PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481708}
4,4 928
ocen
4,4 10 1 928
W krainie ognia i lodu
powrót do forum filmu W krainie ognia i lodu

Ponieważ lubię takie różne baśniowe klimaty, szczególnie odwołujące się do czasów czy przynajmniej realiów średniowiecza to zdecydowałem się zobaczyć ten film jak leciał niedawno na TV Puls lub na TELE 5. Wiedziałem, że ten czy ten nie słynie jakoś z nadmiaru ambitnych filmów i ten film potwierdził moje zdanie. Scenariusz to totalna porażka, wszystko strasznie przewidywalne, totalnie nie odczuwa się jakiegoś napięcia. Jedynym momentem zaskoczenia dla mnie była śmierć bohatera granego przez Arnolda Vosloo (tego z "Mumii" dla którego postanowiłem to "dzieło" oglądnąć). Również Jonathan Rhys-Davies (ten od m.in. Indiany Jonesa) nie pomógł temu filmowi. Bo co może zrobić 1 czy 2 aktorów jak film jest nieudany. Oprócz słabej fabuły rzuca się w oczy język niedostosowany do epoki, zwłaszcza tego złego króla używającego wobec swych i nieswoich ludzi języka rodem z komedii gangsterskich z Robertem de Niro (nie ma do nich nic ale język ten był tu nie na miejscu). Przypominało mi to nasz hit "Quo vadis" ze słynnym tekstem Petroniusza do Nerona na temat zabijania. Rażą też w oczy kiczowate efekty specjalne z walką dwóch smoków o kształcie płaszczki na czele.

Klimat filmu jest średni; trochę go jest lecz to nie jest np. "Trzynasty wojownik", "Nieustraszeni bracia Grimm", "Gra o tron" czy wreszcie te różne historie o Robin Hoodzie. Dobrego mogę powiedzieć to, że występuje tu ciekawa kolorystyka z dominacją zieleni przywołująca na myśl takie klasyki jak "Czarnoksiężnik z Oz" z 1939 i "Przygody Robin Hooda" z 1938. Sama sceneria nawet jest dosyć baśniowa i gdyby film został dobrze poprowadzony byłoby nawet dosyć ciekawie, właśnie gdyby został dobrze poprowadzony.

A tak mamy gniota i cóż nie polecam go do oglądania a jeżeli to na własną odpowiedzialność

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones