PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30716}

Vengo

8,0 3 134
oceny
8,0 10 1 3134
Vengo
powrót do forum filmu Vengo

Vengo

użytkownik usunięty

Każdy kto obejrzał "Vengo" zgodzi się, że co jak co ale muzyka w tym filmie jest pierwszej klasy i odgrywa także pierwszorzędną rolę. Taką opinię mają rónież amerykańscy krytycy, którzy jednak cały film ocenili "średnio". Nie zgadzam się z nimi, Vengo to nie tylko muzyka ale też opowieść przyblizająca życie ludzi kultury śródziemnomorskiej.
Po obejrzeniu tej produkcji Tonego Gatlifa, odzywa się tęsknota za życiem właśnie tam w spokojnej rządzącej się swoimi prawami Andaluzji. Wracając do muzyki zachęcam każdego do posłuchania choćby jednego utworu z soundtracku Vengo: Naci en alamo.(można go ściągnąć z kazy pod chasłem naci en alamo, lub Tony Gatlif). Podsumowując film jest oryginalny, nietuzinkowy, zrealizowany przez człowieka, który urodził się i wychował w Hiszpani, dokładniej w krainie honoru i flamenco. Gatlif doskonale przedstawił swoją ojczystą krainę. Polecam wszystkim.
ps: pytania, uwagi, skargi, piszcie na maila (dude99@wp.pl)

Zgadzam się. że muzyka jest wspaniała. Właśnie dlatego kupiłam sobie soundtrack, który jest po prostu świetny! Śpiew, taniec jest w tym filmie jak tętno. To mnie uwiodło. Pięknie byłoby żyć w świecie, gdzie muzyka odgrywa taką rolę, ale po obejrzeniu tego filmu wcale nie miałam ochoty tam zamieszkać. Prawa rządzące w Andaluzji są okrutne, a zasada "oko za oko..." nie jest rozwiązaniem. W każdym razie film jest godny polecenia.

ocenił(a) film na 10
Gruszenka

muzyka! soundtrack jest rzeczywiście porywający! najpierw dostałam ściezke dzwiękową, a dopiero później zachęcan do obejżenia ŚWIETNEGO filmu poznałam ową historię! Znając muzykę (znając, mało powiedziane- zakochałam się w niej od pierwszego przesłuchania) film oglądało mi się jeszcze cudowniej! Jakby podwójne nowe przezycie!
Historia prosta ale piękna i prawdziwa! Zdecydowanie 10/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones