarzy powtarzam. Gdzie widzisz zbrodnię u tamtych ludzi?

ocenił(a) film na 10
dzikudzina

Czytaj ze zrozumieniem - pozdrawiam.

dzikudzina

Jeśli się zabija w imię "boga" to jest to chore. Religia nie może być przyczyną morderstwa. Jeśli jest, to powinna być zakazana żeby ludzie niepotrzebnie nie ginęli. Religia która przedstawia zło jako dobro czyli zabijania jako coś dobrego jest tylko i wyłącznie wymysłem ludzi - złych ludzi.

ocenił(a) film na 10
emplim

Święte słowa.

ocenił(a) film na 9
MaRQs89

Polecam film " Obca " z 2010 r i w zależności od wrażliwości i tutaj mogą się pojawić łzy .

MaRQs89

Beksa!

ocenił(a) film na 7
MaRQs89

Film wzruszający, brutalny i niestety prawdziwy. Obowiązkowa pozycja dla tych, których interesuje treść a nie tylko efekty specjalne.

MaRQs89

Widzę ze mamy tu białego rycerza :)

ocenił(a) film na 10
MaRQs89

Jak już napisałem, patrząc przez pryzmat takiego jednego z wielu przykładów, traktowania życia ludzkiego przez islam (celowo z małej l), bez większej wartości, jestem pełen "podziwu" dla idiotow wpuszczajacych bandy tych zwyrodnialców za granicę Państw EU... Szkoda, że przez takie właśnie czyny widać jasno, że zmierzamy do upadku, zagłady...Ciekawe czy lewa two szykuje się na ucina ie łbow..

MaRQs89

A lewicowe bydło mówi, że Islam jest ok.

użytkownik usunięty
penerazkodu

Obejrzyj np serial Zapukaj do moich drzwi i zobaczysz o jaki islam chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones