PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104359}
6,8 157 169
ocen
6,8 10 1 157169
4,6 14
ocen krytyków
Van Helsing
powrót do forum filmu Van Helsing

Kurde to kim on jest ? Prawica Boga to kto ? Archanioł Gabriel? Nieśmiertelny?
KIM ON KURDE JEST !!

SzymonekJR

Gabriel Van Helsing, najsłynniejszy na świecie pogromca wampirów...

Kacper_1984

A to co w tej chwili leci w TVP2. Co to jest? Film, czy gra komputerowa? Chyba to drugie...

Pawcio_filmaniak

Jak dla mnie -jakieś gówno.

Paulinka_Kuciak

Supergówno. Jeszcze ciekawsze wrażenie robiłoby z polskim dubbingiem (np. cezary pazura - van helsing, małgorzata lewinska - anna)

SzymonekJR

Abraham Van Helsing – postać literacka wywodząca się z powieści Brama Stokera Drakula (1897). Z pochodzenia Holender, z wykształcenia antropolog, z zamiłowania pogromca wampirów, lekko szalony geniusz.

Jest pierwowzorem m.in. postaci profesora Bulwera z filmu Nosferatu – Symfonia Grozy. Pojawiał się też w kolejnych ekranizacjach książki Drakula, m.in. w filmie Dracula Francisa F. Coppoli a także w wielu innych filmach opowiadających o Drakuli oraz w Van Helsingu Stephena Sommersa, gdzie zmieniono jego imię na Gabriel. Postać popularyzowana została również przez komiksy firmy Marvel. Nazwisko Van Helsinga pojawia się także w serii mang i anime Hellsing, które okazuje się tajną organizacją założoną przez Abrahama Van Hellsinga, zajmującą się walką z wampirami.

ocenił(a) film na 7
SzymonekJR

wiem kim jest .... ale ja pytam KIM JEST W FILMIE !!
Nie pamieta skad jest a pamieta np starożytna bitwe.

ocenił(a) film na 7
SzymonekJR

Słońce... Przecież to ironia była...

ocenił(a) film na 7
littlelotte52996

dobijacie mnie ..

ocenił(a) film na 7
SzymonekJR

Czym, przepraszam? Gabriel ironizował, mówiąc, że pamięta starożytną bitwę. Skoro nic nie pamiętał, to jak mógł pamiętać COŚ?

littlelotte52996

Pamiętał sceny pradawnych bitew bo brał w nich udział i sie odradzał przez pokolenia

SzymonekJR

Gabriel był postacią ktora 400 lat temu zabiła Draculę ale tak że dusza zostałą w ciele i by żyć musi pić krew itp... tak czy inaczej to był jakaś stara postać która sie odradzała

ocenił(a) film na 7
Hrabia_Dracula

wkońcu ktoś kto myśli jak ja ;P

SzymonekJR

Mógł być to Archanioł Gabriel nawet..

ocenił(a) film na 7
Hrabia_Dracula

też tak myślałem szczególnie po tekście " Byleś lewą ręką Pana"

SzymonekJR

Mój kolega upiera sie że Gabriel to Jezus

ocenił(a) film na 7
Hrabia_Dracula

według mnie to Archanioł albo ktoś nieśmiertelny który został przez coś zkazany na wymazanie pamięci przez Boga

SzymonekJR

Ludzki mózg nie pomieści więcej informacji niż przez 500 lat życia.. później pamięć początkowa zaczyna sie wymazywać

ocenił(a) film na 3
SzymonekJR

mniejsza z tym kim on jest. Czemu TO ma taką wysoką ocenę?!

ocenił(a) film na 7
LoveKiller

bo to najlepszy monster movie ostatnich lat ?

ocenił(a) film na 3
SzymonekJR

chyba pora zmienić dilera. To jest chłam jakich mało

ocenił(a) film na 7
LoveKiller

gwestia gustu ;] mi sie podoba to Tobie Smerfy ....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones