PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36231}
7,9 2 523
oceny
7,9 10 1 2523
Włóczęgi
powrót do forum filmu Włóczęgi

Czy mnie się wydaje, czy rzeczywiście w tym filmie jednymi z bohaterów są kryptohomoseksualiści?

ocenił(a) film na 10
gasnace_slonce

Bardzo Ci współczuję, jeśli nie dopuszczasz istnienia czegoś takiego jak zwykła męska przyjaźń. Co też ta telewizja robi z ludzi. Pozdrawiam.

Szczepko87

Nie wiem co telewizja robi z ludźmi, ale ja z kolegami nie całuję się w usta, nawet jak się bardzo z czegoś cieszymy ;)

ocenił(a) film na 10
gasnace_slonce

Być może źle się wyraziłem, po prostu chciałem zwrócić uwagę na inne obyczaje panujące dawniej. Nikt nie wmawiał wtedy społeczeństwu, że pederastia jest czymś normalnym, więc zachowania pokazane w tym filmie nie budziły zapewne żadnych negatywnych skojarzeń, uznawane były za zwykłe okazanie przyjaźni . Ja odbieram przyjaźń pokazaną we ''Włóczęgach'' właśnie w takim kontekście. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej i sam, delikatnie rzecz ujmując, nie chciałbym widzieć takich serdeczności we współczesnym filmie czy też na ulicy.

ocenił(a) film na 9
gasnace_slonce

Kiedyś całowanie w usta było czymś zupełnie normalnym, a nawet pożądanym. Zwróć uwagę na kroniki filmowe, w których widać powitania polityków, oni też całowali się w usta. Nie byli homoseksualistami ;) Poza tym, homoseksualizm w tamtym okresie jeśli mi dobre wiadomo, był obciążony karą pozbawienia wolności (w skrajnych przypadkach oczywiście).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones