PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36231}
7,9 2 523
oceny
7,9 10 1 2523
Włóczęgi
powrót do forum filmu Włóczęgi

PROŚBA

ocenił(a) film na 10

mam do ciebie prośbę jak dowiedziałeś się o nieukończonym filmie "Serce batiara" to bys mógł się dowiedzieć o Uwaga, szpieg ;)

użytkownik usunięty
Tonko

Uwaga - szpieg!?
Hmm... Film wyprodukowała wytwórnia "Rex-Film". Kierownictwo produkcji sprawował zatem napewno Józef Rosen.
Reżyserował Eugeniusz Bodo. Za kamerą staną zasłużony operator
inż. Zbigniew Gniazdowski. Scenarzystów było dwóch. Pierwszym był na 100% Napoleon Sądek, drugiego zapomniałem...:(
Film opowiadał o walce polskiego wywiadu z groźną szajką niemiecki niemieckich dywersantów.
W filmie grali: Eugeniusz Bodo, Helena Grossówna (agenci polskiego kontrwywiadu) i (debiutanci) Nina Andrycz i Wodzisław Ziembiński
(niemiccy szpiedzy). Zdjęcia plenerowe rozpoczęły się w sierpniu 1939.
Nakręcono między innymi sensacyjne sceny rozgrywające się na "statku dywersantów" udawanym przez polski statek "Jadwiga".
A także pościg polskich motorówek polcyjnych za szpiegami...
To musiał być film! i do tego z moją ukochaną Heleną Grossówną. Szkoda!
Tyle wiem o filmie "Uwaga-szpieg!".
Muszę znaleźć artykuł z ostatniego (36 z 3 września 1939) numeru tygodnika "Kino". Tam było sparwozdanie z planu a nawet fotos! :)
Poszukam też zdjęcia z "Serca batiara". Pozdrawiam serdecznie.
Jak co to mogę podać swój e-mail gdybyś chciał pogadać.

ocenił(a) film na 10
Tonko

dobra to podaj swój e-mail moj to lukasz3013@vp.pl

Tonko

Witam, macie moze dostęp do filmu Włóczęgi? jest mi on straszliwie potrzebny a nigdzie nie można go kupić, chętnie bym kupił w jakiś sposób nawet kopię, pozdrawiam. A co do kina z Lwowa to jest fenomenalne, świetnie jets widzieć miejsca i zachowania oraz te patriotyczne nastawienie ludzi w tych filmach. pozdrawiam Piotrek. Mój mail: porzeraczfrytek@op.pl

ocenił(a) film na 9
porzeraczfrytek

https://www.youtube.com/watch?v=D_YGNwDSy-M

na youtube

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones