PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011944}

W gorsecie

Corsage
6,4 7 235
ocen
6,4 10 1 7235
6,8 29
ocen krytyków
W gorsecie
powrót do forum filmu W gorsecie

Całkiem ładny film, tylko mam odczucie że przemilczał naprawdę ważne sprawy. Rzeczywiście przez prawie 2h jesteśmy uwięzieni w świecie księżniczki Sisi, a ja jest ten świat? Pusty i anachroniczny. Wydaje mi się, że jakkolwiek doceniam zabieg wprowadzania rzeczy nie z ówczesnej epoki. Sama się zastanawiałam czy przez to wydźwięk ma być uniwersalny, czy może miało to na celu pokazanie absurdu trwania czegoś tak przestarzałego jak monarchia i konwenanse, kiedy cały świat pędził tak szybko do przodu. Ukazanie Elżbiety jako tej która nie chciała się dopasowywać i zbudowanie jej charakteru na bazie postaci z filmów dla nastolatków, wydaje mi się dosyć dużym uproszczeniem. Jeszcze skoro miała być taka "nie w gorsecie" to czemu zabija siebie w najbardziej typowy sposób jak na ówczesnej czasy? Tak, utonięcie było najbardziej zromantyzowanym sposobem popełnienia samobójstw przez kobiety. Więc w tym wypadku zachowanie historii i przerwanie życia Sisi przez anarchistę, byłoby bardziej wymowne. Doceniam grę aktorską. :)

justice_filmweb

Muszę przyznać, ze końcówka filmu mnie bardzo rozczarowała. Moim zdaniem historia Elżbiety sama w sobie jest na tyle ciekawa, że nie było potrzeby wymyślania własnego zakończenia tej historii. Ciekawe zamysł na film, cieszę się, ze jest ona pokazana jako dojrzała kobieta, bo większość produkcji z nią związanych opiera się na początkach jej małżeństwa. Ale skoro ewidentnie odnosi się w filmie do prawdziwych postaci historycznych to po co pisać historię po swojemu. Bardzo brakuje mi adekwatnego historycznie filmu bądź serialu o jej osobie. Bo jak na razie wszystko co widziałam w mniejszym bądź większym stopniu jest zakłamane.

karo_16_10

Zakłamane to

karo_16_10

Zakłamane to mało powiedziane . Nie znam serialu czy filmu gdzie biografia cesarzowej jest brana na poważnie . Oczywiście są wątki historyczne ale najczęściej to Elżbieta odgrywa istotne role w historii mocarstwa co było oczywiście wyssane z palca . Ona nie miała wpływu na przebieg wojen lub jej wkład w politykę był mało istotny . Miłość wielka nie trwała długo . Elżbieta sama znalazła kochdnle

karo_16_10

Kochankę dla męża . Franciszek też zdradzał ją wielokrotnie . Miał dłuższe przygody , romanse . Miłości Sisi i Franza tam nie było . Związek

karo_16_10

Kochankę dla męża . Franciszek też zdradzał ją wielokrotnie . Miał dłuższe przygody , romanse . Miłości Sisi i Franza tam nie było . Związek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones