PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1137}
6,4 27 529
ocen
6,4 10 1 27529
4,9 10
ocen krytyków
Uprowadzenie Agaty
powrót do forum filmu Uprowadzenie Agaty

Kto pamięta że w 1993 roku wybory wygrało SLD czy jakiś inny ZCHN. Po latach film wydaje się być propagandą skierowaną przeciwko władzy jako takiej. Napewno obejrzenie zniechęca do uczestnictwa w wyborach, odstrasza od polityki. Pokazuje iż przeświadczenie o tym że żyjemy w wolnym i demokratycznym państwie to fikcja. Demaskuje skorumpowany policyjno-wyznaniowy ustrój kolesiów. I słusznie i chwała mu za to. Moim zdaniem od 1993 roku niewiele się zmieniło.

Janusz Rewiński polewany wodą w celi krzyczał: "To jest zamach stanu!"
Skojarzyłem to od razu z Janem Rokitą i jego słynnym "Niemcy mnie biją...Państwo jesteście Polakami pomóżcie!!!"

NIc dodać nic ująć...bolesne ale prawdziwe.

kuba999910

Poza tym zgadzam się z innymi wypowiedziami że film jest od strony technicznej słaby. Z ekranu bije banałem a dialogi są przerysowane. Nie mniej jednak cenie film za przekaz czemu dałem wyraz wyżej. A to że dialogi są przerysowane czyni je bardziej dosadnymi, tak aby każdy "maluczki" zrozumiał. I o to chodzi, bo rewolucje robią masy a nie jednostki, a masy trzeba oświecać dostosowując się do ogólnego średniego poziomu. Tak więc szczytny cel uświęca słabiutkie środki.

ocenił(a) film na 1
kuba999910

Oj Kuba ale bzdury piszesz - cytuję (film) "Demaskuje skorumpowany policyjno-wyznaniowy ustrój kolesiów" - guzik prawda- ówczesny skandal z córką marszałka oraz tenże film był dzielem służb specjalnych dawnej bezpieki a sam reżyser się później przyznał do współpracy z komunistycznymi służbami Polski Ludowej. Piszesz "Kto pamięta że w 1993 roku wybory wygrało SLD czy jakiś inny ZCHN." ja pamiętam na przykład. Poza tym jeśli mylisz ZHN z SLD to chyba masz 15 lat. Mam bardzo złe zdanie o ZHN-nie i pewnie nie wiesz- jego dawnym członku marszałku Niesiołowskim ale ówczesny marszałem Kern był zupełnie w porządku i nic nie można mu było zarzucić - "policyjno-wyznaniowy ustrój kolesiów" - co ty za kompletne bzduru piszesz! Film nic nie demaskuje to jest czysta propaganda wyborcza i nic więcej! Oczywiście ze masz rację iż fikcją jest że żyjemy w wolnym kraju ale w innym sensie- sterują wieloma sprawami pokomunistyczne służby bezpieczeństwa czego przykładem jest ten zakichany film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones