PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547000}

Uniwersytet Potworny

Monsters University
7,1 108 394
oceny
7,1 10 1 108394
6,5 17
ocen krytyków
Uniwersytet Potworny
powrót do forum filmu Uniwersytet Potworny

Postudiujmy!

ocenił(a) film na 8

Jestem fanką pierwszej części (stara VHSka jest niemal zdarta od oglądania) i nieco się bałam, jak wypadnie jego następca. Co by dłużej nie żyć w niepewności, zorganizowałam wyjście z przyjaciółką i siostrami w dniu premiery.

Uprzejmie donoszę, że jest bardzo dobrze! Animacja jest świetna (o ile potwory w tle średnio zachwycają, to otoczenie jest piękne), dobre postacie (Skolopendra! Brock! Art!), spójna i dobrze zbalansowana historia, a przede wszystkim - humor. Bawi zarówno slapstick, jak i żarty słowne czy sytuacyjne. Byłam sceptycznie nastawiona do postaci pobocznych z klubu (głownie ze względu na nieinteresujące projekty), obawiając się, że skończą jako zapychacze w stylu znajomych głównego bohatera z "Robotów" czy "Kung-fu Pandy". Okazuje się jednak, że to bardzo sympatyczna ekipa, która z miejsca zdobywa sympatię widza. Dubbing to kawał dobrej roboty, zarówno w polskiej, jak i oryginalnej wersji. Szkoda tylko, że soundtrack nie dorównał temu z "Potwory i spółka", ale nie można mieć wszystkiego... Żałuję też, że Randall dostał tak mało czasu antenowego, ale jeżeli rozwinięcie jego wątku przesunęłoby ciężar fabuły, to jestem w stanie ten motyw poświęcić bez żalu.

Osobiście, serdecznie polecam. Warto!

Z wyrazami szacunku
Kazik

Kazik_chan

Ze wszystkim muszę się zgodzić. Mi szczególnie spodobało się zakończenie, oraz chwilowe występy bohaterów z jedynki ("za mieszanie z pocztą grozi wygnanie"). Cieszę się także, że po miernych Autach 2 i nijakiej Meridzie, Pixar znów wraca do formy. Nie mogę się doczekać ich następnego filmu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones