PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38730}
7,1 5 981
ocen
7,1 10 1 5981
Veronica Guerin
powrót do forum filmu Veronica Guerin

Niesamowity film przedstawiony z reporterskim zacięciem w rytmie kina akcji. Oparty na faktach autentycznych, obraz dziennikarki, która w obliczu zagrożenia śmiercią nie tylko swoją ale także najbliższych, postanawia rozpracować świat narkotykowych handlarzy i ukrócić ich "pewność siebie" na rynku.

Reżyserią zajął się Joel Schumacher, w roli tutułowej wystapiła natomiast Cate Blanchett.
Pomimo niezwyklej pedantyczności i dbałości o szczegóły film ma pare słabych stron. Zastrzeżenia mam właściwie do sposobu zachowania głównej bohaterki, które są szczeniackie, można by powiedziec niemal szczubackie. Jak na kobiete, która pisze nie po raz pierwszy o światku przestepczym, jej zachowanie jest nieprofesjonalne, wręcz głupie i lekkomyślne. Dlatego jak większości filmów opartytch na faktach autentycznych świat przedstawiony jest przejaskrawiony, przez co czasem trudno o autentyczność, także brak logiki kłuje w oczy. Mimo to film warty uwagi, ze względu na samą historie i jej późniejsze owoce.

night_girl

Sorki, ale kazdy fakt jest autentyczny. Cos co jest faktem wydarzyło się, wieć nie trzeba i nie nalezy używać słowa autentyczny. Nie pisze tego złośliwie. Pzdr.

npebi

Nie można było w skrócie napisać, że to pleonazm?

Filo_20

nie, bo to wiele mówi, ale nieokreśla w jakim stopniu i co dokładnie

night_girl

Nie każdy fakt jest autentyczny. A co powiesz na fakt nieautentyczny?

ocenił(a) film na 7
bennyhillshow

Hehe :)

night_girl

Wezmy na ten przykąad taką gazete "Fakt", niby jest autentyczny a pierdoły piszą :)

ocenił(a) film na 8
Agent_SB

wiedziałem !!
stawiałem 100 zł, że odezwie się jakiś palant - mega mądry, wszechwiedzący humanista, który zwróci na to uwagę
nie lubię takich ludzi
myślisz, że zżarłe(a)ś całą encyklopedię ?

ocenił(a) film na 7
immanuel

Ja za to byłem pewien, że pojawi się jakiś debil który wykorzysta tę sytuację do przelania swoich osobistych kompleksów na klawiaturę i forum filmwebu. I nie myliłem się bo zjawiłeś się ty, cholerny trollu!!!

immanuel

ciekawe komu oddasz te 100 zł, nie trzeba być humanista ani osoba wszechwiedzącą jak twierdzisz, wystarczą podstawy polskiego "Kolego" ;)

ocenił(a) film na 7
night_girl

Film może być oparty NA FAKTACH lub NA AUTENTYCZNYCH WYDARZENIACH!!! Fakty zawsze są autentyczne (wyjątek potwierdzający regułę stanowi tzw. "fakt medialny"). Co do twojej opinii to zgadzam się absolutnie z tym, że film ma parę niedociągnięć a największym z nich jest nie wyjaśnienie okoliczności w których Vera popełniła wykroczenie drogowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones