PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=763134}

Ukryte działania

Hidden Figures
7,6 65 450
ocen
7,6 10 1 65450
6,1 32
oceny krytyków
Ukryte działania
powrót do forum filmu Ukryte działania

Zakłada, ze ludzie z Afryki muszą być czarni.

Ciekawa uwaga ! Przecież w tak ogromnej i zróżnicowanej Afryce żyje mnóstwo różnych nacji, grup etnicznych i nie każdy mieszkaniec tego pięknego kontynentu jest czarny ! I takim terminem posługują się fanatycy politycznej poprawności ! Oni naprawdę żyją w wiekach ciemnych - istny ciemnogród :D

ocenił(a) film na 6

A ja zawsze myślałem, że chodzi o to, że mieli fryzury "afro" ;)

Dziwny tok myślenia. Raczej afro-amerykański zakłada, ze ktoś ma korzenie albo pochodzi z Afryki w którymś pokoleniu. Nie zakłada koloru skory. To ludzie słysząc Afryka myślą czarny

ocenił(a) film na 7
annalisowska

No ale afro-amerykanie to też nazwa propagandowa, ponieważ murzyni byli niewolnikami z Afryki przywiezionymi do Ameryki i nigdy nie byli i nie będą Amerykanami. W Ameryce to mieszkali Indianie. To jest podobnie jak z określeniem "polski żyd". Żyd nie jest i nigdy nie będzie Polakiem , a tym bardziej Słowianinem.

dzenero

Czemu Żyd nie może być Polakiem? Bycie żydem to raczej kwestia wiary, to więc dopiero dyskryminacja

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Po pierwsze słowo Polak pochodzi od słowa Po-LAH czyli "po Lehu" ( po kim/po czym). Innymi słowy "po Lehii". Jaśniej pisząc "Polak" to potomek Lehitów czyli dawnych Słowian. Żyd to inna rasa i nie ma tutaj kwestii wiary, bo każda wiara to fikcja literacka i nie ma nic wspólnego z prawami natury.
Żydzi to też nie jest określona rasa zamknięta w ramy, bo są żydzi co się nie mieszają z gojami i są tacy co się wymieszali.

dzenero

Hmm, przytaknę jak natrętnemu wujkowi na weselu, by mieć spokój, a więc ok ;)

dzenero

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że "nigger" to obraza dla czarnego w USA, a w Afryce są dwa państwa Niger i Nigeria tam im jakoś ta "przypadkowa" zbieżność słów w niczym nie przeszkadza. Wniosek taki, że to wszystko urojone. Rasizm się zaczął jak czarni zaczęli się obrażać za to że są czarni nazywani. Wstydzą się tego czy co?

ocenił(a) film na 7
McLlovin

No co do nazwy "nigger" jest tak jak piszesz.
Głównie chodzi o to, że oni chcą być traktowani na równi, a taki stan rzeczy nigdy nie nastąpi, masoneria w USA zawsze będzie traktować "obcych" jako ludzi 2 kategorii. Tak samo jak Żydzi nie tolerują gojów. Słowianie też nigdy się nie mieszali.
Mieszanie się ras, to wymysł opętańców, którzy chcą zniszczyć czystość rasową, chcą wprowadzić nowy porządek świata i działają wbrew prawom natury. To jest głębszy temat niż Ci się wydaje. Określenie "rasizm" jest propagandowe właśnie celem tego, żeby plebs się mieszał i nie chodzi tylko o rasę czarną, tylko wszystkie rasy, czaisz bazę?

dzenero

Ale teoria spiskowa, sorry, wysiadam z dyskusji, wygrałeś

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Ja nie "dyskutuję" tylko "rozmawiam". Widać, że nie jesteś w temacie języka ani haseł propagandowych, których używasz. Powielasz jak typowy goj zasłyszane systemowe brednie. Uhhh
Tu nie chodzi o wygraną czy przegraną tylko nie ma sensu się wypowiadać na tematy, o których nie ma się pojęcia. Jesteś zielonka i to od razu widać, a szkoda, bo zaczynałeś dobrze, ale skończyłeś jak większość. Słabo.

dzenero

Nie rozmawiam na temat teorii spiskowych. Każda tego typu dyskusja do niczego nie prowadzi.

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Rozmową, a dyskusja to 2 inne wyrazy - nie stosuj ich zamiennie, bo to błąd logiczny. Ja nie rozmawiam z ludźmi, którzy używają haseł propagandowych bez wiedzy na ich temat, ALE jestem zobligowany tłumaczyć i jesteś tu tylko przykładem. A jeśli chodzi o dyskusję, to nigdy do niczego kreatywnego nie prowadzi. Ty nie masz wiedzy, by rozmawiać czy nawet dyskutować na takie temżeby było jasno.

dzenero

Tak samo nie mam wiedzy na temat tego, że Ziemia jest płaska, że człowiek nie był na Księżycu i że żaden samolot w WTC nie uderzył. Jak już wspomniałem dyskusja na temat teorii spiskowych mnie nie interesuje.

dzenero

Polecam słownik wyrazów bliskoznacznych zamiast siedzenie na forach z teoriami spiskowymi. Żegnam ostatecznie szanowny trollu/oszołomie*

*Wybierz pasujące

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Od kiedy temat rasizmu i prawa natury są teorią spiskową?
Chyba jasno napisałem, że dyskusja, a rozmowa to 2 inne słowa, więc po co powielasz błędy logiczne?
Po złości?
Wiedza na temat języka nie jest teorią spiskową. Mówisz o teoriach spiskowych, a nie masz podstawowej wiedzy na temat wyrazów, których używasz.
Goj się zacietrzewił i mnie obraża. Obrażanie innych jest istotą ludzi o bardzo niskim poziomie. Biłbyś się za słowa? Nie zachowuj się jak prymityw. Troll to naleciałość z USA, jesteś Polakiem czy produktem Ameryki?
To określenie do mnie nie pasuje, ponieważ utarło się wśród pokoleń gimbazy, z których zapewne jesteś skoro ten zwrot stosujesz, a ja nie jestem z Twojego pokolenia chłopcze.

Jesteś przykładem, który celowo chciał mnie sprowadzić z ważnych tematów rdzennych do szufladki "teorie spiskowe", że niby to ma na celu mnie zdyskredytować?
Ja nie piszę o WTC, Księżycu i płaskiej Ziemii.
Coś Ci nie wyszedł ten zabieg.
To że będziesz powielał utarte zwroty wielokrotnie w komentarzach, które nie są i nie tematem moich wypowiedzi - nie zdyskredytuje tego co piszę, bo to jest tylko czcze GADANIE bez zrozumienia.
Ja mam tutaj dość długo konto i znam te prymitywne taktyki, dlatego coś Ci nie poszło. Są stare i łatwo je obalić. Musiałbyś wyciągnąć większe działa, których nie masz, bo musiałbyś zmienić taktykę, a innej jeszcze nie wymyślili.
A nie okłamujmy się - ludzie, którzy tak się zachowują nie są orłami intelektu. Poza obrażaniem później nic nie wskórają, bo wiedzy brak.

ocenił(a) film na 7

Ręce opadają jak widzi się takie komentarze. Jak inaczej w takim razie nazwać ludzi z afryki sprowadzonych do USA jako niewolników ?

ocenił(a) film na 7

To wszystko kwestią nazewnictwa, dlaczego np. o murzynach mówi się czarni skoro w większości są oni brązowi? To jest dopiero błąd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones