PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111404}

W moim kraju

Country of My Skull
6,6 267
ocen
6,6 10 1 267
W moim kraju
powrót do forum filmu W moim kraju

Jeżeli liczycie na to, że dowiecie się czegoś więcej o tym co działo się po obaleniu Apartheid to się mylicie. Sytuacja polityczna posłużyła tylko jako tło dla romansu pary głównych bohaterów. Jestem zawiedziony tym filmem. Być może tylko ja odniosłem takie odczucie.

ocenił(a) film na 8
Sedes_z_Bakelitu

hm..niestety, ale nie mogę zgodzić się z twoją opinią, po pierwsze film ten nie jest dokumentem, wyjaśniającym cokolwiek, po drugie romans w tym filmie jest jedynie "nadmieniony", nie zajmuje nawet 50 % całości obrazu; po trzecie i w sumie to najważniejsze.. według mnie segregacja rasowa nie tyczyła się jedynie spraw dziejących się wówczas w Europie ale jak daje do zrozumienia s.jackson w ameryce- w kraju wyzwolonym i nie napiętnowanym rasizmem ( czyżby?)-biali mieszkańcy rpa (jak główna bohaterka określa)mimo, iż nauczeni szacunku do czarnych, tak naprawdę nie utożsamiali się z nimi, może świadczyć o tym kolacja z przyjaciółmi, podczas której j. binoche porusza kwestię gwałtu młodej kobiety w celu otrzymania informacji o działaniach terrorystów, reszta gości jest zniesmaczona, nie dopuszcza do siebie faktów, o których wszyscy dobrze wiedzą, dlaczego? bo bezpośrednio ich to nie dotyczy; punkt zwrotny ma miejsce podczas kłótni jacksona z binoche, zdaje sobie sprawę ,że jest częścią "ubuntu", jeśli ktokolwiek cierpi to cierpi z nim cały naród...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones