PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659080}

Valerian i Miasto Tysiąca Planet

Valerian and the City of a Thousand Planets
6,4 70 196
ocen
6,4 10 1 70196
4,3 15
ocen krytyków
Valerian i Miasto Tysiąca Planet
powrót do forum filmu Valerian i Miasto Tysiąca Planet

...a nie tylko te mierne, nudne i przegadane, niosące "jakieśtamniby" idee, Iksmeny i inne Awendżersy.

rafal_bigda

Generalnie francja dosyć mocno stoi jeśli chodzi o komiksy, animacje itp. Zresztą powiem ci, że mi wystarczą animowane ekranizacje komiksów zarówno amerykańskich jak i francuskich, jest w nich dużo więcej swobody, zabawy i możliwości.

rafal_bigda

W końcu to była "ekranizacja" Blueberrego (2004) i co z tego wyszło? I wyszła kupa...

rafal_bigda

Były Asterixy.

mistrz_sheldon

I, przede wszystkim, "Tintin".

ocenił(a) film na 1
rafal_bigda

Kiedy własnie "te mierne, nudne i przegadane, niosące "jakieśtamniby" idee, Iksmeny i inne Awendżersy" w porównaniu z tym szajsem są arcydziełami, troglodyto!

ocenił(a) film na 1
mp65warka

Jakoś się przełamałem i dotarłem (na razie) do tego momentu, gdzie kieruje się słowa do tej miernoty Aruna Filitta: "Ty, komandorze, jesteś swoim najstraszniejszym wrogiem. I jeśli nie pogodzisz się z przeszłością - nie ma dla ciebie przyszłości" (albo coś w tym stylu)... I dla tej sceny warto było wycierpieć wszystko poprzednie, bo ja to odczytuję tak: "Ty, "nadprezesie" (a w rzeczy samej: chory pokurczu), jesteś swoim najstraszniejszym wrogiem. I jeśli nie pogodzisz się z przeszłością - nie ma dla ciebie przyszłości. Zapomnij, że chowałeś się w szafie podczas >>>wojny jaruzelskiej<<, że zayebaczyłeś brata, że zniszczyłeś iluzoryczną demokrację w Polsce, że do reszty zaprzedałeś się (komuszy synu) NAJGORSZEMU I NAJBARDZIEJ PERFIDNEMU wrogowi Polski - okupantowi watykańskiemu!!!"

mp65warka

I tym wpisem zdobyłeś me serce! Prowadź wodzu na to gniazdo szakali!

ocenił(a) film na 7
mp65warka

Miałam identyczne skojarzenie chyba jestem spaczona

ocenił(a) film na 1
AgaAthha

Ano jesteś! ;-) W odróżnieniu od wolaków, masz mózg; i jesteś drugiego sortu! Chyba że tak sobie "żartujesz", wówczas z tym mózgiem to przesadziłem; sam hipokamp i móżdżek to jeszcze nie mózg... :-(

ocenił(a) film na 7
rafal_bigda

Jeśli chodzi o scenariusz wypada słabo. Piękny wizualnie, ale 0 chemii między bohaterami. Valeriana komiks znam od dziecięcia, nigdy nie był moim ulubionym, ale ucieszyłam sie że ma powstać film bo komiks europejski kocham. CHociaż wolałabym, żeby zekranizowali L'eppe de Cristal, albo W poszukiwaniu Ptaka czasu, ale zdecydowanie kategoria R.

kamarza

o to to to

ocenił(a) film na 5
rafal_bigda

Na komiksach się nie znam. Nigdy mnie do siebie nie przekonały. Nie znam więc w ogóle materiału źródłowego, tak jak nie znałam materiałów źródłowych dla Avengersów, X-menów, Batmanów i co tam się jeszcze przewija superbohaterskiego w kinie.
Niestety FILM "Valerian..." jest słaby. Piękny... ale to piękna wydmuszka pozbawiona treści.
Marzę by Besson wrócił do formy sprzed lat. Już "Lucy" była sporym rozczarowaniem, ten film mnie przygnębił jeszcze bardziej. Niech on w końcu odnajdzie swoje mojo!

ocenił(a) film na 3
rafal_bigda

No i zarówno awendżersy jak i iksmeny wyszły 10 razy lepiej, niż ta produkcja. Nie mówiąc nawet o tym, że to wygląda na film dla dzieci.

ocenił(a) film na 6
rafal_bigda

Pisałem jeszcze przed zobaczeniem, co czynię nadal, bom nie zobaczył jeszcze. Chodziło mi raczej o radość z ekranizacji europejskich komiksów, bo hamerykańskie nigdy nie połechtały gdzieś tam w środku, a ich ekranizacje? Ok, można zobaczyć, ale chyba żaden mnie nie porwał, a większość trzymała się schematu: gadamy=filozofujemy | akcja=SFX | ideologia=ekologia, wolność | wielkie hasła=patriotyzm, humanizm, wolność. Zamiast to porwać przygodą i humorem (poczytajcie europejskie komiksy), to w celu niespłycania akcji SFXami dodawano jakieś gadano. Choć amerykańskie kino komiksowe to wysoka klasa, to jednak superbohaterowie mnie nie kręcą. Wolę wymyślonych Asterixów i Kajkoszów albo kombinowanych agentów kosmicznych, jak Valerian czy Funky Koval, albo też walecznych buntowników-idealistów, jak Thorgal czy Geralt z Rivii. No sorki...

rafal_bigda

Superbohaterowie to nieciekawa tematyka ( jedni X-meni się wybijają poprzez temat ewolucji ) a sporo jest ciekawych s-f komiksowych do ekranizacji. Rork, Lone Sloane, Wieczna Wojna. Nawet takich krótkich jakie były w Świecie Komiksu typu Wektor 13 lub Pulp S-f i np. odcinek Fałszywe zyski. A z naszych prócz Funky'ego można tez przenieść na ekrany Yansa lub Ekspedycję.

ocenił(a) film na 8
rafal_bigda

-Nazwała nas gołębiami!
-A co to jest?
-Nie wiem.
:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones