PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736221}

W świecie baśni: 12 miesięcy

12 mesyatsev. Novaya skazka
5,7 55
ocen
5,7 10 1 55

W świecie baśni: 12 miesięcy
powrót do forum filmu W świecie baśni: 12 miesięcy

No to pora, zeby ktos obejrzal i ocenil. Wlasnie zaczynam seans. Niestety nie ma nigdzie zadnych napisow do tego filmu. Pora przypomniec sobie podroze po wschodnich republikach ;)

użytkownik usunięty
CyboRKg

Leciało właśnie dzisiaj na TV Puls. To co mi się w nim podobało to cały ten ukazany folklor magiczny, np. te rożne urządzenia, jak np. siekiery, które same ścinają las, etc. - to jest typowo rosyjskie, rzadko się spotyka coś takiego w filmach Disneya, chociaż nie jestem ekspertem i może nie na biężąco w ostatnim czasie. Niemniej, taka puenta która mi się rzuciła w oczy, że rosyjska kultura jest przesiąknięta magią i wiarą w siły nadprzyrodzone jak mało która i przedstawiony jest tutaj taki inny świat niż w produkcjach hollywoodzkich, ktore są bardziej stereotypowe pod tym względem. Warto obejrzeć ten film z tego powodu, jak kogoś oczywiście interesuje taka tematyka.

Świetny pomysł na serial, zrealizować coś takiego. Dałem 6 pkt. dlatego, że film jako tako średni, fabuła oklepana i raczej niczym nie zaskakuje, ale to przecież kino familijne, dla dzieci. Na plus zasługuje to o czym pisałem wyżej, czyli ukazanie rosyjskiej kultury (być może z ich bajek?) i specyficzny magiczny świat. Na plus również rola głównej bohaterki.

Osobiście obejrzałbym to w oryginale, z napisami polskimi lub angielskimi.

Dzisiaj ponownie leci na TV Puls :) - Co do fabuły to prawda film do obejrzenia i to tyle, trochę też trudno mi się wczuć w klimat osobiście to jednak pod tym względem wybieram baśnie skandynawskie.

użytkownik usunięty
buterfly

Baśnie skandynawskie? Jakieś konkretne tytuły?

Chociażby ''Gdzie jest Gwiazdka?'' z 2012 roku (Norwegia) - Też emitowany na TV Puls, uważam że jednak bardziej czuć klimat baśni.

użytkownik usunięty
buterfly

ok, dzięki, może to sobie obejrzę :)

Dodam jeszcze film pod tytułem Święty Mikołaj 2007 roku - Chociaż Finlandia geograficznie, nie jest zaliczana do Skandynawii ;)

użytkownik usunięty
buterfly

zawsze myślałem, że Finlandia to Skandynawia.

Też tak uważałem ;)

A sorki za błąd nie wiem co mi się pomieszało, sprawdziłem i jednak fatycznie należy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones