PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=521911}

Uwodziciel

Bel Ami
5,3 20 508
ocen
5,3 10 1 20508
4,5 8
ocen krytyków
Uwodziciel
powrót do forum filmu Uwodziciel

Może nie jest to arcydzieło kinematografii, ale 5.5 to przesada. Myślę, że niektórzy nie
zrozumieli zakończenia i zaniżyli ocenę. Osobiście ocenił bym go na min. 6, ale żeby
podnieść statystyki, moja ocena to 8.

myszczur

A może to niechęć do Pattinsona... Ja tam nienawidzę "zmierzchu" ale patrząc na inne filmy tego gościa dałbym mu szansę w przeciwieństwie do Stewart (bobrzycy z dwoma zębami z reklamy elmex i non-stop otwartą japą w każdym filmie).
Temu filmowi też dam szansę oby był dobry.

A Ty nie zgadzasz się na średnią 5.5 na IMBd jest 5.4 czyli prawie to samo, może więc uzasadnisz swoje 8?

ocenił(a) film na 6
skt84

Przeczytaj dokładnie to co napisałem w pierwszym wątku.

myszczur

No dobra ale jaki jest sens podnoszenia statystyki skoro jest ona zgodna z tą z IMBd

ocenił(a) film na 6
skt84

Ale ten portal to nie IMDb

myszczur

Jednak na tamtym portalu oceny są rzetelniejsze, w dodatku mają filmy, które na FW czekają na premierę (śmiechu warte), przykład to "dawn rider", dawno na DVD. Rozumiem gdyby ocena była na poziomie 4 to można by się pokusić na podnoszenie oceny ale nie widzę sensu, nikt nie pójdzie w Twoje ślady, prędzej nazwą Cię trollem.

ocenił(a) film na 6
skt84

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Często oceny tam są zawyżone, tutaj akurat mamy odwrotną sytuację.

użytkownik usunięty
myszczur

UWAŻAM, ŻE FILM ZASŁUGUJE NA DOBRE 7. MIMO ŻE FABUŁA NIE POWALA, TO JEDNAK PRZYJEMNY ROMANS.
UWIELBIAM FILMY KOSTIUMOWE, URZEKŁA MNIE WSPANIAŁA KREACJA UMY THURMAN ORAZ Kristin Scott Thomas
NIE ROZUMIEM SKĄD NIECHĘĆ DO PATTINSONA, NIE JESTEM FANKĄ ZMIERZCHU :p HEH ALE UWAŻAM, ŻE BYŁ BARDZO DOBRY W "WODA DLA SŁONI" I REWELACYJNY W "POPIOŁKACH" CZY W "TWÓJ NA ZAWSZE".. WIDZIAŁAM KILKA JEGO KREACJI I MYŚLĘ ŻE FACET MA POTENCJAŁ A DOSZYTO MU ŁATKĘ..I BIEDAK NIE MOŻE SIĘ Z TEGO WYLIZAĆ. CO DO FILMU TO NAWET PRZYJEMNIE SIE OGLĄDA!

ocenił(a) film na 8

Dokładnie, może warto spojrzeć na różne aspekty. Kostiumy, scenografia, oddanie realiów. Ja nie czuję sztuczności. To jak dobry film kostiumowy z lat 80/90 wtedy robiono dobre produkcje. Nie uwspółcześniano, ale już nie było tego kiczu z lat 70 i wcześniej. Co do głównej roli, wg mnie zagrał dobrze. Nie wiem, do czego się można czepić?

użytkownik usunięty
TomaszO1983

popieram, niestety z ludzmi jest tak że jak juz kogos nienawidzą to po całości, nie zwracaja uwagi na dobre role, czy dobre filmy. Gra w nich osoba której nie lubią i mają z góry określony punkt widzenia. To przykre, ale prawdziwe
Co do filmu, ja również nie odczułam sztuczności.

ocenił(a) film na 4
myszczur

Taka jest skala na Filmwebie, co zrobić.

Film jest zły, niestety, bo scenariusz jest napisany na podstawie niegdyś odważnej obyczajowo powieści Maupassanta. "Bel Ami", a dziś to książka-ramota, wyjątkowo przeterminowana i mimo najlepszych chęci nie da się jej dosłownie zekranizować, jak to zrobili twórcy "Uwodziciela". Dlatego film wyszedł tak kiepsko, zresztą jest to debiut i autorki scenariusza, i reżyserów. Porwali się na czerstwy chleb, nie pomógł im w odświeżeniu nawet tak gorący obecnie w Hollywood chłoptaś jak Patinson.

Szkoda aktorek w tym wszystkim, bo mimo ich najlepszych starań nie miały tu pola do popisu. Nieco denerwująca jest tu mimika Patinsona, ale po "Cosmopolis" mam do niego nieco wiecej szacunku. Widać po prostu brak prowadzenia przez reżysera, film się rozłazi w szwach, idzie w banały i wytarte klisze, bardzo szkoda. Bo kostiumy, zdjęcia naprawdę piękne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones