PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768267}

W kręgu przemocy

Espèces menacées
6,1 421
ocen
6,1 10 1 421
W kręgu przemocy
powrót do forum filmu W kręgu przemocy

Czekam na odpowiedzi

ocenił(a) film na 5

Kurczę, ciężki to był film w odbiorze, bo na pewno te trzy historie łączą się w całość, ale tego nie widzę. Szczególnie wątek ciężarnej studentki z tym starym dziadem, bo co to dało do historii? Przemocy tam nie było, jedynie jej ojciec został jej świadkiem, ale nic nie wniósł.

Najbardziej mi szkoda ojca Josephine, bo to na niego spadła ta odpowiedzialność poradzenia sobie z całym problemem, pewnie sobie zmarnował całe życie przez córkę i jej wybory. Sory jeśli nie rozumiem problemu przemocy domowej, ale kurde, miała pomoc z wielu stron, od rodziców, lekarzy w szpitalu, w tej jak mniemam fundacji pomocy ofiarom. Przecież ojciec i matka ją kochali, chcieli kontaktu, dlaczego więc ta odpowiedzialność spadła na ojca? Wyglądało mi to na bunt nastolatki, rodzice chcieli dla niej czegoś dobrego, więc ona wybrała coś przeciwnego by wbić im szpilke, ale wyszło, że oni mieli racje, więc to wyparla i zwaliła wine na nich.

Ta ostatnia scena mnie ciekawi najbardziej, to była jej przeszłość czy przyszłość już po śmierci Tomasa. Bo wiemy, że pracowała w tartaku(?), ale jej Tomas zabronił. No i była w ciąży, więc zgaduje, ze z Tomasem? Czy może z kolejnym partnerem

Kolejna sprawa, to wątek tego gościa, co uczył się polskiego. Nie wiem o co kompletnie chodziło w tej historii, czy chodzi tu o molestowanie przez matkę? Przynajmniej tak mi się skojarzyła ta scena gdy leżą obok siebie na łóżku, a ona każe mu wyznać miłość + te problemy z nawiązaniem znajomości z kobietami.

Nie wiem jak ocenić ten film, bo go trochę nie rozumiem, może gdyby był dłuższy i były poruszone wszystkie wątki, to byłby dużo lepszy, a tak jest przeciętny niestety

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones