PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 315
ocen
8,0 10 1 726315
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Czym się różnią wersje normalną a rozszerzoną?

Zbuntowany_RBD

Długością. Wersje rozszerzone (reżyserskie) zawierają usunięte sceny.

ocenił(a) film na 10
Ofeflia

Długością to ja wiem czyli te usunięte sceny są w tej rozszerzonej tak?

ocenił(a) film na 10
Ofeflia

Ok a moze jeszcze wiesz czemu tak zrobili nie mozna zrobić normalny film tylko cos kombinować?

ocenił(a) film na 10
Zbuntowany_RBD

hmmm może dlatego że byłby za długi i nikomu by sie nie chciało tyle w kinie siedzieć?
Drużyna pierścienia:
178 min. (wersja kinowa)
208 min. (specjalna wersja rozszerzona na DVD)
Dwie Wieże:
179 min. (wersja kinowa)
223 min. (specjalna wersja rozszerzona na DVD)
Powrót Króla:
201 min. (wersja kinowa)
251 min. (specjalna wersja rozszerzona na DVD i na Blu-ray) (50 MINUT WIĘCEJ!)

ocenił(a) film na 10
smyro1

smyro1 dzięki ci za taką fajną odpowiedz i sugestię.

Zbuntowany_RBD

dziwne pytanie to normalne, że w montazu się wycina trochę scen chyba żaden film się od tego nie uchroni.Wersje reżyserskie zazwyczaj są uzupełniane o sceny brakujące bo np tak jak kolega odpisał Ci wcześniej nikt by tyle nie siedział w kinie. CZęsto jednak producent dużo każe zmieniac żeby hajsy się zgadzały więc po latach rezyser wydaje swoja wizję juz bez obróbki producenckiej. często tez fragmenty filmów są uszeregowane w innej kolejności. Czasem dogrywa sie muzykę nakłada kolory,poprawia grafikę itd

ocenił(a) film na 10
konradleg

Dzięki ci wielkie teraz już wiem o co chodzi i dzięki raz jeszcze za wszystkie odpowiedzi ha kto by pomyślał że tak może być.

Zbuntowany_RBD

Normalka w końcu nagrywa się w zasadzie bez przerwy a potem w montażu tnie film tak jak odpowiada reżyserowi lub producentowi...

ocenił(a) film na 10
konradleg

Chodzi jeszcze o tempo filmu, i sposób prowadzenia narracji.

konradleg

Prawdę mówiąc to pierwsza wersja "Drużyny Pierścienia" trwała jakoś 4 i pół godziny. Potem Jackson ściął ją do wersji kinowej (która jest jego wersją reżyserską), a później przywrócił kilka scen w wersji rozszerzonej.

Grievous

Możliwe, że z drużyną tak było. natomiast sporo było dokręconych scen już po premierze np w powrocie króla dokręcał sceny z mortensenem.

ocenił(a) film na 8
Ofeflia

Ta. Za krotki

ocenił(a) film na 10
Zbuntowany_RBD

Widziałem wersję rozszerzoną , ale to jeszcze nie wszystko co dałoby się "wycisnąć " z książki

ocenił(a) film na 10
paulus72x

Cóż, pamiętajmy, że teoretycznie jest 6 części, które Tolkien z sobie znanych powodów zebrał w 3 "książki dwuczęściowe".

ocenił(a) film na 10
Zbuntowany_RBD

Wersja normalna to arcydzieło a wersja rozszerzona jest jeszcze lepsza .Nie zastanawiaj się długo tylko oglądaj bo warto :)

ocenił(a) film na 10
Danio31b

Ale gdzie? Ani na amazon prime ani na hbo max nie ma

2Pac

cda

ocenił(a) film na 8
grzesb007

Na żadnym z głównych portali streamingowych (Netflix, HBO, Amazon, Apple, Disney, Skyshowtime) nie ma wersji rozszerzonej?

per333

Nie wiem, ale na cda jest - to sobie włącz i oglądaj za darmo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones