PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014878}
6,1 1 036
ocen
6,1 10 1 1036
Vesper
powrót do forum filmu Vesper

Ciekawi mnie kto tak na prawdę zaniża oceny, dobrych filmów, które I tak ukazują się obecnie jak rodzynki w cieście.
Bardzo ciekawie zrobiony obraz świata i klimat co jest zdecydowanie atutem tego typowego postapokaliptycznego obrazu.
W swojej kategorii film zasługuje na pożądne 7 lub mocne 8. Przekre jest to że większość oceniających filmy scifi-posapo. spodziewają się gwiezdnych wojen albo zombie z flakami.
Filmy postapokaliptyczne powinno oceniać się zgoła inaczej, gdzie klimat i pomysł świata jest podstawą i scifi to nie koniecznie strzelanina laserami lub hordy zombie, gdzie wsz oczywiście okraszone jest poprawnością polityczną.

ocenił(a) film na 8
Philip79

po prostu większość ludzi jest dziś za głupia na takie ambitne kino, a film bardzo dobry, oryginalny science fiction

ocenił(a) film na 7
davidns

Musze zgodzic sie. Spoleczenstwo glupieje w zastraszajacym tempie a myslenie boli.

kite_clayton

ludzie w przeważającej większości zawsze byli głupi, tylko dopóki internet nie zawitał pod strzechy każdego domostwa, to miało się z tym mało do czynienia ;)

ocenił(a) film na 7
davidns

Racja

ocenił(a) film na 8
Philip79

..bo oceniający to "Zombie", to żywe trupy zainfekowane Netflixem i Disneyem

ocenił(a) film na 7
Dominiqueboy

No dobrze, ale co powiecie na zupełnie odklejone opisy tzw "recenzentów filmwebu". Ja mam wrażenie jakby oni oglądali inne filmy

ocenił(a) film na 8
Philip79

Przede wszystkim, to recenzenci filmweb nie czytają tego co napisali, więc często są rażące błędy i sami nie do końca wiedzą, co spłodzili w recenzji.. Komentarzy, pod swoją recenzją, nie czytają również. Ale najgorszą plagą recenzentów fw, jest kopiowanie recenzji z zagranicznych stron filmowych, na zasadzie 'kopiuj/tłumacz google/wklej'. Ja zauważyłem, że filmy bardzo często, są źle zaklasyfikowane gatunkowo.. np. filmy katastroficzne wedłóg filmweb, to dramaty, a filmy epidemiologiczne, to gatunek Zombie. A właśnie najwyżej ocenianym gatunkiem na tym serwisie internetowym, jest dramat, więc np. filmy sci/fiction z góry, skazane są na niską ocenę.. Ogólnie to sytuacja z zawyżaną oceną i faworyzowaniem dramatów, przypomina, mi wystawę obrazów, gdzie grópa pseudo koneserów sztuki, podziwiając obraz Pablo Picassa, udaje zgodnie, że niby wie, o co w nim chodzi.. ;)

ocenił(a) film na 7
Dominiqueboy

Zgadzam się, chociaż bije się w głowę co jest bezpośrednim powodem, często tak bardzo odklejonych subiektywnych opinii.
My dzięki Bogu oceniamy filmy mieszanką własnych emocji, gustu, też dużo w tym subiektywizmu.
co do tzw krytyków to moja teora jest taka, że oni zatracili już ten sposób oceny filmu opierając się na czymś innym, swojej wiedzy, nie wiedzą jaki przekaz ukryty ma film, ile napakowane jest poprawności politycznej i propagandy, itd. Dlatego wolę wymianę opinii z ludźmi forum bo jest w tym coś z prawdy i szczerości.
Dlatego wolę spontaniczne oceny userow z forum, bo są przynajmniej naturalne,
A krytycy, po 1 nie tolerują tolerują krytyki, debaty, poza tym mają ogromne problemy z ego, więc rozmowa z nimi na starcie mija się z celem.
dzięki za szczerą odpowiedź bo to jest najważniejsze, bo zgadzać się przecież nie musimy, było by to nawet dziwne. Z krytykiem nie ma rozmowy, mają swój świat, Wlk ego, i żadnej empatii i umiejętności dyskusji. A przecież tak powinno to działać, tym bardziej w czasach gdy filmy są nasycone propagandą, poprawnością polityczną itp. I o tym warto rozmawiać dhx za odp. I pozdr.

ocenił(a) film na 7
Philip79

Zgadzam się, chociaż bije się w głowę co jest bezpośrednim powodem, często tak bardzo odklejonych subiektywnych opinii.
My dzięki Bogu oceniamy filmy mieszanką własnych emocji, gustu, też dużo w tym subiektywizmu.
co do tzw krytyków to moja teora jest taka, że oni zatracili już ten sposób oceny filmu opierając się na czymś innym, swojej wiedzy, nie wiedzą jaki przekaz ukryty ma film, ile napakowane jest poprawności politycznej i propagandy, itd. Dlatego wolę wymianę opinii z ludźmi forum bo jest w tym coś z prawdy i szczerości.
Dlatego wolę spontaniczne oceny userow z forum, bo są przynajmniej naturalne,
A krytycy, po 1 nie tolerują tolerują krytyki, debaty, poza tym mają ogromne problemy z ego, więc rozmowa z nimi na starcie mija się z celem.
dzięki za szczerą odpowiedź bo to jest najważniejsze, bo zgadzać się przecież nie musimy, było by to nawet dziwne. Z krytykiem nie ma rozmowy, mają swój świat, Wlk ego, i żadnej empatii i umiejętności dyskusji. A przecież tak powinno to działać, tym bardziej w czasach gdy filmy są nasycone propagandą, poprawnością polityczną itp. I o tym warto rozmawiać dhx za odp. I pozdr.

ocenił(a) film na 7
Philip79

emocji

Philip79

Czuję, że film by mi się spodobał na wielu poziomach, tylko gdzie go można zobaczyć?...

ocenił(a) film na 10
Philip79

Zgadzam się z przedmówcami. To jest jeden z nielicznych filmów po których oglądnięciu mam ochotę oglądnąć go jeszcze raz. Jestem fanem SciFi szczególnie tego bardziej ambitnego i niezależnego od wielkich producentów. Pamietam, że po oglądnięciu zwiastuna stwierdziłem, że to może trochę lepszy zombiopodobny gniot a tu taka niespodzianka. myśle, że właśnie jedyną słabością Vesper jest zwiastun.

Philip79

kto? gimbaza ktora przejela ten portal

ocenił(a) film na 6
Philip79

Nie zgodzę się z tym że jakąś grupę filmów powinno się mierzyć inną miarą. To że wykreowano naprawdę niezwykle ciekawy świat nie sprawi abym zainteresował się generyczna fabułą i postaciami których już widziałem. Jednak jak powstanie coś w tym uniwersum to chętnie obejrzę

ocenił(a) film na 8
Philip79

dokładnie, to jest bardzo dobry film 7-8 minimum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones