PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30716}

Vengo

8,0 3 134
oceny
8,0 10 1 3134
Vengo
powrót do forum filmu Vengo

Pomyłka...

ocenił(a) film na 1

Film jest skierowany do bardzo wąskiego grona odbiorców. Z przykrością przyznaję, że kompletnie do mnie nie przemówił -widziałam zdecydowanie lepsze obrazy, z ładniejszymi widokami, urzekającą muzyką i tańcami. Dla mnie był absolutną pomyłką.

ocenił(a) film na 8
pantar

cóż, bywa różnie. w Twoim przypadku - nie czujesz Gatlifa
ja uwielbiam go i jego filmy. ich nastrój dla mnie jest niesamowity - prostota i magia równocześnie

ocenił(a) film na 9
roodia

dokładnie :) nie wszystkie filmy są zrozumiałe dla wszystkich ludzi...dla mnie rewelacja

ocenił(a) film na 9
sadka

Myślę, że tu bardziej trzeba coś czuć, niż rozumieć. Wg. mnie filmy Gatlifa są magiczne; nie każdemu muszą się podobać, ale to nic złego.

ocenił(a) film na 10
pantar

Słusznie chyba autor wątku wyraża swoje ubolewanie nad swym brakiem poruszenia tym obrazem...a może tą muzyką. Dla mnie kino najwyższej klasy !

ocenił(a) film na 8
pantar

jak dla mnie film kompletny, fabuła na granicy dokumentu. Czysta rewelacja
i frajda płynąca z oglądania. Scena otwierająca film, pojedynek dwóch grup
muzycznych arabskich transerów z hiszpańskimi muzykami przebija nawet
pojedynek pianistów na statu w 1900 Giuseppe Tornatore. Szkoda że nigdzie
nie można zdobyć tego filmu na dvd, obejrzałem Vengo na TVP Kultura i
jestem nim zachwycony.

ocenił(a) film na 10
brazylijczyk

Na DVD może nie, ale w sieci krąży...ja mam na płycie i wciąż jakoś nie mogę zabrać się za oglądanie; po przeczytaniu tych komentarzy jednak wraca mi apetyt:-)

ocenił(a) film na 9
titi

w sieci krążą na pewno:
Gadjo dilo
Transylvania
Vengo
Exils
Swing i podobno też Latcho drom

Nie mogę natomiast znaleźć nigdzie pierwszych siedmiu filmów Tony'ego. Jakby ktoś był w stanie pomóc - będę wdzięczny za kontakt.

ocenił(a) film na 10
JakbySieDalo

Ktoś może - proszę o kontakt na priva.

brazylijczyk

Chacha, długo szukałam filmu G. Tornattore, 1900 - przypadkiem widziałam tylko ten pojedynek, o którym wspominasz brazylijczyku. Teraz już znam tytuł filmu, dzięki! po nitce do kłębka.

ocenił(a) film na 10
pantar

Arcydzieło nie dla każdego to już dobra recenzja,nie chodzi tu o ładne widoczki bo akurat średnio ładne w tym filmie,dużo lepsze,choć w estetyce Nationale Geographic są w "Fall".Muzyka dla mnie to the best absolutny,zawsze jak jestem w Hiszpanii to poluję na płytki wykonawców muzyki z "Vengo".
Dla mnie najważniejszą wartością tego filmu jest to, że przekaz w nim zawarty jest niejednoznaczny,pozawerbalny i nie da się go streścić w najbardziej wypoconym poście, to na pewno nie jest film o zemście,raczej o tęsknocie,jak chyba wszystkie Jego filmy.Ja tam lubię takie uczucie kiedy podoba mi się coś i nie do końca potrafię o tym mówić, bo takie opowiadanie o filmie czy muzyce to rodzaj tłumaczenia przy którym subtelności się gubią.
Howgh.

ocenił(a) film na 7
pantar

Zgadzam się.... pierwsze 10 min i ta piosenka, jakby mówiła do mnie "wyłącz ten film"... ale przetrwałem... nie był najgorszy, ale żeby arcydzieło??? wolne żarty. Jeszcze ten chłopiec upośledzony. Dlaczego nie był to zwykły aktor, który by go zagrał?
7/10

ocenił(a) film na 10
Tomoos

Nie martw się że do Ciebie nie trafił,ja też mam parę arcydzieł przy których wymiękłem:-)
Moim zdaniem trzeba mieć za sobą zespół doświadczeń,przeżyć by ten film trafił i został na stałe.
Dziwnie wydaje mi się że dość łatwo byłoby mi się zaprzyjaźnić z kimś kto lubi ten film.
Nie rozumiem w jaki sposób przeszkadza Ci niepełnosprawny,nie chciałbym niczego sugerować.

Chris_Sharma

Witam! Vengo to arcydzieło, od razu można zakochać się w Andaluzji, klimat niesamowity, rola upośledzonego chlopca zagrana fenomenalnie!
Antonio Canales wyjątkowy, film bardzo realistyczny, z przecudną muzyką
i duszą!

Tomoos

Może to nie jest arcydzieło bo to film muzyczny a muzyka nie była jeszcze arcydziełem. Ale chodzi o to żeby podobała się ludziom a nie była totalnie nie zrozmiała i męcząca. Ja też nie lubię przesadnego artyzmu i wydumania. Ale było wow!! I chyba o to chodzi w filmie. Jak ktoś nie czai takiej muzyki (nie każdy musi) i takiego klimatu, to po co w ogóle oglądać taki film i oceniać.. :)

pantar

Racja.
Film ogląda się głównie dla muzyki a nie dla fabuły. Jeżeli ktoś nie lubi flamenco to niech nawet nie włącza.
Transylwania i Exils bardzo mi się podobały - ten film jakoś mniej.

ocenił(a) film na 10
jupiler

Zgoda,można potraktować ten film jako zbiór wideoklipów, ale Gatlif genialnie prosto pokazał mechanizm funkcjonowania vendetty.

pantar

Film dla każdego to film o niczym!!

ocenił(a) film na 9
pantar

to juz drugi film obok gadjo dilo ktory ogladam tego rezysera i jestem zachwycona, ta niejednoznacznosc, dobro i zlo przestaja byc tak latwe do rozpoznania, mieszaja sie ze soba, zlewaja w jedno, nie do rozroznienia, muzyka to wycie zawodzenie nad natura rzeczywistosci, tak bolesnej, i trudnej a zarazem zachwycajacej i uwodzacej, swietne, musze zobaczyc wiecej tej pasji zycia wolnosci, ktora bije z jego filmow...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones