PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011944}

W gorsecie

Corsage
6,4 7 254
oceny
6,4 10 1 7254
6,8 29
ocen krytyków
W gorsecie
powrót do forum filmu W gorsecie

Czyżby pierwszy w pełni udany film o Cesarzowej Elżbiecie?

LynchPolanskiAltman

To mi bardziej wygląda na luźną fikcję historyczną podczepioną pod popularność postaci Sissy.

lifter67

Być może.

ocenił(a) film na 5
LynchPolanskiAltman

Potencjał był, ale moim zdaniem zmarnowany... Krieps jest w roli Elżbiety świetna, ale to, co tam nawymyślano fabularnie, momentami jest (na moje oko, a o Habsburgach i zwłaszcza Sissi czytałam mnóstwo) dość sprzeczne z historią i tym, co wiemy o charakterze Elżbiety. Szkoda, bo estetycznie też jest piękny.

Lady_Eowyn

Szkoda...

Lady_Eowyn

Och, jak bardzo marzy mi się film oparty na prawdziwej biografii Elżbiety, która była niezwykle złożoną postacią, pełną problemów emocjonalnych. Jej życie to gotowy materiał na film, który w efekcie byłby naturalnie pozbawiony cukru. Elżbieta w moim odczuciu jest jedną z najbardziej mrocznych postaci w historii, przez to jak balansowała na skraju życia i śmierci, ale także ze względu na swoje zainteresowania i specyficzne relacje z ludźmi. Chciałabym aby powstał film, w którym jej postać jest odlukrowana, ale jednocześnie prawdziwa bez dopowiadania i dopisywania zbędnych historii. Może kiedyś, w końcu.

ocenił(a) film na 5
Malwina_To_Ja

Oj tak, zdecydowanie by się coś takiego przydało! W gorsecie jest chyba temu i tak najbliżej, bo lukru tu nie ma, ale za to skupiono się mocno na stronie seksualnej życia Sissi, jak dla mnie za mocno, co chwila są jakieś takie sceny... I właściwe to różne skrawki z jej życia, żadna kompletna historia. Osobiście najbardziej zadowala mnie chyba musical o Elżbiecie, Elisabeth, który Austriacy zrobili w latach 90, w pierwszej wersji świetnie im wyszło to pokazanie jej specyficznych relacji, swego rodzaju zafascynowanie śmiercią, choć też zrobili jedną metaforę, która wiem, że nie wszystkim pasuje, bardzo polecam, na yt można znaleźć go z polskimi napisami, jeśli taka forma niestraszna:D też nie jest idealny, ale chyba najbliższy temu, co można by wycisnąć z historii Sissi.

Lady_Eowyn

Koszmar jakiś. Po co Sisi nowa biografia? Może lepiej reżyserka powinna nakręcić film o swojej rodzinie? Zobaczymy czy familia się ucieszy jak ich potraktuje z takim "pietyzmem" historycznym jak Sisi.

ocenił(a) film na 5
bozgron

Teraz generalnie jest jakaś moda na Sissi, bo Netflix zrobił swój serial, a jest jeszcze drugi, który produkuje bodaj ORF, nie jestem pewna. Nie wiem, skąd ten nagły nawał produkcji wynika, szkoda, że jakość za nimi nie idzie.

Malwina_To_Ja

Odkąd zaczęłam poznawać prawdziwą Cesarzową a nie Sissi z bajek, odtąd czekam tak samo na adekwatny historycznie film. Może się kiedyś doczekamy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones