PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1137}
6,4 27 526
ocen
6,4 10 1 27526
4,9 10
ocen krytyków
Uprowadzenie Agaty
powrót do forum filmu Uprowadzenie Agaty

nie wiem czemu

ocenił(a) film na 6

Słucham ostrej muzyki,filmy też ciężkie preferuję,ale ten film jakoś przypadł mi do gustu.

ocenił(a) film na 6
stiw6na9

bo zapewne jesteś odrobinkę starszy niż obecne tzw "dzieci internetu", które nie rozumieją tamtych czasów.
muzyka świetna, scenariusz również,

ocenił(a) film na 6
remco

no nie da się ukryć,że czas nie stoi w miejscu:)

ocenił(a) film na 3
remco

Skoro rozumiesz lepiej tamte czasy niż młodsi to czy wiesz że był to film robiony na polityczne zamówienie komuchów aby zniszczyć życie i karierę marszałka Kerna?

ocenił(a) film na 6
Alan83

a czy Ty wiesz ze każdy widz mógł znaleźć coś wartościowego dla siebie w tej produkcji, dla mnie twórczość Seweryna Krajewskiego jest w tej produkcji wartością dodaną, wzajemna fascynacja młodych ludzi z różnych sfer a nie aspekt polityczny. Nie negujmy się za własne odczucia i upodobania.

ocenił(a) film na 3
remco

Ten film powstał w 1993 czyli praktycznie scenariusz był pisany niemal równolegle do wydarzeń. Jedyna prawda w jakim się nim pojawia to jako tako pokazane realia tamtejszego systemu dotyczącego udziału we władzy polityków i podstaw biznesu opartych na układach i korupcji. Jako tako bo puszczono zupełnie cichcem udział postkomuny i jej przełożenia na biznes. Nie przypadkowo to właśnie Lew Rywin (tu warto przyjrzeć się jego biografii i salonowi z którego się wywodzi) zapewnił finansowanie filmu z Budimexu. Szefem tej firmy był wtedy Grzegorz Tuderek. Taki były partyjniak który później należał do Samoobrony i był m.in. doradcą Lepera gdy ten był wicepremierem. Budimex to dzisiaj największa firma i jako ciekawostkę dodam że w myśl zasady że pieniądze nie śmierdzą od 94 r. przez 10 lat budowała Sanktuarium w Licheniu oraz ufundowała tablicę upamiętniającą mord katyński, w Moskwie zaś na Cmentarzu Dońskim wystawili grób zmarłemu w więzieniu ostatniemu dowódcy AK generałowi Okulickiemu i ministrowi Jasiukowiczowi.

A co do wartości artystycznej to dla mnie poza muzyką tam nie ma silnych punktów. Agata grana przez Rosińską jest mało przekonująca. Aktorka jest bardzo atrakcyjna z urody i z przyjemnością się na nią patrzy ale to drewno aktorskie. Cygan nakreślony jest jako postać mało rzeczywista ze względu na wygląd, język, uzdolnienie i obycie. Film jest bardzo płaski i linowy. Kilka scen jest na prawdę zabawnych ale to zdecydowanie za mało. Nawet wątek miłosny i ta wzajemna fascynacja dwojga bohaterów o której piszesz jest nieprzekonująca bo to wszystko trwa zdecydowanie za szybko. Miłość od pierwszego wejrzenia to jedno, ale trzeba jeszcze było pokazać jej siłę i dojrzewanie. Tutaj nawet bohaterowie nie mieli czasu na wzajemne sprawdzenie i poddanie jej próbie, bo poza buntem Agaty i pragnieniem Cygana niczego nie pokazano. Jedyny mocny punt filmu to ścieżka dźwiękowa oraz to że po 20 latach można zerknąć z sentymentem na m.in. modę, wyposażenie i samochody z tamtego okresu.

ocenił(a) film na 6
Alan83

zakończmy ta dyskusję bo ona do niczego nie prowadzi, ja o niebie Ty o chlebie, proszę zrozum, ze każdy może mieć inne odczucia co do konkretnego filmu, sceny, aktora itp... dlaczego każesz mnie za to, że mam inne spojrzenie na ten temat.

ocenił(a) film na 3
remco

Ja Cię za nic nie karze :)Dokonałeś wpisu więc komentuję. To co napisałem jest całkowicie związane z tematem. Dyskusję uważam za zakończoną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones