PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 189
ocen
8,3 10 1 508189
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Umknęło mi to czy ktoś pamięta ? bo zanim zdobył pierścień był pokazany w powrocie króla ale nie pamiętam

ocenił(a) film na 8

Był człowiekiem (Wspomniane jest również w książce) Ale pierścień tak nim zawładnął i odmienił. Zabił swojego przyjaciela za to że nie chciał mu oddać pierścienia

ocenił(a) film na 10
Marien

NIE NIE NIE! Gollum (pierwotne imię Smeagol lub Trahald) był hobbitem ze szczepu Stoorów

ocenił(a) film na 8
swietlistyolorin

Z tego co ja kojarzę, był Hobbitem o imieniu Smeagol. :)

Nie wiem o jakim imieniu, ale na pewno był hobbitem (który wszędzie szukał korzeni, i wszystkiego co było w ziemi i jak najniżej) ;P

ocenił(a) film na 10
pan_nick_t

wystarczyloby obejzec poczatek Powrotu Krola ;)
Byl hobbitem :P

ocenił(a) film na 10

Oczywiście, że był hobbitem i nosił imię Smeagol.O tym jest zarówno w książce, jak i w filmie.

ocenił(a) film na 10
Shire_Velvet

Generalnie nie do konca hobbitem, Gandalf gadal cos tylko, ze mogl pochodzic z rasy, ktora byla tylko przodkami hobbitow. Smeagol strasznie dlugo siedzial w Samotnej Gorze, wogole on stary jest. W sumie mozna by go pod hobbita juz podciagnac.

ocenił(a) film na 10

Wszystkie źródła, łącznie z ang wiki i podobne strony tolkienoznawców podają, że był hobbitem, jednak czytałam hobbita i LOR tylko pod tym kątem, nie znalazłam na to dowodów, a wręcz przeciwnie.
1. Kiedy Bilbo się zbliża, Smeagol mówi, że nie zna zapachu jego rasy.
2. Opowiada kiedys Frodowi, jak chodził po drzewach, czego hobbici nie czynia zbyt chętnie.
Szacowany wiek Smeagola: Bitwa w której Isildur stracił pierściń była w 2roku III ery. Nie wiadomo jak długo pierścień leżał w rzece, zanim Deagol (brat Smeagola) go wyłowił. Może to był rok, a może tysiąc lat, w każdym razie wydarzenia z Władcy pierścieni zaczynają się w 3018 roku III ery.

Nadal nie mam żadnych dowodów na hobbickie pochodzenie, w dolinie Anduiny żyli również ludzie. Wielokrotnie mówi się o nim "istota" pomijając rasę.

ocenił(a) film na 9
nefla

Proszę, o to dowody, mam nadzieję że rozwieją Twoją wątpliwość.

Cytat z Władca Pierścieni Powrót Króla, Kroniki Lat, dodatek B:
"2463 Zostaje utworzona Biała Rada. W tym czasie Deagol z plemienia Stoorów odnajduje Jedyny Pierścień i zostaje zamordowany przez Smeagola"

Teraz cytat z Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia: Prolog, co się tyczy hobbitów
"Jeszcze przed przekroczeniem gór hobbici podzielili się na trzy różniące się nieco szczepy: Harfootów, Stoorów i Fallohide'ów."

Nie ma wątpliwości że Smeagol był hobbitem, zapachu Bilba mógł nie znać ponieważ były to dwa różne szczepy.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

dzięki, czegoś takiego szukałam. Wikipedia mówi różne rzeczy, a nieraz są to powielane plotki

był hobbitem było to jaśnie powiedziane w filmie :)

ocenił(a) film na 8

Według mnie hobbitem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones