PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=811828}
4,6 1 753
oceny
4,6 10 1 1753
Wściekłość
powrót do forum filmu Wściekłość

Od razu zaznaczam że oryginalnej "Wściekłości" jeszcze nie widziałem, dziś nadrobię tę zaległość.
Ogólnie horror naprawdę niezły. Pierwszy akt sztampowy i poprawny do bólu, później film nabiera rumieńców ale wkrada się narracyjny chaos a twórcy w kilku scenach walą nas ekspozycją jak obuchem w łeb zupełnie niepotrzebnie. Metafory które siostry Soska zawarły w swoim obrazie też są nam podawane w sposób łopatologiczny. Subtelność i ukryty przekaz to nie jest mocna strona sióstr. Film jednak jest ładnie dla oka nakręcony, a wszelkie obrzydliwości które serwuje robią odpowiednie wrażenie. I właśnie jeśli o tę część chodzi, w zasadzie o ostatnie pół godziny gdy już jatka się rozkręca w najlepsze odniosłem wrażenie że siostry Soska są fankami serii gier "Resident Evil" albo mi się zdaje bo ja jestem i zauważyłem bardzo wiele podobieństw do scen z różnych gier cyklu, nawet design potworów wyglądał jak żywcem wyciągnięty z gier. W zasadzie gdyby wyciąć ostatnie pół godziny to można by to wypuścić jako krótkometrażówkę pt. "Resident Evil Code Veronica X" czy coś bo ja od razu wyczaiłem zbieżności z serią. A może to dlatego że temat w sumie podobny ?
Podsumowując. Warto zerknąć na "Rabid" jeśli jest się miłośnikiem kina grozy. Nie jest to zdecydowanie zły film a do dobrego brakuje mu nieco wyczucia ze strony reżyserskiego duetu. 6+/7- ?

ocenił(a) film na 3
maurycy_86

Fajny opis, zachęcający, a jeszcze bardziej ciekawy dla mnie, bo RE to kiedyś zagrywałem się baaardzo. BTW taki off-top, która wg mnie najlepsza część(?) w którą grałem a sporą ich część szpilałem. Nie twierdzę że nowe części są słabsze. Części są po prostu "inne"... Odpowiedź - Resident Evil 2 z PSX'a...na tamte czasy 97' bodajże..? kopała tyłki ładnie. Nostalgia mnie ogarnia jak przypomnę sobie te 2 postacie na 2 płytach, każda postać miała 2 scenariusze..Clair i Leon scen. A. Po przejściu scen. A zapisywał się save który umożliwiał odpalenie scen. B drugą postacią. To były czasy..PSX, NBA i Bumfank mc's ;)

bambus370

Hehe. I ten moment gdy kumpel wchodzi do naszego lokalnego salonu gier ze swoim przenośnym CDkiem i się pyta czy chcemy posłuchać pełnej wersji "Freestylera" z gitarowym intro, a my wszyscy odlecieliśmy w kosmos XD Piękne czasy :) A co do gier z serii RE to ja do dziś ogrywam wszystko co wychodzi spod tej bandery i uważam że każda wychodząca odsłona jest kozacka. Moje osobiście ulubione części to remake jedynki i RE Zero czyli prequel jedynki, ale ostatnie remaki dwójki i trójki też są kozak i jeśli się trafią w rozsądnych cenach- to warto bo to przednia rozrywka. Oryginały oczywiście to klasyki i będę je miał w sercu już zawsze ale nie mogę powiedzieć że nowsze odsłony i remaki nie ukradły mi serca bo ukradły. Siódemka to zupełnie coś nowego, pójście w iście ekstremalny horror bez charakterystycznego dla serii campu. Ta część naprawdę daje czadu choć niektórzy mówią że to nie RE. Zbliżająca się ósemka będzie jej kontynuacją. Nawet poboczna seria Revelations jest świetna, szczególnie jedynka. Jedynie co do piątki i szóstki nie jestem przekonany bo po prostu ich nie ogrywałem. Dostają sporo po głowie bo w zasadzie odchodzą od klasycznego stylu RE znanego z oryginalnej trylogii i "Code Veroniki". Całe szczęście remaki do tego wróciły.
Co do filmu to luknij, ja się dobrze bawiłem :)

ocenił(a) film na 5
maurycy_86

też miałem lekkie nawiązania do filmu o zombie. zaczęło się nawet nieźle. ten jej wypadek i deformacje.
Nagle jakieś innowacyjne leczenie, położyli jej jakiś glut na gębie i cudowne ozdrowienie. żadnej refleksji w tym kierunku, co się stało, jak i wgl. nic. zero blizna, twarz jak gdyby nigdy nic.
a potem jeszcze ta siusiako macka spod pachy.
no i tak krok po kroku, zamiast filmu o epidemii wyszły jakieś banialuki nt nieśmiertelności i potworków. w tym ciało w kokonie obcych z aliena :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones