PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32474}

Władcy ognia

Reign of Fire
6,2 43 389
ocen
6,2 10 1 43389
4,4 8
ocen krytyków
Władcy ognia
powrót do forum filmu Władcy ognia

ah te same samice

ocenił(a) film na 5

czemu same samice?
rozumiem że samiec alfa mógł pożerać samców, ale w takim razie zabijając tego samca czy nie narodziłby się inny samiec? powiecie mi ze nie bo nie miałby kto zapłodnić? a co z samicami już zapłodnionymi? przecież jak quinn wyciąga jajo z zabitego smoka to tam widać że była już jakaś struktura kości (jajo przeswitywało)
powiecie mi ze to zależy od temperatury ? a co smoki nie opanowały całego globu? rozumiem londyn zimno ale do włoch czy francji napewno też doleciały, (francji na pewno bo było w TIME'sie)
no i czy samiec alfa był tylko jeden na cały swiat?

no i jak samiec został obudzony w tej kopalni to skąd tyle samic? podobno się szybko zrobiły milionyw te 18 lat?

za dużo ale, wiem ze to film scifi no ALE jakaś logika świata zachowana musi być, a nie poprostu jest jak jest bo tak i już a jak sie nie podoba to nie oglądaj.

no szkoda pomysł fajny ale potencjał zmarnowany, no ale jak by na te wszystkie pytania odpowiedzieć i wytłumaczyć logikę świata to cały scenariusz filmu były bez sensu, i musieli by zupełnie inną historię napisać

ocenił(a) film na 6
konstanty_2

To film fantasy, a nie Sf. Szukanie tu logiki to tak jak szukanie odpowiedzi dlaczego w Harrym Poterze czarują.

ocenił(a) film na 5
mistrz_sheldon

nie nie nie , jest pewien świat i są jego pewne założenia i "realia" zasady, ok mogą one być inne niż nasza rzeczywistość i tutaj się nie kłócę, ale w tej innej rzeczywistości i założeniach też obowiązują jakieś prawa fizyki logiki czy biologii,

na przykładzie twojego HP czary są i to jest fakt i nikt się nie kłuci, tutaj są smoki to też fakt i nie kłócę się z tym, ale tak jak w harrym jest sporo wyjaśnien i dopowiedzień... często nie satysfakcjonujących i głupich ale są! i tworzą jakieś ramy danego świata, tak tutaj jest tak wiele niedopowiedzień że równie dobrze mogliby się nagle znaleźć kosmici ww tym filmie i to miało by tyle samo sensu no bo czemu nie...

ocenił(a) film na 7
konstanty_2

"obowiązują jakieś prawa fizyki logiki czy biologii" nope :) Nic nie musi być. Trzeba mieć otwarty umysł, wersja specjalnie dla Ciebie:

Równie dobrze gdy przebudzono samca mogła tam być też samica i dalej samo poszło, zachciało im się po tylu latach abstynencji troszkę poru*hać:D
Smoczek Alfa chciał spłodzić skoczka synka, ale mu nie wychodziło i ciągle córeczki robił.
Był przekonany, że Londyn wypłaci mu becikowe bo chciał uzbierać na in vitro dla samicy iż chciał wybrać płeć smoczka i w końcu mieć synka lecz troszkę przesadził z ilością:D Niestety dzieci szybko dorastały, trafiły na okres dojrzewania, nie słuchały się i podbiły świat, prawie cały spłonął w tym i kasa, tata smok wkurzył się bo nie mógł mieć synka, a jedyna szansa na smoczka synka wygasła i temu zjadł samicę (co było widać na filmie). :D:D

Taaa daaaam, da się? :)

ocenił(a) film na 5
kowal1528

da się i owszem, ale wtedy na początku filmu narreator nakreśla kontekst, i w tym filmie również jest nakreślony ten oto kontekst ale potem nie jest spójny z filmem

ocenił(a) film na 7
konstanty_2

Nie wymyślaj, przyjmij moją wersję albo chociaż fakt, że samiec spał z samicą w tej jaskini :)
Fantazy i sci-fi to filmy nie dla ludzi bez wyobraźni :)

ocenił(a) film na 5
kowal1528

to może inaczej na przykładzie gwiezdnych wojen, mimo i tak kilku dziur tam świat jest jako tako ułożony, co można a co nie, kto jaka rasa skąd pochodzi, co to jest ta moc i co można nią robić a co nie, jak działają miecze świetlne oraz co przecinają a czego nie mogą, oczywiście świat starwarsa jest rozbudowany na przestrzeni kilku filmów wielu książek oraz parunastu lat spotykania się z fanami

ocenił(a) film na 7
konstanty_2

Natomiast to nie jest star wars gdzie wszystko było poukładane, a władcy ognia gdzie jako tako poukładane nie jest :)
i?
Uwierz, wiele jest filmów fantasy i sci-fi- nie każdy jest poukładany jak Twój przykład ze star wars:)

ocenił(a) film na 5
kowal1528

zgadza się że jest wiele takich filmów, nie twierdzę że nie ma takich filmów, natomiast na przykaldzie oto tego filmu brak wyjasnień oraz "niepoukładanie" powoduje że film jest zły bo poprostu ma wiele niedomówień

ocenił(a) film na 7
konstanty_2

Jak dla mnie czepiasz się, ja bowiem póki nie trafiłem na Twój komentarz miałem w głowie "całość". W sensie nie miałem żadnego gdybania jak to możliwe, więc to kwestia podejścia:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones