PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122363}

Uliczny wojownik 2

Sutorîto Faitâ II gekijô-ban
6,9 647
ocen
6,9 10 1 647
Uliczny wojownik 2
powrót do forum filmu Uliczny wojownik 2

ale ocena nie najlepsza...
a szkoda^^
widziałem ten film kilka razy (ostatni przed minutą^^) zdaję sobie sprawę, że na licencji takich tytułów jak Tekken, Mortal Kombat, Street Fighter itd. nie wyjdzie nigdy dzieło ambitne, czy to gra czy też film/serial/animacja. ale może to i lepiej? kino ambitne to zwykle u mnie wywoływacze ziewania.
Street Fighter II to dla mnie klasyk - 9/10 do ideału sporo brakuje, ale...
kilka fajnych walk, wątek fabularny miażdżący ten z wersji holiłudzkiej, parę fajnych i dobrze wplecionych w akcję melodii...
niezapomniana scena Chun Lee pod prysznicem (nie mam 15 lat, żeby spać nie móc myśląc o niej, ale jakoś chyba żadnej innej sceny prysznicowej w historii kina sobie nie przypominam równie przyjemnie zrealizowanej i pamiętnej).
zresztą późniejsza walka Vegi z Chun Lee to jedna z moich ulubionych nie tylko w tym filmie. bynajmniej nie dla tego, że naszej bohaterce co kilka sekund widać bieliznę. to po prostu fajnie zrealizowana i trzymająca w napięciu potyczka na śmierć i życie.
moim zdaniem, jeśli ten film nie osiągnie kiedyś sredniej 8,3 przynajmniej to jest bardzo niedoceniany.

ocenił(a) film na 6

Dla mnie film był za krótki żeby tą fabułe jakoś sensownie przedstawić. Serial moim zdaniem wypada dużo lepiej.

użytkownik usunięty
CottonCrush

hmmmmm coz - "uliczny wojownik" - ekranizacja mordobicia bardzo typowego - więc o jakiej fabule mowA?:P dobrze, że jest w ogóle jakaś:P i to dużo lepsza niż w wersji kinowej (mówię o tej z van damem - innych nie widziałem to nie komentuję)^^
a co do serialu - jak się prezentuje na tle anime? tzn ma z nim cokolwiek wspólnego (są powiązane jakoś fabularnie czy zupełnie osobno jak film Mortal Kombat i późniejszy serial z Kung Lao w roli głównej)?
no i jak wypada animacja serialu na tle filmu? bo w filmie mi się podobała tylko wszyscy wyglądają jak pudziany - nawet Dalshim, co głupie jest^^ film wygląda lepiej czy serial?

użytkownik usunięty

dopiero wypróbowałem angielską ścieżkę dźwiękową...
lepiej z jednej strony bo nie trzeba czytać wtedy, ale też muzyka się zmienia... i to bardzo.
z japońskiej najbardziej pamiętam tą z pojedynku Chun Lee Vs Vega oraz Ryu+Ken Vs Byson. była taka spokojna subtelna stonowana ale melodyjna... jakoś mi tam niesamowicie pasowała (choć momentalnie mogłaby być głośniejsza żeby gadanie i odgłosy ciosów jej nie zagłuszały...) w tych samych momentach w angielskiej wersji lecą jakieś techno i metalowe sieczki. metal lubię w sumie, ale ta muzyka z wersji zachodniej pasuje raczej do kinowego mortala dawnego - tam coś takiego budowało klimat. w tym anime klimat zdecydowanie lepiej budują te spokojne japońskie melodie i słowa piosenki niż coś co mogłoby lecieć w dyskotece jakiejś...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones