PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 527 766
ocen
8,4 10 1 527766
8,0 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Gdzieś czytałem że w bitwie pod czarną bramą aragorn miał stoczyć walkę z sauronem a nie z trollem.Jestem bardzo ciekawy jak by ta walka miała wyglądać

ocenił(a) film na 10
Arcydziod

na wstępie - rozbrajający login:)

mnie nic na ten temat nie wiadomo - ale - nie wyobrażam sobie Elessara Telcontara walczącego z Sauronem skoro nie mógł nawet dobrze w palantir spojrzeć i wytrzymać wzrok OKA - no i ta scena przed Czarną Bramą gdy niemal słychać (!) ową ciszę przed burzą jaka za chwilę się rozpęta i głos Saurona wypowiadającego magicznie i zdradliwie z odpowiednim akcentem ''Elessar..................''...........

ocenił(a) film na 10
Arcydziod

Tak, nakręcono taką scenę, ale potem zamieniono Saurona na trolla. Nawet chyba gdzieś po internecie krąży ten filmik, oglądałam to dawno temu, więc nie podam źródła, o ile jeszcze jest.

Pani_Zima_1989

W wyciętych scenach jest też zabicie Ust Saurona przez Aragorna.

ocenił(a) film na 10
Pani_Zima_1989

ogladałem te scene i jest super zaluje ze nie dodali jej do filmu zamiast tej z trolem nie zrozumcie mnie zle ta z trolem jest super scena ale ta z aragornem i sauronem jak walcza jest duzo lepsza wedlug mnie napewno by film na tym dodatkowo zyskał albo mogli dodac te scene a puzniej jeszcze dodac te z trolem co to przeszkadza ja zawsze chciałem zobaczyc walke aragorna z sauronem bym moze dla tego ze sauron i aragorn byli wrogami tak ja uwazam sauron bał sie tego kim jest aragorn juz w dwóch wiezach padła ta scena gandalf mówił budzisz w sauronie strach aragornie boi sie tego kim jesteś i wogule zawsze chcialem zobaczyc taka scene głownie tez dlatego ze aragorn był bardzo waleczny

Arcydziod

Mogła wyglądać ciekawie :)

Arcydziod

miała wyglądać tak:
https://www.youtube.com/watch?v=IqKt_h0EPuU

ocenił(a) film na 9
Xoxoxox

dzięki bardzo mi na tym zależało

ocenił(a) film na 9
Arcydziod

Jeszcze jedno bo czegoś nie rozumiem jak sauron mógł by przybrać jakąś postać bez pierścienia ?

ocenił(a) film na 9
Arcydziod

Ale w książce Sauron ma postać. To w filmie zrobili z niego wielkie oko na szczycie wieży.

ocenił(a) film na 8
Arcydziod

"- Tak, tak, ma tylko cztery palce u Czarnej Ręki, ale i cztery mu wystarczają - powiedział wzdrygając się Gollum"

Tolkien w listach na temat wyglądu Saurona piszę: "The form that he took was that of a man of more than human stature, but not gigantic"

Anthrax91

Dodatkowo w filmie Aragorn wypowiada słowa wzięte prosto z książki i wzywa Saurona, żeby wyszedł przed Czarną Bramę, aby mogła mu zostać wymierzona sprawiedliwość. W książce ma to oczywiście sens, a w filmie to faktycznie chyba liczyli, że pojawi się lewitująca płonąca gałka oczna.

Xoxoxox

Pewnie chodziło po prostu o jego wojska. W filmie walczyli z Sauronem, mimo że tak naprawdę walczyli z jego sługami, czyli orkami, najemnikami i innymi cudakami. Taki skrót myślowy ;d

Anthrax91

Z którego rozdziału jest ten cytat? Bo szukam i nie mogę znaleźć, a książkę już dawno czytałem.

ocenił(a) film na 8
bartoszcyc8

Dwie Wieże, rozdział "Czarna Brama jest zamknięta"

Arcydziod

Jeśli posiadasz czteropłytowe wydanie DVD (ja takie posiadam) to w dodatkach jest ta scena pokazana oraz jak Saurona zastąpiono trollem. Na temat zmian wypowiada się także sam reżyser. NIestety nie pamiętam jak dokładnie nazywa się ten materiał, ale wiem, że tam jest, bo go oglądałem.

Bialy_Pielgrzym

Dobrze, że tego nie zrobili. Jak można było w ogóle mieć zamiar coś takiego pokazać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones