PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1137}
6,4 27 523
oceny
6,4 10 1 27523
4,9 10
ocen krytyków
Uprowadzenie Agaty
powrót do forum filmu Uprowadzenie Agaty

ŻENADA

ocenił(a) film na 3

Takiej tandety nie widziałem główna bohaterka nie dość, żę ma 16 lat i uciekła z domu to jeszcze stuka się po kątach z jakimś "cyganem" to jeszcze wygląda jakby przez cały film na jakiś dragach była, kto pisze takie gówniane scenariusze i jeszcze ludzie się zachwycają taką tandetą po prostu ŻENADA
PS. Wytrzymałem do 40 minuty!

ocenił(a) film na 8
stalek123

Widać nie dorosłeś do tego filmu, albo jesteś za młody.

ocenił(a) film na 7
Christo

albo nigdy nie miał dziewczyny

ocenił(a) film na 6
orzel4641

Albo nie wie, że jest to na faktach... ale w końcu życie nie jednego jest żenujące :)

ocenił(a) film na 4
knjaz_gromowladny

Ja wiem, że to na faktach i miałem dziewczynę, ale ten film jest dla mnie po prostu nieudany. Jakby jakieś dzieło na zamówienie. I do tego Piwowski o urodzie amerykańskiego amanta wychodzący z kartonów i udajacy menela. Sorry ja się nie załapałem, zaszelesciło mi tektura.

ocenił(a) film na 6
sergiuszmrok

A niech i będzie. W końcu to Twój gust, masz do niego prawo ;)
pozdro kolego

ocenił(a) film na 6
knjaz_gromowladny

Raczej luźno oparty na faktach, poza tym jak człowiek się dokładnie dowie kim był Kern, a kim był Piwowski, to inaczej patrzy na taki nakręcony prędko film.

ocenił(a) film na 1
WujekMarjan

To W OGÓLE nie jest na faktach- przecież to film wyborczy mający na celu odsunięcie od władzy ówczesny rząd i wygranie wyborów przez postkomunistów. Zastrzelenie w końcowej scenie "kochanków" to ma być "na faktach"?? co za bzdura.

ocenił(a) film na 10
knjaz_gromowladny

Ten film ma tylko zarys historii na faktach, a reszta jest po prostu napisana...

ocenił(a) film na 10
Kingusia2416

co do filmu to fajny jest fajne teksty lecą i muzyka wzruszająca zwłaszcza na koncu , ale nie ma co brac na powaznie scanariusza filmu tak jak mowi stalek 123
bo jesli nawet m miałoby tak byc to która 16 latka z dobrego po 5 minutach zakochuje sie w cyganie i odrazu wprowadza go do swego domu i prosi rodziców o natychmaistowy slub i zeby razem zamieszkali a nie doszły pan młody zeby pokazac swoim tesciom jak idealnym kandydatem jest na męza opowiada w jakim to więzieniu sobie wytapetował tatuaze i co on miał liczyc na zrozumienie ,mozna powiedziec ze to było głupie i bezsensowne tak jak jego ucieczka z więzienia miał tylko tydzien do konca wyroku ale pomyslał ze to bedzie najlepszy tydzien w jego zyciu i musiał uciekac , fimie było wiele nonsensów ale smieszne to było chociazby poobijani policjanci napadli im w nocy na postereunek i strajk głodowy bo im kanapki zabrali

ocenił(a) film na 1
stalek123

100% racji, dodam jeszcze, że film był częścią nagonki na ówczesnego wicemarszałka sejmu Andrzeja Kerna. Sprawa była dość śmierdząca, parę numerów temu w POLITYCE córka Kerna, pierwowzór filmowej Agaty przyznała, że popełniła błąd i była manipulowana przez matkę swojego chłopaka a sprawa wydaje jej się polityczna. Co ciekawe jakiś miesiąc po ślubie powróciła do rodziny (!) mówiąc, że zakochana była bardziej w matce swojego chłopaka niż w nim samym, któremu wszystkie polecenia wydawała matka.
Jeśli chodzi mi o poglądy to mi pewnie nie byłoby po drodze z Kernem no ale ta akcja to był przykład prowokacji, co ciekawe jednym z gości na ich ślubie był Jerzy Urban, który prowadził nagonkę na Kerna, co już powinno być niepokojące ( w końcu pierwszy to propagandzista władzy komunistycznej a drugi jakby nie patrzeć opozycjonista ).
Film strasznie słaby, żenada od pierwszej do ostatniej minuty, ckliwa i naiwna historia zrealizowana w sposób bardzo słaby, mierne aktorstwo, idiotyczne dialogi, scenariusz pisany naprędce. Zasłużone 1/10.

ocenił(a) film na 1
bastrzu

146% racji, serio.

stalek123

Bo ten film było trzeba obejrzec pierwszy raz w latach 90'tych ! Teraz byś go wspominał jako jeden z najpiekniekszych polskich filmow.. A tak dzisiejsza mlodziez rozpieszczona tym gownem ktore nas zalewa nie jest w stanie docenic filmow z tamtych lat,nic tylko wspolczuc takim jak ty

Robson293

mi tam się podobało, bardzo fajny film, fajne teksty, aktorzy, to stary film polski wiadomo jak to było w tamtych latach, a i tak nakręcili coś ciekawego.ja często oglądam tego typu filmy polskie, lubię to po prostu;) oglądałem chwile po tym sarę,i sam nie wiem która bym bardziej szarpał obie śliczne i w tym samym wieku;)

ocenił(a) film na 1
pimpelson

@robson, oglądania filmów politycznych robionych poprzez sponsoring estabilishmentu nam współczujesz? film z punktu widzenia wykonania i aktorstwa to nieporozumienie.

ocenił(a) film na 8
Robson293

no fakt, że mam wielki sentyment do tego filmu, bo gdy powstał w 1993 roku byłem w szkole średniej. A kwestie polityczne mnie wtedy nie obchodziły, byłem nastolatkiem, więc nieszczęśliwa miłość na ekranie i też się fajnie ogląda.

ocenił(a) film na 10
stalek123

... same komentarze dowodzą ,że ten film się kocha, albo nienawidzi. Zaliczam się akurat do części ludzi zachwyconych tym filmem, sama historia pomimo ,że z wieloma nonsensami, które dodają tylko kolory została wspaniale opowiedziana, a do tego idealnie dopełniające całość utwory Seweryna Krajewskiego. Młodzi, zakochani, świat stoi otworem, ale by nie było zbyt kolorowo rodzice sprzeciwiają się ich związkowi - jak na polskie kino i realia tamtych czasów - arcydzieło ,ale oczywiście dla specyficznego widza, który potrafi to docenić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones