PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32474}

Władcy ognia

Reign of Fire
6,2 43 387
ocen
6,2 10 1 43387
4,4 8
ocen krytyków
Władcy ognia
powrót do forum filmu Władcy ognia

Te

ocenił(a) film na 3

smoki - takie skrzyżowanie ziejącej ogniem Godzilli z Rodanem (Ptakiem Śmierci) - to jednak mają wyczucie polityczne. Nawet po zniszczeniu ludzkiej cywilizacji gdzie one umieszczają swą główną siedzibę? Ano, w stolicy Zjednoczonego Królestwa. A przynajmniej w jej ruinach.

W roku 2015 obejrzałem rzecz zrealizowaną w roku 2002 a dziejącą się w 2020. Że niby już za pięć lat od dzisiaj?... Czemu reżyser nie umieścił akcji w odleglejszej przyszłości? Zapewne spodziewał się, że film NIE osiągnie statusu działa kultowego i nie będzie pamiętany zbyt długo. Chyba słusznie się spodziewał.

Jak ja kocham tę przewidywalność! Przed finałową walką myślę sobie: "Amerykanin będzie spisany na stratę". Dlaczego? Scorupco pewnie przeżyje, bo kobiety się w scenariuszach oszczędza. No i Bale też przeżyje, bo tych dwoje od pewnego czasu miało się lekko ku sobie. Kto zatem złoży z siebie ofiarę? Ano, ten jeden jedyny wilk samotnik.
Ponownie doceniłem "Grę o tron", gdzie żadna postać - choćby ta, która wydawała się osią dramatu - nie może być pewna dnia ani godziny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones