PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98875}

Urodziny mojego najlepszego przyjaciela

My Best Friend's Birthday
6,5 3 634
oceny
6,5 10 1 3634
Urodziny mojego najlepszego przyjaciela
powrót do forum filmu Urodziny mojego najlepszego przyjaciela

Zredukowany do połowy, nieoficjalny debiut reżyserski Quentina Tarantino to swojego rodzaju protoplasta licznych, przyszłych znaków firmowych twórcy "Bękartów wojny". Pomijając już elementy fabularne wykorzystane 6 lat później w "Prawdziwym romansie", znajdziemy tu zalążki słynnej stacji radiowej K-Billy, nawiązania do De Palmy, a nawet wzmiankę o Aldo (wtedy jeszcze jako "Aldo Ray"). Ponadto kilka wdzięcznych dialogów, może jeszcze nie na miarę "Reservoir Dogs", ale narzekać mogą tylko ci, którzy film potraktują inaczej niż ciekawostkę. W zdumienie wprowadzić może natomiast, iście slapstickowa scena walki wyciągnięta niczym z Tromy, lub innej eksploatacji. "My best friend's birthday" to jawny manifest fascynacji reżysera kinem i szeroko pojętą popkulturą, do którego fanów (wczesnej) twórczości Tarantino, nie trzeba będzie długo namawiać.

Aldo Ray to aktor.

ocenił(a) film na 8
NickError

Porucznik Aldo Raine - Aldo Ray. Po angielsku brzmi niemal identyczne. Poza tym to, że Tarantino jest mistrzem tworzenia powiązani wiadomo nie od dziś. Powstał nawet zacny artykuł o tum http://www.filmweb.pl/article/Pan+Zemsta-92287 . Co do True Romance wydajnie mi się, że jest to kontynuacja "Urodzin mojego najlepszego przyjaciela".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones