PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=845703}

Upadek Grace

A Fall from Grace
6,3 16 602
oceny
6,3 10 1 16602
Upadek Grace
powrót do forum filmu Upadek Grace

Zmarnowany potencjał

ocenił(a) film na 4

Moim zdaniem:
Niestety. Pomysł na film fajny, lecz fatalnie zrealizowany. A mogło być kolejne "Milczenie Owiec". Scenariusz niedopracowany, gra aktorska kiepska. A sceny z sądu wręcz żenujące...
No i jeszcze jedno mi się rzuciło- ten film to jeden wielki manifest poprawności politycznej. 95% czarnych aktorów (dodam, że mega kiepskich), a biali tyko kawę podają ;)
Jeśli drażni Cię techniczna strona filmów- reżyseria, scenariusz, gra aktorska, błędy i niedopracowanie- odpuść sobie ten film, tylko się wkurzysz.

qwwp

Mam takie dane odczucia, z tym że ten film jest na tyle byle jaki, że mi się nie chciało rozpisywać.

ocenił(a) film na 1
qwwp

Zmarnowane 2 godziny życia a nie zmarnowany potencjał;)

ocenił(a) film na 1
mila76

Ja zobaczyłam zwiastun i od razu łapka w dól...film rasistowski..sami czarni..dyskryminacja białych..to chore jakieś...

ocenił(a) film na 6
domkli_2

Przytoczę ci definicje rasizmu: Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. racisme od race „ród, rasa, grupa spokrewnionych”) – zespół poglądów przyjmujących wyższość jednych ras nad drugimi. Przetrwanie tych „wyższych” ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami „niższymi”. Ja w tym filmie żadnej dominacji nad innymi rasami nie widziałam ani żadnej dyskryminacji białych osób, ale jeśli iść twoim tokiem rozumowania wszystkie filmy z udziałem tylko białej obsady też jest rasistowskie i dyskryminuje nie tylko czarnoskóre osoby ale i Latynosów czy też Azjatów wiec jeżeli masz problem z oglądaniem filmów gdzie główna role nie odgrywa biała osoba bo tak cię to razi to nie oglądaj po prostu i nie pisz debilnych komentarzy kiedy nawet filmu nie widziałaś a już nie wspomnę o dodawaniu oceny bo to dopiero chore i żałosne.

Bella7112

Biali tylko kawę podają? Chociażby sędzia był biały, on chyba kawy nie podaje :)

ocenił(a) film na 6
kleo2511

Co ty do mnie piszesz ?

Bella7112

Bella7112 bardzo dobrze napisane. Domkli_2 nie wiedziałam ze film ocenia się po zwiastunie , myślałam ze po jego obejrzeniu. Tak samo jak ksiazki nie ocenia się po okładce.

domkli_2

Chyba nie rozumiesz pewnych rzeczy... uważasz, że akcja filmu (jakiegokolwiek) nie może toczyć się w środowisku danej grupy etnicznej? Przejawem rasizmu jest twoja wypowiedź i, zgodnie z twoim tokiem rozumowania, każdy film, w którym grają tylko aktorzy rasy kaukaskiej!

qwwp

To jeden z ciekawszych portali z rozsądnymi komentarzami. A tu o filmie niewiele, lecz o polityce dużo. Daliście się wciągnąć w grę zachodu. Niepotrzebnie.

Co do filmu, pomysł, treść - warty uwagi. Wykonanie troszkę sztampowe, ale zdecydowanie poprawne.

ocenił(a) film na 9
qwwp

Bardzo mi się ten film podobał. Nie wiem skąd ta krytyka, fajna fabuła, zakończenie zaskakujące. Polecam i dałem 9 na zachętę.

ocenił(a) film na 10
Saladin_filmweb

Mi również się film bardzo podobał jednym słowem jest zajebisty. Nie rozumiem co ci ludzie piszą. Ciekawa jestem czy będzie 2 część

qwwp

Specjalnie założyłam konto, żeby Ci odpowiedzieć.

Co Ci przeszkadzają, że w filmie większość aktorów jest czarnoskóra? Wyłazi na wierzch Twój rasizm niestety - "poprawność polityczna" bo w filmie biali ludzie nie stanowią większości? Ja się cieszę, że nareszcie wszystko powoli się normuje, w USA nie tylko biali ludzie mieszkają i chcę to widzieć na ekranie.

Pomyśl, jak czuli się do tej pory czarnoskórzy ludzie, kiedy w kulturze ich reprezentacja była znikoma.

ocenił(a) film na 7
tranquilama

to już taka choroba tutejszych użytkowników że we wszystkich filmach amerykańskich widza poprawność polityczną , ogólnie wszystko idzie w złym kierunku i jedno i drugie czyli BLM i inne g@@@na są za bardzo natarczywe że ludzie  zwykłe filmy obierają zbyt dosłownie cały przekaz jako politycznie ukształtowany .. Oczywiście jak by zrobili Bonda czarnego to już by było jednak przegnicie

ocenił(a) film na 1
tranquilama

Wyobraz sobie ze w stanach czarni stanowią mniejszość, czy Ci się to podoba czy nie. Na podstawie tego filmu można by przyjąć że białych jest tam zaledwie garstka. Film durny, żenujący. Podobnie jak Twój komentarz.

qwwp

Kiepski film!!!!

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
qwwp

Film jest super nie rozumiem ludzi co piszą że nie.

ocenił(a) film na 4
qwwp

Muzyka i pierwszoplanowa rola zdradzają od razu, jaki to będzie film. Nie rozczarował mnie zatem. Plakacik mnie oszukał - całkiem dobry jest. 

qwwp

Do tego ta fryzura na miotłę. Na wolności miała grzebień ale w więzieniu strzecha na głowie. Ludzie, litości...

qwwp

Zgadzam się. Jak tylko zobaczyłam, że same Murzynki w obsadzie, to zrezygnowałam z oglądania.

ocenił(a) film na 8
aksa12

Weszłam poczytać czy film nie jest na faktach, jestem świeżo po seansie. Jedno ze stwierdzeń męża, no tak a lawa przysięgłych i sedzia biali co za rasizm. az jestem w szoku ze macie tak inne odczucia..

qwwp

Hahaha po każdym filmem widzę rasistowskie komentarze. Ale was to boli hahaha Witamy w normalnych świecie, macie pecha!

qwwp

I nadal zamknięte mózgi nazywają tolerancję i normalizację poprawnością polityczną hahaha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones