PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4982}

Uwolnienie

Deliverance
7,1 9 711
ocen
7,1 10 1 9711
7,7 15
ocen krytyków
Uwolnienie
powrót do forum filmu Uwolnienie

Film ma super klimat, ogladalem juz juz ktorys raz i zawsze mi sie podoba. Moze zna ktos inne podobne dramaty lub cos rozgrywajace sie w lesie lub dzungli?? Tylko nie jakies kiczowate nowosci z wypasionymi efektami ale starsze filmy z dobrym aktorstwem

ocenił(a) film na 9
wodzu102

Mam coś lepszego filmy, które rozgrywają się na rzece. Wygląda na to, że reżyser John Boorman sam zmierzał w "Wybawieniu" do swojego jądra ciemności więc polecam:
Jądro ciemności
Czas Apokalipsy
Aguirre, gniew boży
Fitzcarraldo (ten jest troche bardziej optymistyczny, ale to da się wytrzymać ;)

Picu

"Czas Apokalipsy" i "Aguirre..." juz ogladalem, ale tamtych dwoch poszukam, dzieki

ocenił(a) film na 10
wodzu102

Może Nędzne psy Peckinpaha. Co prawda nie ma tam chyba ani jednego drzewa ale film robi równie porażające ;D wrażenie jak Wybawienie. Właściwie ma nawet nieco podobną tematykę i jest tak samo przesycony przemocą. Polecam.

ocenił(a) film na 9
Deep_Throat

Zdecydowanie "Nędzne psy" grają w tej samej drużynie.
http://www.filmweb.pl/topic/643186/Ma%C5%82a+ciekawostka.html

ocenił(a) film na 10
Picu

Nie wiedziałem o tym, to bardzo ciekawe. Właściwie jak się głębiej zastanowić to te dwa filmy są w sumie o tym samym. Przesadzam oczywiście, ale chyba się kiedyś zadam i napiszę jakieś małe porównanie. Najpierw jednak muszę sobie odświeżyć oba obrazy bo oglądałem je dawno i wiele szczegółów uleciało mi z pamięci.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
wodzu102

Świetne - owszem, ale dlaczego męskie?

Diana

No nie meskie z definicji, ale raczej niewiele kobiet lubi takie filmy (ty jak sie domyslam jestes wyjatkiem):)

wodzu102

No wlasnie - czemu meskie? Jakos facetem nie jestem. Nie ma czegos takiego jak film meski czy damski. Meskie i damskie sa klozety. No chyba ze meski bo graja w nim prawie sami faceci. To wtedy ma sens.

ocenił(a) film na 8
Szarobure

Dorzucam cegiełkę, też uważam, że nie ma szufladkować. Ja obejrzałam z przyjemnością, jak również oglądam westerny, filmy wojenne, o tematyce więziennej.

ocenił(a) film na 9
wodzu102

Wybawienie ma w sobie kilka takich scen które dzisiaj zżynają kolesie kręcący horory typu "Wrong turn" zwłaszcza wygląd co poniektórych osobników w filmie Boormana nasuwa mi przypuszczenie iż gościu który nakręcił "zły skręt" oglądał uważnie ten film

miko_klimkiew

Mnie tez to automatycznie do glowy przyszlo, moglabym sie zalozyc, ze sie nieco wzorowal, ale normalka w koncu to klasyk.
Tak w ogole jak jest jakis klub "kobiet-wyjatkow" to sie wpisuje :>

ocenił(a) film na 9
mala_madi

Klasyk owszem ale ta pauperyzacja wszystkiego wokół mnie zdeczko denerwuje ;))) możemy klubik dla pań założyć;)

ocenił(a) film na 7
wodzu102

Aż dziw, że ten film ma już niemal 40 lat... jest świetnie zrobiony, bo wcale po nim nie widać upływu czasu.
Wciąż świetne, szybkie, męskie kino z dodatkową atrakcją fabularną na sam koniec. Burt Reynolds zagrać świetną postać, zdjęcia wciąż są świeże i żywe. Polecam
7+/10

p.s.
z podobnych klimatów polecam Nędzne Psy, to jest dopiero kino wysokich lotów.

wodzu102

Sam szukam podobnych filmów, więc pozwolę sobie odświeżyć zapytanie. A tobie, jeśli szukasz surowego męskiego kina przygodowego polecam "Sorcerer" Williama Friedkina. W obsadzie m.in. Roy Scheider (i tak jak chciałeś jest dżungla): http://www.filmweb.pl/film/Cena+strachu-1977-35041
Podobno film "Rituals" z 1977 też jest dobry (i podobny do "Discussion"), ale nie miałem możliwości sprawdzenia, bo film jest ciężko dostępny.

Gemini_2

"(i podobny do "Discussion")" - sorry, nie "Discussion" tylko "Deliverance" oczywiście:)

ocenił(a) film na 9
Gemini_2

A zmieniając temat, nie mogę też zapomnieć tego chłopca grającego na banjo to po prostu jeden z najlepszych kawałków jakie słyszałem na tym instrumencie
https://www.youtube.com/watch?v=Uzae_SqbmDE

miko_klimkiew

Zgadza się...po mistrzowsku zagrane. Choć to nie ten aktor grał na banjo, to nie ujmuje to tej scenie. Po prostu świetny fragment filmu

ocenił(a) film na 8
Gemini_2

Polecam "Dominion" a także "Tuż przed switem".Podobno też ciekawy jest "Sylwetki na horyzoncie" ale nie mogę znaleźć nigdzie tej pozycji

ocenił(a) film na 9
wodzu102

Sprawdźcie jeszcze brytyjski film "Uciekające sylwetki" aka "Postacie w pejzażu" aka "Sylwetki na horyzoncie" jest podobno na DVD. Podobny klimat choć miejsc akcji czyli pejzaż jest zróżnicowany.

http://www.filmweb.pl/film/Sylwetki+na+horyzoncie-1970-38457

wodzu102

Może Śmiertelne manewry 1981

ocenił(a) film na 10
wodzu102

Może Łowca Jeleni, to już klasyk ze świetnymi zdjęciami i klimatem. Jest las i dżungla. Jak dla mnie doskonałe kino powinno spodobać skoro Uwolnienie się podobało.

ocenił(a) film na 5
wodzu102

Tak. Rzeczywiście. Prawdziwe męskie kino. Od mężczyzn dla mężczyzn. Wybiera się czwórka facetów do lasu i: jeden zostaje zgwałcony, drugi zabity, trzeci ranny, a czwarty płacze i trzęsą mu się ręce przez co nie potrafi załatwić strzałą (? >: / ) "wsioka bez zębów". Ja bym nie zakopywała spluwy w ziemi. Nie ona była narzędziem zbrodni, zawsze możnaby powiedzieć, że się ją znalazło - nie ma dowodów, że mogłoby być inaczej. No, ale do ewentualnego tłumaczenia się komukolwiek to im jeszcze daleko. Ja bym wzięła się w garść, Przestała Tak WRZESZCZEĆ wniebogłosy i załatwiła kolesia, który zgwałcił mi jednego kumpla, a drugiego zabił. No tak, ale tamten ma broń... "on wóz, nic więcej".


"W sumie, to nie byli jacyś bliscy kumple... Grubego nawet nie lubię..." A-ha, Ed. Zainteresuj się lepiej tym golfem. Albo trenowaniem Małej Ligi.

wodzu102

Proponuję "Pluję na twój grób" z 1978 roku

wodzu102

"Łowca Jeleni"
"Dzika Rzeka"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones