PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544794}

Upadek

Collapse
7,2 348
ocen
7,2 10 1 348
Upadek
powrót do forum filmu Upadek

Opis filmu sugeruje jakoby film prezentował kolejną wizję szaleńca lub kolejną teorię spiskową. Tak nie jest. Wystarczy sobie poczytać ile Michael Ruppert dokonał. Wykrył autentyczne spiski w agencjach rządowych, prowadził dochodzenia, które doprowadzały ważnych ludzi przed sąd. Nie jest to wizjoner ani maniak lubujący się w teoriach spiskowych. To człowiek wykwalifikowany do poszukiwania prawdy, potrafiący wyciągać logiczne wnioski.

W filmie nie można znaleźć dokładnych danych jakimi posługiwał się do uzasadniania swych twierdzeń ale w sieci jest tego sporo i nie są to informacje, które można interpretować na różne sposoby. To wartościowe dokumenty jednoznacznie wskazujące, że świat zmierza w kierunku, o którym mówi pan Michael.

davix84

Dokładnie. Zresztą nie od dziś wiadomo, że świat zmierza ku gorzkiej przyszłości, ale ja w przeciwieństwie do Rupperta sądzę, że 80-90% populacji żyje ciągle w fazie zaprzeczania, nie zaś gniewu. Ilu z nas tak naprawdę poważnie myśli o tym, że za kilka lat może nam zbraknąć energii albo jakichś ważnych zasobów?
Kto wie ile jeszcze "ciekawostek" kryje rząd USA, ale tego my szaraczki raczej się nie dowiemy.

kompaktowa

filmów konspiracyjnych powstaje teraz tak dużo że już nie wiem co o tym sądzić, według tego człowieka mam kopać bunkier... ciekawe rzeczy, może zacznę najpierw od zaopatrzenia się w zapas cukru na parę lat ;)

kamik0

może tyle ich powstaje, bo rzeczywistość jest coraz bardziej popieprzona.

taperjeangirl

jak kogoś rzeczywistość przerasta a do tego jest pesymistą..

kamik0

albo realistą i wcale go nie przerasta :]

taperjeangirl

myślę, że dla realisty rzeczywistość może być bardziej skomplikowana nie zaś popieprzona

kamik0

a ja myślę, że nie można ocenić człowieka na podstawie doboru jednego słowa.

taperjeangirl

a na czego podstawie?

kamik0

niczego, bo nie można w ogóle ocenić nawet po paru zdaniach, co dopiero jednym słowie.
nie wiem zupełnie do czego dążysz.
ja potrafię przyznać, ze rzeczywistość jest coraz bardziej popieprzona (uznaj za synonim skomplikowanej) i jednocześnie cieszyć się z każdego dnia.
Pozdro!

taperjeangirl

a co myślisz o tym filmie i kopaniu bunkra?
Pozdro :)

ocenił(a) film na 8
kamik0

kop

ocenił(a) film na 8
kamik0

Wiesz, mnie nie przerasta. Ja po prostu nie zgadzam się z mechanizmami, które rządzą światem i uważam, że można je zmienić. Co więcej, wydaje się być wielce prawdopodobne, że same upadną.
A swoją drogą Europejczycy powinni mieć zakaz wypowiadania się na temat "rzeczywistości", bo mało kto mógł jej doświadczyć. Zdecydowana większość Świata cierpi z powodu niedostatku. Ciekawe jakie zdolności adaptacyjne miałby taki "białas" dosłownie "wyhodowany" pod kloszem jakim jest UE gdyby zesłać go -najlepiej w region gdzie panuje głód. Na pewno potrafiłby się przystosować i byłby wieeeelkim optymistą :) Oczywiście ubarwiłem, by obnażyć taki tok rozumowania.

ocenił(a) film na 8
kamik0

nic o bunkrach nie było mowy. Facet mówi o powrocie do korzeni, by zacząć żyć w zgodzie z naturą. Jego propozycja jest taka i fajnie, że facet ma przekonania. Czy taka droga jest dobra? Trudno powiedzieć. Zwróć uwagę, że nie ma on postawy roszczeniowej, stara się czynami cokolwiek zmienić. Myślę, że jest to postawa godna uznania.

Wiara, że szczęście buduje się pieniądzem a rynek wszystko wyreguluje została nam wpojona tak jak w czasach socjalizmu były wpajane idee pracy u podstaw i dbałości o wspólne dobro. Wiadome jest, że jedni i drudzy się mylili ale to nie znaczy, że nie ma innej drogi.

ocenił(a) film na 7
kamik0

W którym momencie mówi coś takiego???

ocenił(a) film na 8
davix84

Zgodzę się, że opis jest totalnie nieadekwatny. A co do terminu "spiskowa teoria" to nie znoszę go, bo zawsze mam z nim problem. Ktoś używa tego zwrotu i jest koniec dyskusji. Zazwyczaj tak to się kończy. Czy poddawana dyskusji teoria zawsze musi być obśmiana tym terminem tylko dlatego, że jest mniej popularna od powszechnie obowiązującej? Przecież wielokrotnie każdy z nas spotykał się teoriami powszechnie uznawanymi, które okazywały się być fikcją ośmieszającą nas wszystkich np. motywy rozpoczynania na szeroką skalę działań zbrojnych jako "walka z terroryzmem". "Terrorystów" pojmali, broni nie znaleźli a nadal okupują. Jak używa się słowa spisek to należy jasno w rozmowie podkreślić kto przed kim spiskuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones