PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547000}

Uniwersytet Potworny

Monsters University
7,1 108 459
ocen
7,1 10 1 108459
6,5 17
ocen krytyków
Uniwersytet Potworny
powrót do forum filmu Uniwersytet Potworny

;))

ocenił(a) film na 7

Zauwazyliscie ,ze Mike Wazowski ma polskie nazwisko ?

ocenił(a) film na 7
Zuza555

Nooo... ;)

ocenił(a) film na 8
Zuza555

racjaa

ocenił(a) film na 7
Zuza555

Od 2001 już to wiedziałem. Przypadek?Nie sądzę...

Zuza555

RLY

Zuza555

Nie zauważyłam. A ma?

ocenił(a) film na 7
misonka

Tak ;)

Zuza555

o kurcze faktycznie XD oglądałam potwory chyba 10 razy i nie zwróciłam na to uwagi :)

ocenił(a) film na 6
Zuza555

Ja w dalszym ciągu nie mogę tego zauważyć. Jak to zrobić??? Pomóżcie!

ocenił(a) film na 7
dam1lor

Na "dowodzie " czy czymś tam jest napisane Mike Wazowski. Ten moment kiedy pokazuje ten "dowód" jest na początku filmu lub w zwiastunie ;)

ocenił(a) film na 8
Zuza555

niemożliwe :)

ocenił(a) film na 7
ScaRLeTT234

Co niemożliwe ? XD

ocenił(a) film na 8
Zuza555

Zero kumacji widzę :D

ocenił(a) film na 8
Zuza555

Zuza, you made my day xD

ocenił(a) film na 6
Zuza555

incredible .

ocenił(a) film na 7
Zuza555

To wcale nie musi być polskie nazwisko :) Równie dobrze może ono być Rosyjskie :)

ocenił(a) film na 7
Elvis007

Wazowski? Rosyjskie nazwiska sa zupełnie inne np.Thereshkova ( nie wiem do końca jak to sie pisze xD) ;)

ocenił(a) film na 7
Zuza555

Takie też się zdarzają :) W usa jest dużo osób pochodzenia rosyjskiego właśnie z takimi nazwiskami podobne jak Wazowski, brzmią jak polskie ale nie są. Nie oznacza to że w 100% Wazowski to rosyjskie nazwisko, piszę tylko że może być :)

ocenił(a) film na 7
Elvis007

To nie wiedziałam ;) zwracam honor xD

ocenił(a) film na 7
Elvis007

cki , ski to Polskie nazwiska!!!

ocenił(a) film na 7
czlowiek_z26

Większości przypadakch tak, al nie koniecznie :) Ale Wazowski może być polskim nazwiskiem

Elvis007

Na 100% jest to polskie nazwisko z jednego prostego powodu - w transkrypcji z rosyjskiego nie ma litery "W" tylko "V". Ze wszystkich języków słowiańskich "W" występuje tylko w polskim.

ocenił(a) film na 10
Zuza555

Niekoniecznie.
W USA jest wiele nazwisk, które brzmią, jakby były polskie. Podam najprostszy przykład - nazwisko "Kowalski" występuje zarówno w Polsce, jak i w USA, ale też w Niemczech i innych krajach Europy. (wiem, bo oglądam zagraniczne seriale kryminalne i tam występowały takie nazwiska).

Oglądał ktoś "Pingwiny z Madagaskaru" albo "Madagaskar"? Jeden z pingwinów ma na nazwisko Kowalski także po angielsku. No i co, to od razu znaczy że jest polakiem???

ocenił(a) film na 7
natalia30107

Możliwe ,że ktoś z rodziny pingwina był Polakiem.

ocenił(a) film na 10
TheAmazingPudding

Wątpię, żeby taki był zamysł twórców. To pospolite, międzynarodowe nazwisko i tyle.

ocenił(a) film na 8
natalia30107

Nie to nie jest pospolite międzynarodowe nazwisko tylko typowe polskie. Po prostu w USA mieszka dużo polaków i sporo ma pewnie takie nazwisko, więc użycie go w pingwinach jest po prostu nawiązaniem do Polonii. Uwierz mi, jeśli ktokolwiek na świecie ma takie nazwisko, to jestem na 100% pewny że ma polskie korzenie.

natalia30107

Tyle że po angielsku wymawia się "Kołoski ",więc inaczej niż w Polsce.

natalia30107

Jego nazwisko to oddanie hołdu pewnemu fimu (nie pamiętam jak się nazywał) w którym występował żołnierz Polak o nazwisku Kowalski, był od wykonywania poleceń, dosłownie jedyne co robił to był „Kowalski, zabezpiecz teren" i on to robił

ocenił(a) film na 8
Zuza555

to nie musi być koniecznie polskie. może być rosyjskie, czeskie itp. (: wielu jest aktorów, którzy mają nazwiska z polskim wydźwiękiem.

ocenił(a) film na 8
Zuza555

Większości animowanych postaci posiadają polskie nazwiska np.Kowalski z Madagaskaru. Ogólnie nasze polskie nazwiska są najfajniejsze :)

ocenił(a) film na 8
Zuza555

I..? Niesamowite, polskie nazwisko w amerykanskiej bajce! TERAS TO JESTESMY KRULAMI SWIATA!!1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones