PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11470}
7,6 7 448
ocen
7,6 10 1 7448
7,8 16
ocen krytyków
Viridiana
powrót do forum filmu Viridiana

kretyńskich spoilerów w opisach na FW i w ramówce TVP Kultury.
W pierwszym zdradzony jest finał filmu, w drugim SPOILER stoi, że wuj Viridiany popełni samobójstwo. Koniec spoileru.
Nie wiem, czy ci ludzie robią to z głupoty czy ze złośliwości...
Co do samego filmu - jak na tamte czasy przede wszystkim dosyć wartka akcja i dobra gra aktorska, także ciekawie przedstawione postacie i wyraźne przesłanie.

guliver_filmweb

Że wuj popełnia samobójstwo to jest na samym początku(czyli żadnen to spoiler), a na tym własnie polega opis filmu ze przedstawia się jego początek. I każdy kto czyta opisy filmu powinien się z tym liczyć:)

ocenił(a) film na 8
Xandria

To nie był taki sam początek, minęło chyba z pół godziny filmu zanim do tego doszło. Można było w tym czasie zastanawiać się jak potoczą się losy Viridiany i jej wuja. W opisie można było napisać co najwyżej że dziewczyna opuszcza klasztor i udaje się do wuja.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Te chamskie spoilery odbierają chęć oglądania i prawdopodobnie wpływają negatywnie na odbiór filmu, bo cóż może mnie jeszcze zaskoczyć...

użytkownik usunięty
Xandria

Przeczytałem 'ze woj popełnia ...' Zajebiscie, wielkie dzięki, a teraz pozwól ide obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
Xandria

Po części racja. Na fw mamy u góry jednozdaniowy opis, dla mnie wystarczył. Gdybym zaczął czytać ten rozszerzony - to nie mógłbym mieć pretensji o spoiler jak ten wyżej wymieniony. Ale w ramówce tv jest to niedopuszczalne.

Xandria

Co za durnoty wypisujesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones