PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138504}

Upadek

Der Untergang
7,5 50 695
ocen
7,5 10 1 50695
7,1 15
ocen krytyków
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Jestem sama matka nie moge pojąc jak można usmiercic własne dzieci dla jakiejs ideii jakie to chore :( i jak jedna osoba majaca takie poglady moze miec aż taki wpływ na ludzi

ocenił(a) film na 7
irus6

nie potrafisz pojąć ,bo widać jesteś na to zbyt prosta . Tobie pełna micha,dach nad głową i ciepła woda w kranie do życia wystarczy . Innym to nie wystarcza , żyją jeszcze dla jakiś szczytniejszych w ich mniemaniu celów i idei . Gdy te cele i idee legną w gruzach , nie wyobrażają oni sobie swojego i swoich bliskich życia w takim świecie. I żeby w ich mniemaniu zaoszczędzić swoim dzieciom cierpień życia w takim pozbawionych szczytnych idei świecie , gotowi są na ostateczność.

ocenił(a) film na 8
Nieprzekupny

ok, mozna siebie nie widziec w swiecie bez tych szczytnych idei:)) ale jakim prawem zadecydowala o zyciu swoich dzieci. w ten sam sposob mozna usprawiedliwic Hitlera, mial swoje idee i wg nich ustawial sobie swiat i ludzi.tacy ludze sa chorzy, a ludzie dla ktorych wystarczy pelna micha byc moze i sa prosci, ale nie krzywdza innych.

ocenił(a) film na 7
pepsikola

a takim prawem,że jako rodzice mają prawo decydować o losie swoich dzieci . Każdy zdrowy rodzic chce zaoszczędzić swoim dzieciom cierpień i oni tych cierpień postanowili im zaoszczędzić . Ida Narodowego Socjalizmu całkowicie zawładnęła ich chorymi umysłami,Świat bez niego wydawał się im piekłem dlatego posunęli się do swojego barbarzyńskiego i ostatecznego czynu.A co do prostych ludzi,którym do egzystencji wystarcza pełna micha,którzy według Ciebie nie krzywdzą innych ,to się z Tobą nie zgodzę . W dawnych czasach większość wojen była właśnie wszczynana z powodów materialnych,a nie ideologicznych . Do Armii obu walczących stron garneli się głównie ludzie głodni i biedni,którzy nie mieli nic do stracenia i walczyli głównie o pełną michę i łupy,a nie jakieś szczytne idee .

ocenił(a) film na 9
Nieprzekupny

Skoro ideologia była dla niej ważniejsza niż instynkt macierzyński, to nie musiała płodzić z mężem aż 6 dzieci.

ocenił(a) film na 6
Akari

Widać, że nadal nie możecie zrozumieć tego co Nieprzekupny próbuje Wam wytłumaczyć.

Nieprzekupny

Przez chwilę pomyślałem, że bronisz decyzji tych zbrodniarzy. Potem przeczytałem to drugi raz i zobaczyłem, że FAKTYCZNIE bronisz decyzji tych zbrodniarzy.

ocenił(a) film na 7
irus6

a tam głupoty mogę dać komuś pistolet on sam nie strzela to robią ludzie.

Mam tylko osobiście 1 zastrzeżenie co do tego filmu oni robili film o swoim bohaterze czy o psychopacie? czy niemcy i austriacy oglądający ten film oglądają ostatnie chwile swojego wodza?, czy chorego człowieka? ciężko mi się jest ustosunkować.

Pokazani są dzielnie broniący berlina pseudo bohaterscy niemcy zaś gdzie są pokazane w filmie krzywdy jakie wyrządzili ludziom ? nie wiem w jaki sposób oni odbierają ten film, czy po wszystkim mają ponad wszystko poczucie sprawiedliwości nad losem nazistów, czy wręcz odwrotnie ? odbierają to jako przegraną wojnę po której wstali? to nie pytania do was tylko do niemców.

Die_by_the_Sword

ten film jest bardzo dobry technicznie aktorsko w ogole swietny i tym gorzej bo mam wrazenie ze gloryfikuje wrecz uswieca historie 3 rzeszy ze tak naprawde Niemcy sa dumni i słabo maskuja swoj zal za starymi czasami bohaterscy lub godni litosci niemcy przesladowani przez brzydkich aliantow ktorzy nie wiadomo dlaczego strzelaj i zrzucaja bomby jasne ludnosc cywilna male dzieci okropna tragedia .jest cos z podziwu nawet dla zbrodniczej matki usmiercajacej dzieci.doczekalismy czasow ze takie filmy wolno i nalezy robic i swiat nato pozwala

joanna_79

Każdy się doszukuje na siłę pewnych znamion w takich filmach. Dla mnie to po prostu bardzo dobre kino. Ani na chwilę, oglądając chorego "biednego" Adolfa, nie zrobiło mi się go żal. Cały czas dla mnie miał na czole wypisane zbrodnie. Ani przez chwilę nie podziwiałem matki usypiającej na zawsze swoje dzieci(dla jakiejkolwiek ideii by to nie było).
W zasadzie jedyną litość wzbudziła we mnie scena z tym psiakiem biednym.
Ale film jest rewelacyjny. Po prostu trzeba podejść doń bez zbędnych emocji i doszukiwania się na siłę obrazu "biednych nazistów". Wszystko dla ludzi myślących..
pozdrawiam

lordi222

moze dla mnie jeszcze za wczesnie zeby ogladac te wojne jak np wojny napoleonskie lub rycerzy okraglego stolu.ten film mnie poruszyl i pobudzil do myslenia moja ocena jest gleboko przemyslana. nie powiedzialam ze to zly film

irus6

ja tam nie wiem jak mozna zabic dziecko z jakiegokolwiek powodu. a druga kwestia : wplyw jednej osoby na wiele innych mozna wytlumaczyc tak : w dawnych czasach a chodzi konkretnie o wojny krzyzowe ,krucjaty .wszystkim od poczatku do konca sterowala religia która wmawiala ludziom ze ich zle warunki zyciowe sa takie kiepskie przez innowierców,dlatego wlasnie tylu ludzi bralo udzial w takich akcjach. Hitler powiedzial ludziom ze te jego rzady odmienia Niemcy ,stana sie potega i wielka cywilizacja . a prawda jest taka ze kraj jest bardziej cywilizowany gdy najbardziej troszczy sie o osoby schorowane i odmienne . Hitler uwazal ze takich osób nalezy sie pozbyc .przeczyl sam sobie ale ludzie tego niezauwazali . w skrócie :dawal im to co oni chcieli wziasc, sprzedawal to co oni chcieli kupic,mówil to co chcieli slyszec

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones