PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32056}

Władca zwierząt

The Beastmaster
6,3 1 364
oceny
6,3 10 1 1364
Władca zwierząt
powrót do forum filmu Władca zwierząt

Film to zdecydowanie klasyk kina Fantazy. Gdy byłem mały oglądałem te produkcje wielokrotnie. Niemniej teraz, gdy postanowiłem ją sobie nieco odświeżyć przeżyłem pewne rozczarowanie. Trudno określić dla kogo film jest przeznaczony gdyż całość jest bardzo nierówna. Pod względem fabularnym poza głównym wątkiem nie znajdziemy za wiele. Dialogi ograniczono do absolutnego minimum przez co jak dla mnie Władca Zwierząt wychodzi na ponuraka żeby nie powiedzieć gbura. Pojawiają się również dziury fabularne gdzie widz na darmo czeka na kilka słów wyjaśnienia. Dar rzadko wydobywa z siebie głos a to połączone z jego odpychającą powierzchownością nie przekonuje widza. Poza tym uśmiechy serwowane do kamery przez aktora wyglądają wyjątkowo sztucznie. Tutaje też pojawia się główny mankament filmu czyli słabe aktorstwo. Jedyną raczej wyrazistą postacią jest fanatyczny kapłan Maax choć tu również można by nieco poprawić. Jeśli chodzi o klimat to jest wyjątkowo nierówno utrzymywany. Momentami poraża nas mrokiem jednak pojawiają w filmie również i słabe momenty. Muzyka jest niezła. Tutaj ciekawostka główny wątek dźwiękowy brzmi zupełnie jak czołówka w oryginalnym BSG, czyżby plagiat ? Końcówka filmu uderza widza swoją naiwnością choć muszę przyznać akcja jest na tyle wciągająca by w wystarczającym stopniu zamaskować niedociągnięcia produkcji. Niemniej tutaj też nie obyło się bez zgrzytów którymi są dłużyzny wynikające z braków dialogowych.

Podsumowując film można obejrzeć bez specjalnej odrazy choć w porównaniu z serialem o tym samym tytule wypada wyjątkowo blado.

ocenił(a) film na 3
SirDrX

i dlatego tylko 8?

ocenił(a) film na 8
fyrk

Właśnie tak, mimo że to klasyk to niestety nie samą fabułą film stoi. Tutaj poza ciekawą historią i niezłą muza nie ma za wiele.

ocenił(a) film na 3
SirDrX

Nie wyczułeś ironii? :) Ogólnie to film pojechałeś, a dałeś mu ocenę bardzo dobrą. Strach pomyśleć jaka będzie Twoja skala gdy obejrzysz np. Alien :)

ocenił(a) film na 8
fyrk

Nie bardzo, z sentymentu dałem mu 8. To w końcu film mojego dzieciństwa, Alien oceniłbym na 10 i to bez żadnych sentymentów. To po prostu genialna seria do 3 włącznie. Czwórka aliena już była taka sobie. Takie nieco odgrzewane kotlety. Natomiast AvP już komentowałem.

ocenił(a) film na 9
SirDrX

A mnie on tam po latach dalej zachwyca. Fabuła jak fabuła: muskularny osiłek z mieczem, półnaga laska i zły czarownik.
Za to przedstawiony świat, klimat, muzyka i ludzie-nietoperze są najlepsi.

ocenił(a) film na 7
SirDrX

Nigdy o nim nie slyszalem, ale dzis mialem okazje zobaczyc i jestem pod duzym wrazeniem.
Bardzo dobry klimat.
Jestem zachwycony :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones