PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659080}

Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Valerian and the City of a Thousand Planets
6,4 70 241
ocen
6,4 10 1 70241
4,4 16
ocen krytyków
Valerian i Miasto Tysiąca Planet
powrót do forum filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Witam.

Na ten film należy przyjść na czysto, bez naleciałości i przeszłości filmowej s/f Luca Besson. To nie jest film typu "Piąty element" czy "Lucy". Film jest zrealizowany w formie komiksowej ale jakżde innej i dalekiej od obecnego standardu serwerowanego przez Marvel Studios.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Miłe dla oka obrazy, wartką akcję, może lekko oklepaną ale ciekawą fabułę, dużo humoru oraz nietypową konstrukcję czarnego charakteru (to chyba drugi film w historii w którym ludzkość jest tą złą stroną poza kilkoma sprawiedliwymi).

Film jest zrealizowany w formie komiksowej, czasami cukiuerkowej ale na pewno jest to, jak to nazywam - czysta forma obrazu, nie brudząca. Poruszając się po slumsach czy tunelach nie mamy wrażenia iż wszechobecny brud nas oblepia i czujemy tą stęchliznę. Natomiast nie można odmówić obrazowi uroku. Wizja raju utraconego - raju odzyskanego - przyjemna mimo iż cukierkowa ale przyjemna dla oka.

Sporo jest nawiązań do innych filmów tej kategorii - "Star Trek", "Avatar", "Faceci w czerni" a nawet trochę z "Piątego Elementu" i kronik "Gwiezdnych Wojen". To są oczywiście nawiązania bardzo subtelne pokazujące - hej, widziałem ten film, gest, pojazd, pomysł i wziąłem go do siebie.

Dużo jest tutaj humoru. Humoru sytuacyjnego, słownego, różnych zaczepek słownych i przepychanek ale wszystko utrzymane w formie lekkiej łatwej i przyjemnej.

To, co mi w ogóle nie pasuje i zaczęło w pewnym momencie denerwować to głos Valeriana. Na prawdę uważam iż główny bohater nie musi sobie dodawać męskości mówiąc cały czas przez ściśnięte gardło. Jeżeli reżyser zdecydował się mimo wszystko na dubbing orginalnego głosu aktora aby dodać trochę męskości i zawadiactwa to jest to zabieg, w moim odczuciu, całkowicie nieudany i bardzo sztuczny.

Natomiast wszystko rekompensuje występ Rihanna. W IMAX .... mhmmmmm choćby dlatego warto pujść na wersję IMAX. Chociaż Cara Delevingne w białej sukni serwowana na deser - też niczego sobie obrazek.

Ogółem - dobre kino komercyjne na które można się wybrać z dzieciakami i nie będą miały koszmarów, jak również można się wybrać też na randkę z dziewczyną i też będziecie mieli pozytywne wrażenia.
2h minęły bez dłużyzn za to z pozytywnymi wrażeniami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones