PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682170}
7,7 10 1 227664
8,6 43
oceny krytyków
W głowie się nie mieści
Pomysł zobrazowania popularnej metafory o małych ludzikach sterujących ludzkim organizmem ma już swoje... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Trudno nie rozpływać się nad nową produkcją Pixara – film ten składa się praktycznie z samych zalet. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest niezwykła dojrzałość, z jaką twórcy traktują ludzką psychikę. więcej
"W głowie się nie mieści" jest filmem dla każdego. W fantastycznie zaprojektowanym i kolorowym umyśle Riley odnajdą się zarówno dzieci jak i dorośli, czerpiąc mnóstwo wspaniałej rozrywki. Młodsi widzowie zachwycą się paletą barw oraz urokiem poszczególnych postaci. Starsi dostrzegą mądrość i mnóstwo dodatkowych smaczków tego filmu. Jednocześnie wszyscy wyjdą z seansu dopieszczeni i zadowoleni jak z żadnego innego w tym roku. Wchodzicie w taki układ? więcej
Bohaterką animacji jest młodziutka Riley, znajdująca się w najtrudniejszym okresie w swoim życiu, a mianowicie okresie dojrzewania. W dodatku jej rodzice podejmują decyzję o przeniesieniu się do San Francisco. Dorastającą dziewczyną kierują emocje, mające na celu utrzymanie jej życiowej równowagi i umożliwienie odnalezienia się w nowym miejscu. Jak się jednak okazuje zadanie to nie należy do najprostszych, a po pewnym wydarzeniu zaczyna być nawet takim spod znaku "Mission Impossible". Wszelkie zachowania Riley są uwarunkowane przez niezwykle barwne emocje przedstawione za pomocą człekokształtnych istot, odpowiadających za każdy jej ruch. więcej
Animacja, wyzbyta z wszelkiego patosu i sztuczności, wzrusza i powoduje szczere łzy. Nie ma tu zresztą miejsca na nienaturalne odruchy - "Inside Out" wyzwala najgłębsze uczucia, których nie da się i nie warto ukrywać.  więcej
Nie pamiętam, kiedy ostatnio oglądałem film, który jest nie tylko czystą zabawą w swej postaci, ale jest również motorem napędowym wyobraźni. Mistrzostwo scenariusza widać na każdym kroku. więcej
Głównym źródłem humoru animacji jest konfrontacja rzeczywistości z szalonymi ludzikami-emocjami, które w pocie czoła próbują kształtować osobowość swej "nosicielki". więcej
"W głowie się nie mieści" jest perfekcyjnym zestawieniem humoru, entuzjastycznej akcji, oryginalności i wielu pouczających wątków. To, co możemy zobaczyć na ekranie, jest w stanie opisać tylko sam tytuł historii. Pozostaje więc to pierwszorzędna pozycja, jeśli chodzi o tegoroczne filmy animowane. więcej
Tak głęboko poruszającej animacji jak "W głowie się nie mieści" nie dane nam było oglądać od czasu "Toy Story 3". Przedstawienie zakamarków i sekretów dziecięcego umysłu w sposób przystępny dla widza, na dodatek nieletniego, jest nie lada wyzwaniem. Docter nie tylko stworzył kolejną ambitną produkcję dla Pixar Animation Studios, ale i przesunął granicę tego, co nazywamy filmem animowanym. I oby udało mu się to jeszcze wielokrotnie! więcej