PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=521206}

W ciemność. Star Trek

Star Trek Into Darkness
7,1 84 890
ocen
7,1 10 1 84890
6,1 15
ocen krytyków
W ciemność. Star Trek
powrót do forum filmu W ciemność. Star Trek

o ile w poprzednia część się jeszcze broniła jako trochę słabsza kopia gwiezdnych wojen w świecie Treka to tu mamy jeden wielki groch z kapustą.

1. Nie ma w tym za grosz klimatu Star Treka. Abrams totalnie chyba nie rozumie co sprawia, że Trek jest popularny, kompletnie nie rozumie tego uniwersum.
2. Cały film wydaje się pełen różnych rzeczy wciśniętych tylko po to by przekonać do siebie nerdów serialu. Stąd notoryczne wciskanie nawiązań, czy wprowadzanie w fabułę motywów rodem z fanfiction, albo rzeczy, które fani chcieliby zobaczyć
3. Tożsamość głównego złego, która niby ma być twistem w filmie, a tak naprawdę wszyscy o tym wiedzieli przed obejrzeniem, bo w internecie co chwila to potwierdzano i zaprzeczano. A ci, których nie obchodziły newsy, to nie będą pewnie wiedzieli o kim mowa.
4. Fabuła naciągana, przesadzona, czasami popadająca w absurdy rodem z fanfiction
5. Nawiązania wciskane na siłę pogłębiające wrażenie, że ogląda sie jakieś fanfiction
6. Niszczenie kultowych scen (zwłaszcza tej kultowej sceny z Gniewu Khana)
7. Tylko jedna postać kobieca i w sumie sami nie wiedzą co mają z nią zrobić.
8. Praktycznie sami ludzie
9. Brak jakiegokolwiek ducha Star Treka

ocenił(a) film na 4
MistrzSeller

Zgadzam sie we wrzystkim co napisales. Jestem ogromnym fanem uniwersum ST od wielu lat ale doslownie przed kilkoma dniami obejrzalem te dwa nowe filmy. Co sie tyczy tego ostatniego (czyli z 2013r.) to samo umieszczenie "star Trek" w tylule nazwalbym bezczeszczeniem marki i policzkiem dla fanow, ktorzy przez tyle lat sledzili to uniwersum.
Tutaj to zwykla przecietna i bezmozga strzelanka sci-fi bez zadnego polotu, przekazu i glebi. Kompletny brak zrozumienia czym jest STAR TREK.
Nie jestem w stanie znalezc slowa innego niz zwykla IGNORANCJA ze strony tworcow tego "czegos".
Gene Roddenberry i Carl Sagan przewrociliby sie w grobach. Choc pewnie osobom, ktorym ten film sie podobal nie maja pojecia kim byli ci panowie.

amsztel

Ignorancją to jest twój komentarz. Film nieco różni się stylem od oryginału to tyle. Brak przekazu głębi? Porusza wiele tematów takich jak wybory moralne, przyjaźń, poświęcenie.

ocenił(a) film na 4
Venetor

Wyjasnij mi dlaczego wedlug Ciebie moj komentarz jest ignorancja - tylko merytorycznie - a moze uwierze, ze nie jestes trollem :)

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

Co tu panie chrzanisz... Lego i Pokemony oceniasz na maxa, Nowe Star Warsy i Disciplesa jako totalne dno, Simsom i Angry Biedsom dajesz znacznie lepsze oceny. Dziwny, zryty masz gust pan, tak więc twoje spostrzeżenia na temat Star Trek trzeba uznać jako nielogiczne, kierujące się twoim pomieszanym umysłem.

ocenił(a) film na 4
Bullet_

Może najpierw oglądaj oryginał, zamiast ocenisz remake. Ten Star Trek nie ma nic wspólnego z star Trekiem. To film gwałcący całą markę i stawiający ją na głowie. Poza tym jest niesamowicie płytki i seksistowski.

użytkownik usunięty
Bullet_

On wszystko chrzani, niestety.

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

Ja na ST się nie znam, ale filmy Abramsa naprawdę mi się bardzo spodobały (nie oglądałem seriali czy innych filmów po za tymi Abramsa )

ocenił(a) film na 4
kapsel97

No właśnie, a ST nigdy nie był tego typu opowieścią. Abrams bardziej nadawałby sie do zrobienia jakiejś reaktywacji Star Gate niż Treka

MistrzSeller

nieee tylko nie Abrams, niech trzyma sie z daleka od wszystkiego co bylo dobre i robi dalej transformersy !

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

"PRZEBUDZENIE MOCY" to film do... muzeum w porównaniu z nowym "STAR TREK".

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

jak dla mnie porazka w ich sojuszu Badawczego to ustawa "Dyrektyrwa mówi wyraznie "Nie ingetować w zycie innej rasy "" to jest bez sensu, prawdziwy sojusz powinien ingetować w zycie innej rasy aby ratować prymitywne rasy a potem ich uczyć edukacji aby pomóc w rozwoju .mnie od zawsze star trek wkurza Denerwuje mnie ich MiedzyPlanetarlny Sojusz Policyjny który nie ma swojego wojska, dlatego wymyśliłem kilka nowych Ziemskich Sojuszów ,, Polska Gwiezdnia Marynarka odpowiednik Wielkiej Armii Republiki Star wars (Polskie Imperium-Intermarium skład sojuszu Polska-Ukraina-Litwa-Białoruś-Czechy-Wegry-odzyskany Królewiec) , Imperium Japonskie, Federacja Chinska (ucywilizowany naród w którym jest prawo obrona zwierząt,obrony zwierząt rządzą tym narodem Rosja została przez nich podbita ) ,Imperium Osmanskie .

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

wkurza mnie Spock przesadzia, obca Cywilizacja już dawno wypowiedziała wojnę im Sojuszu Badawczego którego nie mają swojego wojska tylko to jest organizacja Policyjno-Badawczna, a Ziemski Sojusz powinien zrobić odwet na Obcej Cywilizacji .

MistrzSeller

Jest inny dlatego toczy się w innej rzeczywistości jak było w 1 filmie : )

ocenił(a) film na 4
jagermeister04

Ale to jest star trek, a skoro to star trek to powinien być star Trekiem nie tylko z nazwy.

MistrzSeller

"Brak klimatu" serio? Czym objawia się owy klimat? Ja se mogę powiedzieć że klimat ma. Brak "ducha" - to samo.
Fanserwis i nawiązania to coś złego? Bez przesady nie wpływa to na odbór filmu.

ocenił(a) film na 4
Venetor

Brak klimatu Star Treka. Brak pochwały dla tolerancji, jednoczenia się ludzi, brak optymistycznego patrzenia w przyszłość, dążenia do odkrywania tego co nieznane. Tym właśnie jest Star Trek.
"Fanserwis i nawiązania to coś złego? Bez przesady nie wpływa to na odbór filmu."
Wpływa, bo zamiast poprowadzić ciekawą fabułę to skupiają się jak tu wcisnąć na siłę jakies nawiązanie, które nie dość, że jest niepotrzebne to jeszcze profanuje tamta scenę.

MistrzSeller

A w moim odczuciu to wszystko jest. A nawet bardziej.

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

Możliwe, że twórca Star Treka inaczej poprowadziłby fabułę oryginalnej serii, gdyby miał do tego możliwości techniczne. Nie miał, więc serial był bardziej przegadany. Nie mówię, że gorszy. Po prostu kino ewoluowało. Są komputery to reżyserzy je wykorzystują. Nikt Cię nie zmusza do oglądania. Możesz pozostać w tamtych klimatach. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

Nowa seria jest o wiele lepsza jako rozrywkowy blockbuster na poziomie niż stare popłuczyny serialowe z Picardem.

ocenił(a) film na 10
MistrzSeller

Oczywiście klimat już inny niż "stare Star Treki", ale przez 50 lat kino przeszło taką techniczną rewolucję, że praktycznie niemożliwym jest odtworzenie klimatu lat `60 czy 70`.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones