PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33331}

W cieniu słońca

Abril Despedaçado
7,5 1 288
ocen
7,5 10 1 1288
W cieniu słońca
powrót do forum filmu W cieniu słońca

8 na 10 ujmujący

ocenił(a) film na 8

Film jest po prostu świetny, wzruszający i przejmujący do cna. Zdjęcia, reżyseria i dialogi są w tym filmie piękne. Aktorstwo na najwyższym poziomie! Cała wymowa filmu jest niczym jakaś etiuda! 8\10 polecam

ocenił(a) film na 7
Mad_X

zgadzam się w 100% Ten film jest po prostu genialny! No i oczywiście bardzo przyjemnie się patrzy na głównego bohatera XD.....

ocenił(a) film na 10
Mad_X

jak tak się wszystkim ten film bardzo podobal, to pewnie znajdzie się jeszcze spec od interpretacji, który prostego widza, takiego jak ja oświeci i powie dlaczego Tonio na koniec filmu idzie nad morze, a nie do tej pięknej Clary, czy to może na jedno wychodzi?
kurcze, chyba jednak nie. jak Ona przysza do niego podczas burzy, to poszli razem do szopy i się pokochali tam, a potem Ona powiedziala, że bedzie na niego czekać, a On na koniec filmu zamiast uciec do Niej to poszedl nad morze?? nic z tego nie kapuję.
ja na jego miejscu to bym do Niej poszedl. może ktoś mnie oświeci w temacie końcówki tego filmu, bo chyba coś mi umknęo po raz kolejny gdy oglądaem ten film.

ocenił(a) film na 7
spinn2046

To była moim zdaniem symbolika. Przecież ona nie sprecyzowała w żaden sposób, gdzie nad tym morzem będzie czekać, poza tym powiedziała mu to jak spał. Morze jest po prostu symbolem jakiegoś wymarzonego miejsca do życia, pojawia się wypowiedziach obu braci i Klary jako synonim miejsca gdzie człowiek jest szczęśliwy, gdzie jest miejsce na miłość, gdzie jest wolny, z daleka od brutalnej czy samotnej rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
spinn2046

ale jak sobie to wyobrażasz, że wychodzi zza górki, widzi morze i swoją ukochaną? Czy nie byłoby to trochę dziwne? Wszak nie mieli wtedy telefonów komórkowych ani gpsów. Podczas ostatniej sceny gdy kamera przesuwała się w stronę morza zastanawiałem się czy będzie tam Clara, i miałem nadzieję że jej nie będzie :P bo byłby to dziwny zbieg okoliczności. Oczywiście on przybył do niej. Na ucho powiedziała mu tylko "będę czekała" a wcześniej gdy rozmawiali powiedziała że idzie na wschód nad morze. Morze jako wolność swoją drogą, ale myślę że szukał tam Clary :) a przy okazji pierwszy raz w życiu zobaczył morze, więc nie ma się co dziwić że tak go oczarowało :)

spinn2046

Dobrze, że poruszyłeś ten wątek, bo też mnie to zastanawiało... :)
W życiu nie wpadłabym na to, że morze ma być alegorią wolności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones