PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481708}
4,4 928
ocen
4,4 10 1 928
W krainie ognia i lodu
powrót do forum filmu W krainie ognia i lodu

Bo od kiedy to smoki nie mają ani przednich, ani tylnych łap, a ich skrzydła rozpościerają się od samej głowy, po czubek ogona?

ocenił(a) film na 4
karolthas

Hahahah, dokładnie :D Boki zrywałam jak zobaczyłam te pseudo-smoki :D

ocenił(a) film na 5
karolthas

Też byłem zaskoczony niestanardowym wizerunkiem smoków – płaszczka, faktycznie pierwsze skojarzenie :) , ale po zastanowieniu – te skrzydła da się wyjaśnić próbą „urealnienia” ich budowy fizycznej – eksperci od zoologii twierdzą przecież, że w „klasycznym” wizerunku smoka ich skrzydła są za małe, aby unieść taką masę, a w niektórych książkach fantasy nawet ich zdolność do lotu próbuje się wyjaśniać ich magiczną naturą wspomagającą uwarunkowania anatomiczne. Braku łap natomiast nie potrafię wytłumaczyć w żaden sensowny sposób…

Sam film natomiast pozytywnie mnie zaskoczył – jak na niskobudżetówkę nie było w nim specjalnie widać taniochy i tandety: ani w dekoracjach, ani w kostiumach, ani w liczbie statystów, ani w plenerach, a szczególnie w całkiem niezłych efektach specjalnych.
Z innych spraw: scenariusz choć prosty i standardowy (w końcu to jest fantasy), to nie prymitywny, dosyć spójny, ze stosunkowo niewielką (wiem, można się spierać, co to znaczy „niewielka”) liczbą wtop logicznych, do tego nie przesadnie infantylny i przesłodzony. Jako wielbiciel fantasy (ale nie bezkrytyczny), obejrzałem film z zainteresowaniem.

ocenił(a) film na 3
Polgard

Mnie prócz smoków najbardziej w oczy koliły amatorskie zdjęcia. Miałem wrażenie, że oglądam film nakręcony zwykłą kamerą z hipermarketu za 2000zł. Żadnych filtrów, żadnych szerokokątnych ujęć, brak jakiejkolwiek kinowości. Wszystko było takie zwyczajne. Było to do tego stopnia rażące, że nie mogłem się skupić bardziej na samej fabule, więc o niej się nie wypowiem. I nawet tego nie żałuję.

karolthas

a od kiedy to smoki mają nogi? co widziałeś jakiegoś? masz zdjecie? to sie pochwal z chęcią obejrzymy....co za żenujący ludzie, bo kiedys im zrobili smoka takiego i teraz do usranej smierci maja byc wszystkie takie same bo sie chłopiec popłacze ojej

ocenił(a) film na 3
slipdog

Nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie. Tak widziałem smoka. W wielu filmach i na wielu ilustracjach, wszystkie były podobne. Smoki to stworzenia legendarne, opisywane z pokolenia na pokolenie, na podobny sposób. Idąc twym tokiem rozumowania mogę nazwać smokiem psa z miotaczem ognia, bo przecież nie widziałeś nigdy smoka, więc może być on wszystkim (sic!). Są różne wizualizacje smoka, różniące się głównie tym że jedne mają przednie łapy (smoki), a inne nie (raczej wiwierny), jednak sporu o to czy smok ma w ogóle łapy nigdy nie było, bo to oczywiste, że ma.

Tak w ogóle to chyba nie istnieją stworzenia latające bez innych kończyn.

karolthas

Pokaz zdjecie skoro widziałeś nadal czekam :D Legendarne powiadasz ahaaa czyli mówisz ze zyły? a kiedy? poprosze o date i rok, a czy Mieszko I miał swojego smoka? czy to on zjadał Germanów? :O A moze trzymasz jakiegos w szufladzie szybko pokazuj go :O Blady strach padł na twórców filmów i ksiazek jesli ktos przedstawi smoka inaczej niz wszechwładny karolthas tego zechce, zostanie obsmarowany na filmwebie :O szok i zdruzgotanie zapanowały w świecie filmowym olaaa boga dał sie słyszec pogłos :D

ocenił(a) film na 3
slipdog

Proszę bardzo, smok: https://www.google.pl/search?safe=active&hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw =1920&bih=962&q=smok&oq=smok&gs_l=img.3..0l10.2247.2587.0.2755.4.4.0.0.0.0.112.1 12.0j1.1.0....0...1ac.1.32.img..3.1.111.bo8B5qB6TXs
Niektóre nie mają przednich łap, ale wszystko mają tylne.
Tak smoki są legendarne. Legendy o smoku wawelskim nie słyszałeś?

karolthas

a te bez przednich to jakies kaleki weterani wojny w Wietnamie? :D Prócz tego ze linku nie umiesz wkleic to obstawiam i tak ze jest to profesjonalne zdjecie zrobione przez fotografa może Lebovitz co? :O ale jakos się nie chwaliła ze zywego smoka spotkała dziwne hm !
Oj tak słyszałem, rozumiem ze ty tez wierzysz ze smok pekł od wody....a poza tym nigdzie tam nie było ze miał łapy :D A słyszałeś legendę o Jacku Mrozie? dzięki niemu masz snieg a ty pewnie naiwnie myślisz ze to z chmur się bierze pfff :D
Podobno po twoim poscie Spielberg zrezygnował ze smoka bo chciał go zrobić bez nóg ale się przeląkł ze go wyzwiesz i z takim autorytetem nie będzie zadzierał

ocenił(a) film na 3
slipdog

Czy ty w ogóle rozumiesz definicje legendy? Wpisz sobie w google grafika smok i zobacz jak wygląda.

karolthas

nadal czekam na to zdjecie smoka bo przeciez go widziałes na zywo a wszyscy inni kłamia jak go inaczej przedstawia. Cieszysz się ze Jack Mróz sprowadzi niedługo snieg? :D

ocenił(a) film na 6
karolthas

A skąd wiesz, że w tamtejszej krainie legendy są takie same jak w Twojej?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones