PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=230933}

Wściekłość

Wilderness
6,1 3 178
ocen
6,1 10 1 3178
Wściekłość
powrót do forum filmu Wściekłość

i nabijanie głów na pal etc. Przecież to typowy horror. Nie wiem kto jest taki "inteligentny" przy klasyfikacji filmów :/

Osobiście bardzo mi się spodobał. Niby historia jakich wiele, ale od początku do końca jest ciekawie, gra aktorska bardzo naturalna i przekonywująca. Świetna sceneria,film nie jest całkiem przewidywalny.
Bardzo dobre kino.
Fani thrillerów raczej będą rozczarowani.
Fani współczesnych "soczystych" horrorków powinni być usatysfakcjonowani.
Polecam :)

XxXxxEVeRaxxXxX

Niestety tak to już czasami jest na fw. Ktoś bezmyślnie dodaje gatunek, weryfikator akceptuje, a potem już nie można nawet tego zmienić, bo moderatorzy wyłączają tą opcje.

ocenił(a) film na 8
dafciu7

A właśnie, że nie. Okazuje się, że można takie rzeczy edytować. Tylko nie wiem do końca jakimi prawami ta edycja się rządzi. Dobrym tego przykładem jest film "Most do Terabithii", który miał kilka razy zmieniane gatunki. Najpierw był dramatem fantasy, potem samym dramatem, teraz jest z kolei dramatem-fantasy-przygodowym.
Nie wiem, może nie we wszystkich filmach jest taka możliwość zmieniania.

ocenił(a) film na 8
dafciu7

A Ty jako osoba z trzema głowami, czyli zaprawiona już pewnie dobrze w dodawaniu i znająca się na tym, nie mógłbyś jakoś sprawdzić, czy jest w tym przypadku możliwość edycji gatunku? ;)

XxXxxEVeRaxxXxX

'a potem już nie można nawet tego zmienić, bo moderatorzy wyłączają tą opcje.' Widzę, że nie przeczytałeś dokładnie mojej wypowiedzi :).
Wytłumaczę jeszcze raz. Oczywiście, że można zmieniać gatunki, ale przy nie których filmach opcja poprawki, kasacji, czy dodania gatunku jest wyłączona przez moderatorów. Pozdrawiam ;).

ocenił(a) film na 8
dafciu7

Przeczytałam uważnie. Z Twojej wypowiedzi wynika, że najpierw ludzie dodają gatunki, później weryfikatorzy je akceptują, a następnie nie można niczego zmienić bo moderatorzy wyłączają tą opcję.
W tamtej wypowiedzi nie było wzmianki o tym, że raz ta opcja jest dostępna, a raz nie jest, więc to chyba Ty nie do końca sprecyzowałeś swoją wypowiedź.
W każdym bądź razie myślę, że nie ma już się o co sprzeczać bo w ostatnim poście poparłeś moje przypuszczenia co do całej tej nieszczęsnej edycji.
Nie wiem kto ustala takie dziwne zasady. No, ale przynajmniej wszystko już jasne.
Pozdrawiam :)

XxXxxEVeRaxxXxX

Masz racje, mój błąd. No nie ma o co :). Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
XxXxxEVeRaxxXxX

z tego co tutaj czytam, ni znacie gatunków filmowych, szkoda, bo potem powstaja takie dyskusje, marnujące czas innych. zenada

ocenił(a) film na 8
KaciorAlku

Żenadą są nic nie wnoszące do tematu wypowiedzi, takie jak twoja ;]

XxXxxEVeRaxxXxX

lepiej nic do dyskusji nic nie wnosić, niż udawać że się wie czyli kłamać!!!!

ocenił(a) film na 7
XxXxxEVeRaxxXxX

ja bym to podciagnal bardziej pod film survivalowy ale nie wiem czy jest tu taka kategoria. generalnie lubie wlasnie tego typu filmy i ten jest calkiem przyzwoity

XxXxxEVeRaxxXxX

Filmu nie widziałem, ale taka jedna sprawa - tym co odróżnia horror od thrilleru nie jest bynajmniej ilość krwi, a element fantastyczny (oczywiście to lekkie uproszczenie) jakie występuje w horrorze. Thrillery są stricte realistyczne horrory nie. Sami więc oceńcie czy to horror czy thriller?

grafzero

*thrillera oczywiście :)

ocenił(a) film na 8
grafzero

Odpowiadam na pytanie - to jst horror. Chyba jesteś trochę nie na czasie bo element fantastyczny już dawno temu przestał być wyznacznikiem horroru, o czym świadczą liczne "Piły", "Hostele", "Ludzkie stonogi" etc.

XxXxxEVeRaxxXxX

To co wymieniłes to filmy gore. Gatunek który zrzesza w sobie zarówno horrory jak i thrillery.

ocenił(a) film na 8
grafzero

Nie zgodzę się. "Ludzka stonoga" nie epatuje ani krwią, ani flakami..
Tutaj na FW jak widać nie ma wyszczególnionego takiego podgatunku jak "gore".

XxXxxEVeRaxxXxX

Ale za to zawiera eksperymenty na ludziach ;) Co więcej takie należace raczej do zbioru fantastycznych ;)

ocenił(a) film na 8
grafzero

Owszem, z tym mogę się zgodzić :]

grafzero

Definicja horroru zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, elementy fantastyczne już nie są wyznacznikiem tego czy dany film zalicza się do gatunku czy nie. Jest np. mnóstwo slasherów bez najmniejszych elementów fantastycznych i są pełnoprawnymi horrorami.

ocenił(a) film na 7
XxXxxEVeRaxxXxX

Dla mnie horror to nie jest.Bardziej krwawy thriller akcji.Klimatem przypomina film,Rasa.Tylko tu jest gorsze aktorstwo niestety.Jednak warto obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones