PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1065}

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
8,0 726 268
ocen
8,0 10 1 726268
8,2 44
oceny krytyków
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

Zgadzam się w 100%. To arcydzieło w każdym aspekcie, którego nie da się powtórzyć

ocenił(a) film na 7
Brak_nicka_2

50 lat temu też tak myśleli .....za 50 lat będą takie filmy że tego nikt nie będzie pamiętał...

ocenił(a) film na 10
dominik1980

50 lat temu nie wiedzieli, co to fantasy

ocenił(a) film na 10
katedra

Bzdura! Fantasy w literaturze istniało już wcześniej! Wystarczy chociaż zwrócić uwagę na rok pierwszego wydania książki "Władcy Pierścieni" - 1955.
W 1923 w USA powstał pierwszy magazyn poświęcony fantasy pt. Weird Tales. Popularność w późnych latach 60. pozwoliła fantasy w pełni wkroczyć do głównego nurtu kulturowego. Kilka innych serii, takich jak "Opowieści z Narni" Lewisa czy" Ziemiomorze" Ursuli K. Le Guin utwierdziło pozycję gatunku.
Co do filmów to też istniały pierwsze przejawy fantasy w filmach: "Podróż Sindbada do Złotej Krainy" 1973, "Kruk" 1963, "Kwiat tysiąca i jednej nocy" 1974, "Rękopis znaleziony w Saragossie" 1964.
Reasumując: ludzie znali już wtedy gatunek fantasy! I (moim zdaniem) już wtedy znaleźliby się wizjonerzy, którzy myśleli przenieść dzieła Tolkiena, Lewisa i innych na ekrany.

ocenił(a) film na 10
Damian_Zalecki

Podajesz lata, w których dzieła powstawały w literaturze. Wtedy nikt nie miał nawet pojęcia jak rozwinie się film w przyszłości

ocenił(a) film na 10
katedra

Podaję zarówno filmy i literaturę, które można zaliczyć do fantasy. Ale zgadzam się co do faktu, że wtedy nikt nie miał pojęcia jak rozwinie się film w przyszłości - czyli też czy powstanie "pełnokrwisty" film fantasy. Tak samo my nie możemy mieć pewności, czy za 50 lat na dużych ekranach nie pojawi się dużo lepsze dzieło od kultowego już - moim zdaniem - "Władcy pierścieni". Ustosunkowałem się w tych wypowiedziach do twojego komentarza, który notabene nie był zbyt rozbudowany, że 50 lat temu nie wiedzieli, co to fantasy.

ocenił(a) film na 10
katedra

"50 lat temu nie wiedzieli, co to fantasy"

2016 - 50 = 1966

1911 - L'Inferno
1920 - Golem
1924 - Nibelungi
1935 - Sen Nocy Letniej
1936 - Pan Twardowski
1939 - Czarnoksiężnik z krainy Oz
1939 - Przepiękna Wasilisa
1940 - Złodziej z Bagdadu
1944 - Nieśmiertelny kościej
1946 - Piękna i bestia
1953 - Sadko
1956 - Ilja Muromiec
1958 - 7 podroż Sinbada
1961 - Złodziej z Bagdadu remake
1963 - Jazon i Argonauci
1964 - Kwaidan
1964 - Morozko

ocenił(a) film na 10
zarptak

Bida, panie, archetypowa i intelektualna. Dzisiaj każdy z motywów występujący w tych filmach został rozwinięty co najmniej lepiej

ocenił(a) film na 10
katedra

fantasy istnisło wczesniej tak jak napisał damian zalecki przeciez przed nakreceniem władcy pierscieni ktos musiał najpierw napisac ksiazki władca pierscieni rok pierwszego wydania 1955 bo przeciez filmy powstały na podstawie ksiazek oczywiscie rerzyser sporo dodał od siebie ale nie wszystko

Brak_nicka_2

Czekam na to aż Amerykanie sfilmują Wiedźmina Sapkowskiego bo ten nasz polski Wiedźmin to straszna szmira (mówię tu o filmie).

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

NIc dodać nic ująć 15 lat później i nie znalazłem jeszcze lepszego filmu...

ocenił(a) film na 10
bartasss

Dla mnie oprócz interstellaru to też najlepszy film jaki powstał ;)

ocenił(a) film na 10
neero

Mam na myśli cła trylogie

ocenił(a) film na 10
neero

Mam to samo interstellar też miażdzył, ale władca to i tak lepszy poziom nie przesadzony, epicki po prostu zawsze nawet teraz jak leci w tv to oglądam jak cała moja rodzina :)

ocenił(a) film na 10
bartasss

cała trylogia ma juz 19 lat liczac od tego roku 2020 i puki co nieznalazłem lepszych filmów od tych i wogule lepszej trylogi filmowej

ocenił(a) film na 10
bartasss

tak uwielbiam te trylogie ze mam sciagniete z internetu wszystkie 3 czesci i ogladam codziennie chociarz jedna czesc nie w calosci tylko najlepsze sceny w calosci ogladałem za pierwszym razem

ocenił(a) film na 10
Rafal350a

ja tez w calosci wszystkie czesci ogladalem za pierwszym razem teraz najlepsze sceny ale i tak najlepszy jest powrot króla ale to moje zdanie kazdy moze miec inne wiekszosc fanow władcy pierscieni mowi ze to własnie 3 czesc jest najlepsza z calej trylogi moze dlatego ze najwiecej sie w niej dzieje

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

:=:=))

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

Zawsze oglądając WP żałuję że Hobbit nie do końca wyszedł. Ten sam reżyser, parę osób z obsady WP.. Mogłyby być kolejne 2 genialne filmy fantasy...

ocenił(a) film na 10
Joecrou

jakie kolejne 2 genialne filmy fantasy przeciez hobbit tez jest trylogia to chyba 3 genialne filmy fantasy takie filmy jak władca pierscieni rzadko sie zdazaja raz na kilka lat chyba mozliwe ze wogule juz nie powstana lepsze filmy fantasy

ocenił(a) film na 9
Rafal350a

W hobbicie kombinowali jak mogli żeby rozwinąć tą cienką książeczkę do rozmiaru trylogii długich filmów. Moim zdaniem przekombinowali i pierwsza część wyszła dość dobrze, drugą ratuje smaug a trzecia jest tylko poprawna. Za największą wadę uznaję wepchany niepotrzebnie wątek romantyczny, ogólnie rozszerzenie wątku elfów było zbędne.

ocenił(a) film na 9
Brak_nicka_2

Pierwszy Conan z Arnim jest lepszym filmem.

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

Dokładnie.

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

Interstellar tez jeden z najlepszych dla mnie, ale Władca miażdży i fakt raczej nie powstanie lepszy w tym gatunku, choć mam nadzieje ze Wiedźmin w reżyserii Tomasz Bagińskiego przynajmniej dorówna Władcy. A jak Władcy dorówna pod względem wykonania to będzie ogólnie lepszy, bo sama historia jest lepsza niż pierścienia... LOTR kocham za wykonanie, wszystkiego, od reżyserii, scenografii po scenariusz, no i ogólnie wszystkooo, każdy aspekt filmu, a Tolkiena za świetny świat fantasty i za to że dzięki niemu Jackson mógł nakręcić coś tak pięknego, ale historia o pierścieniu władzy nie jest jakimś arcydziełem, Sapkowski miał o wiele lepszy pomysł i jeśli Bagiński dorówna stylowi Jacksona to będzie jeszcze lepszy film ( choć małe szanse ).

ocenił(a) film na 10
Geralt1990

nie ma szans zaden wiedzin nawet sie nie zblizy do władcy

ocenił(a) film na 10
Rafal350a

Fabularnie bije Władce na łeb ( mam na myśli książki). Niestety brak kompetentnych osób do zekranizowania go z takim stylem i rozmachem jak to zrobił Jackson...

ocenił(a) film na 10
Geralt1990

moze i tak ale nikt tego nie nakreci z takim rozmachem jak peter jackson

ocenił(a) film na 9
Brak_nicka_2

Racja. Drużyna pierścienia ma ten klimat. W pozostałych częściach jest przeważnie bitwa i puste stepy. Oczywiście wszystkie filmy uwielbiam, ale Drużyna ma prawdziwy klimat fantasy

ocenił(a) film na 10
Synaisthesis

według mnie to powrót króla ma prawdziwy klimat fantasy ale kazdy moze miec swoje zdanie

Brak_nicka_2

Też mam takie wrażenie. Co prawda dziwnie tak mówić po zaledwie 15 latach, skoro kino rozwija się od ponad 100, ale póki co wygląda na to, że rzeczywiście po prostu się nie da.

Z tym, że ja patrzę na Władcę jako na jeden film, bo te 3 części były kręcone w tym samym czasie i są o wiele bardziej spójne, niż wiele części w seriach, w których kręci się je np. rok po roku.

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

Niechętnie wysoko oceniam bajki, ale ta to skończona perfkcja!

ocenił(a) film na 10
Darq_2

To nie jest bajka

ocenił(a) film na 10
Aksi888

A co?

ocenił(a) film na 10
Darq_2

Bajka(mówię tu o potocznym znaczeniu a nie gatunku epiki) to coś dla dzieci, najczęściej kreskówka. Władca Pierścieni nie ma z tym nic wspólnego. Ten film to fantasy, fantastyka. Co prawda fantasy wyewoluowało z baśni, ale nawet baśń i bajka(zarówno w znaczeniu potocznym jak i literackim) to coś zupełnie innego. Władca Pierścieni to fantasy.

ocenił(a) film na 10
Aksi888

Zaczynam Cię uwielbiać! Niczym wawelski potwór pić będę z Twego bezdennego źroodła, jakże cennej i niezwykle aktualnej wiedzy. A... Korona królów to: bajka, baśń, fantazy, czy zwykła kostiumowa głoopota oparta o szkielet kilku (!) dosłownie faktów, że tak pozwolę sobie niewinnie zapytać?

ocenił(a) film na 10
Darq_2

Schodzenie na ścieżkę drwiny i odbiegania i od tematu - typowe zachowanie ludzi, którzy nie mają argumentów. Może wytłumaczysz mi fenomen osób, które najpierw zadają pytanie, a potem denerwują się, że ktoś im na to pytanie odpowie?
A co do Korony Królów, to co ona ma wspólnego z Władcą Pierścieni? Nie uważasz, że od dyskusji na jej temat jest forum pod tamtym serialem?

ocenił(a) film na 10
Aksi888

Trudno mi wytłumaczyć ten fenomen. Może zadający pytanie wymagają tylko przez siebie uznanej odpowiedzi? Niestety, w takim wypadku nie mamy do czynienia z konwersacją, a z egzaminem. A co do Korony to niewinnie się z Tobą droczę. Widziałaś Mavericka? "... droczyłem się z tobą..." ☺ Może z uwagi Twoją ocenę tego serialu.

ocenił(a) film na 9
Darq_2

Hejka

użytkownik usunięty
Brak_nicka_2

Da się.Seria Piratów z Karaibów daje radę i stawiam ją na równi z Władcą jeśli chodzi o fantasy nie ma lepszych filmów.

ocenił(a) film na 10

nie da sie piraci z karaibów nawet do piet nie dorastaja władcy pierscieni

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

Zgadzam się. Ten klimat jest niepowtarzalny, choć pewnie sentyment wiele tutaj robi. Ach, ta stara miłość do Legolasa :). Pamiętam jak za dziecka mieliśmy "dwa obozy" - jeden uważał, że HP jest lepszy, drugi zaś, że WP :D. Ja dzielnie stałam za WP, choć większość z moich znajomych wolała HP i na nic zdały się moje próby przekonywania :(.
Dużą rolę w odbiorze filmu odgrywają zapewne świetne kostiumy, piękne krajobrazy, muzyka, CGI nie wali po oczach jak w Hobbicie. Tam to się złapałam za głowę po prostu w niektórych momentach... Akcja toczy się swoim tempem, nic nie jest przydługie bądź przykrótkie. Jest po prostu idealnie :).

ocenił(a) film na 9
Brak_nicka_2

Na nowo go kiedyś nakręcą może lepiej.

Brak_nicka_2

Też mam takie wrażenie.

użytkownik usunięty
Brak_nicka_2

Filmu jak filmu ale już jest lepsza produkcja Fantasy . To serial Game of Thrones .

Porównywalny, ale czy lepszy? Moim zdaniem nie, choć niewiele mniej lubię ów serial.

użytkownik usunięty
asa111

Wg mnie Gra o Tron jest dużo lepsza od Władcy Pierścieni który zwłaszcza w wypadku 1 i 3 części dłużył się chwilami niemiłosiernie . Część druga Dwie Wieże najlepsza .

Mi tam się nigdy nie dłużyły. Za to duża część 5 i 6 sezonu GOT już tak. Kwestia gustu jak widać.

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

Myślę że się da zrobić lepszy film ale niemożna powiedzieć że władca pierścieni drużyna pierścienia to film zły film jest mistrzowski

ocenił(a) film na 10
Brak_nicka_2

jak będzie na jakiejś podstawie ksiązki to się da.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones