PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104359}
6,8 157 016
ocen
6,8 10 1 157016
4,6 14
ocen krytyków
Van Helsing
powrót do forum filmu Van Helsing

Daje 10/10

ocenił(a) film na 10

Dawno nie widziałam tak dobrego filmu. Dobre efekty, świetna fabuła, fajni aktorzy itp. itd.
Mi osobiście bardzo ten film się podobał, lubię takie filmy. Znacie jakieś podobne?

wika112234

Niestety, nie znam podobnych. Sama z chęcią bym sobie pooglądała, nie przeczę. Efekty trochę sztuczne miejscami, ale akcja, to prawda, jest, aktorów również lubię. Jak na razie nie widziałam lepszego filmu o Draculi, chyba że mi jakiś polecisz :)

DagnaMara

Ja dużo podobnych tutaj znalazłem: http://www.filmypodobnedo.pl/Van-Helsing/

wika112234

Zgadzam się! Jak dla mnie to najlepszy film o wampirach ;)

ocenił(a) film na 9
kinomania97

Dla mnie też absolutny TOP

wika112234

Zgadzam się z tobą w 100%

ocenił(a) film na 9
hunters217

Ja również

wika112234

Dracula z 1992, Underworld, Vampire Hunter D: Żądza krwi (tylko, że to anime)

wika112234

To jest kino raczej dla młodych, taka przygodówka, nic specjalnego.

ocenił(a) film na 8
wika112234

Zaluje ,ze nie wyszedl sequel.

użytkownik usunięty
wika112234

https://www.youtube.com/watch?v=47Ll5n-3hx0

użytkownik usunięty

Nie wyszedł sequel bo to był bardzo średni film, zero horroru oczywiście to jeszcze nie poziom zmierzchu ale już kierował w tą stronę.

ocenił(a) film na 9

Wydaje mi sie ze 1 jest troche nie na miejscu , wychodzi na to że nie podoboało Ci se kompletnie nic : dobór aktorów , muzyka , sceneria , efekty , montaż, akcja itd. itd . Przecież ten film jak komus sie nie podobał MOIM ZDANIEM zasługuje conajmniej na 4 . Dlaczego więc jeden ?

użytkownik usunięty
krewetka119

Śmieszne wnioski wyciągasz.
Film może być poprawnie zmontowany i nieźle zagrany, ale jeśli nie oferuje zupełnie nic, to jak dać mu coś więcej niż 1?

Film oferuje bardzo sporo... zawsze znajda się jakieś miernoty, które nie potrafią niczego dostrzec.

użytkownik usunięty
Vitcher

HA HA HA.
Okej.

tylko na tyle cie stać? żałosne...

użytkownik usunięty
Vitcher

No nie wiem, jak mam ci inaczej odpowiedzieć.
Najpierw mi mówisz, że ten żenujący pustak coś oferuje, a potem wyjeżdżasz z porównaniem mnie do miernoty, bo nie widzę ogromnej głębi tego obrazu xD

i kto tu jest pustakiem... :D

użytkownik usunięty
Vitcher

Wszystko wskazuje na to, że ty.
I to w dodatku mocno ograniczonym.
Możesz dać sobie spokój, bo nie mam zamiaru dalej odpowiadać na twoje nędzne zaczepki.

mocno ograniczonym to trzeba być, żeby dać temu filmowi 1, a nowemu mad maxowi 10 ... i jeszcze pisać, że "niczego nie oferuje" :D myszy ci łapać, a nie zabierać się za ocenianie filmów, kocie...

ocenił(a) film na 4
Vitcher

Ale Ty z dychą toż grubo przesadził. Rozumiem podobał się, każdy ma inny gust........ Ale dycha? Na 10 to musiało by wszystko zagrać. A w tym filmie to tylko przerysowana gotycka stylistyka i efekty specjalne zagrały.

kamil8919

Rozumiem że Ty również byłeś obiektywny przy ocenianiu RE, Obcego, czy Nocy żywych trupów? :P P.S. zobacz, tamten "spec" ukrył swoje oceny:D

ocenił(a) film na 4
Vitcher

Nie ma i nie da się być 100% obiektywnym. Zawsze gust będzie przemawiał i odgrywał zaznaczą rolę. A co tych filmów co wymieniłeś, szczerze ? Obcy 1 i noc żywych trupów zasługuje na 10, obcy 3 w wersji reżyserskiej też bo w telewizyjnej no to jakieś 8. A TU MNIE MASZ. RE naciągnąłem ocenę, bo po prostu mi się podobał, ale nie naciągnąłem do 10. 1 i 10 to skrajne oceny, dlatego wystawiam je w ostateczności.

kamil8919

no widzisz, a wg mnie ten film zasługuje na mocną 9 za klimat, postacie(szczególnie Dracula), za te "przerysowaną gotycką stylistykę" :P no i za muzykę ^^ podciągnąłem do 10 za Kate i Hugh'a :P sam jestem fanem RE i obcego, więc pewnie z miejsca dawałbym nieobiektywne 9 :D ale te wszystkie kicze z "żywymi trupami" wgl mi się nie podobają.

ocenił(a) film na 10
kamil8919

mów co chcesz, ale sa pewne filmy, które jakoś tak bardzo lubimy, że mimo iż wiemy, że nie są na 10, a nawet obiektywnie na 7-8, ale tak je jakoś pokochaliśmy, że dajemy im 10... VH jest dla mnie właśnie takim filmem. Zawsze z chęcią do niego wracam, jest przyjemny dla oka i ucha. Z całą pewnością przyjemniejszy niż kochany i uwielbiany przez wszystkich Requiem dla snu. Są pewne filmy, które są dobre, ale nie da się obejrzeć ich więcej jak 1 raz bo są ciężke/nieprzyjemne/dołujące itd. Ludzie zapominają o głównej roli filmu - ma bawić, sprawiać przyjemność, cieszyć (bo te edukacyjne są jeszcze inną bajką).

ocenił(a) film na 4
aleera89

Wiem, że takie są - sam takie mam. Ale wstawiam im 9. "Są pewne filmy, które są dobre, ale nie da się obejrzeć ich więcej jak 1 raz bo są ciężke/nieprzyjemne/dołujące itd." jeśli film (nie ważne czy jest dobry, czy nie) naprawdę się nam podobał, to będziemy do niego czasami wracać. Wiesz tylko trzeba mieć.......... odpowiedni nastrój do danego filmu. Czasami chcę pooglądać komedię bo mam dobry humor i chcę się pośmiać. A czasami, wogule - no obejrzeć mógł bym, ale bym się nie ubawił. W danej chwili oglądamy to na co mamy ochotę, a to zależy od nastroju.
A pozatym, od jakiegoś czasu oceniam już filmy według podpisu pod dana gwiazdką i wogule dałem sobie już spokój z jaką kolwiek próbą zachowania obiektywizmu. Dlaczego? Bo chyba wszyscy tak robią, no i rekomendację gustowe do filmów się chyba trochę poprawiły.
Pozdrawiam rówieśniczkę.

ocenił(a) film na 10
kamil8919

również pozdrawiam i tak tylko zapytam... Serio można obejrzeć takie filmy jak requiem dla snu czy trainspotting więcej jak raz? O zgrozo, to trochę o masochizm zahacza... Przecież te filmy dołują jak brak czekolady w okresie...

ocenił(a) film na 4
aleera89

Można, czasami lubię wracać do filmów które już obejrzałem. Trainspotting'a nie oglądałem, a requiem widziałem 2 razy w ciągu.... jakiś 3 lat.

ocenił(a) film na 10
kamil8919

ja obejrzałam oba - raz. O ile jest wiele filmów, do których z przyjemnością wracam co jakiś czas, to te dwa zaliczają się do tych, co były całkiem fajne w swoim gatunku, ale nigdy więcej ich z własnej woli nie obejrzę... Są szare, smutne, depresyjne, ciężkie i wywołują tonę negatywnych i nieprzyjemnych emocji... Ostatnio jak sięgam po filmy to mają mnie bawić, wprawić w odpowiedni nastrój, bo dramatów mam masę na co dzień w robocie... VH jest właśnie takim luźnym, przyjemnym filmem:D

aleera89

Bardzo średnie w swoim gatunku. No jest dokładnie takim zmierzchem w swoim gatunku luzacki przerysowany ale w sumie nie dla fanów owego gatunku.

Co mam Ci napisać słabo wyglądający wilkołak, przeciętna historia. Jest tu wszystko napchane ale tak naprawdę nic interesującego.

ocenił(a) film na 7
wika112234

Drakula z 92 roku 100 razy lepszy. Tam nawet Van Helsing lepiej wygląda....

ocenił(a) film na 9
Humalien91

No, to już film legenda

ocenił(a) film na 9
wika112234

Dla mnie też fajny filmik!

ocenił(a) film na 9
wika112234

Może ocena ogólna podchodząca pod 7, ale dla mnie to rewelacja pełną gębą i mocne 9/10.
Dokładnie taki film jaki chciałem.
Potwory pełną gebą miodne.
Wilkołak, to chyba najlepsze przedstawienie filmowego wilkołaka ever - tzn te ze skowytu były też całkiem spoko, ale np dog soldier to kpina jakaś.
Wampir, Franki, potworki. Wszystko mega mega dobre.
Jeden z moich ulubionych filmów.

ocenił(a) film na 10
wika112234

nie ma lepszego.Ogladam go 2 razy na rok i nigdy mi sie nie nudzi jak Mumia 1,2 ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones