PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039013}
6,6 3 307
ocen
6,6 10 1 3307
6,4 17
ocen krytyków
W nich cała nadzieja
powrót do forum filmu W nich cała nadzieja

To, że niektórzy uważają, że ten film zasługuje na coś powyżej 6 to nieporozumienie. Personalnie uważam, że 5 to już zawyżenie.

Ten film polega na prawie każdym poziomie. Mam wrażenie, że 12-latek jest w stanie napisać lepszą fabułę i dialogi.

Główna bohaterka: nieodpowiedzialna i głupia. Przez połowę filmu nie mogła znaleźć sposobu na prześcignięcie robota, który porusza się 3 km/h. Całą problem mogłaby zażegnać, trzymając kartkę z kodami przy sobie.

Robot: tragiczny design, stereotypowy głos robota irytowałem mnie, za każdym razem jak się odzywał. Zasady jego rozumowania nie mają sensu. Raz jest inteligentny, raz nie. Raz jest w stanie rozpoznać czas zgonu bohaterki, raz nie jest w stanie jej rozpoznać, bo założeniu płaszczu na drugą stronę. Jego dialogi też są ekstremalnie głupie, chat gpt lepiej składa zdania.

Świat: niby w elektrowni roboty trzymają ją działającą, jednak kiedy bohaterka ją odwiedza. Nagle żadnego nie ma. Samo to, że elektrownia działa też nie ma żadnego wpływu na fabułę, więc po co jest aktywa? Bohaterka do niej wchodzi i nagle magicznie odnajduję w całej elektrowni (miała 40min) pokój dla butli z wodą. Może nie byłem nigdy w elektrowni, ale wydaje mi się, że nie ma tam takich pokoi.
Świat niby jest skażony, ale bohaterka później lata sobie bez maski i kombinezonu. Wsiada bez kombinezonu do samochodu, który był w strefie skażenia, ale na mycie kombinezonu wcześniej po powrocie marnuje wodę na dezynfekcje.

Scenografia nawet przyjemna, natomiast zepsuta przez color grading. Czemu "każdy" film post apokaliptyczny niskobudżetowy musi być przesasturowany albo wyblakły.
Sam film pomimo tego, że jest krótki to ekstremalnie nudny.

Poza scenografią i pracą kamery nie ma chyba niczego pozytywnego.

W ogóle to, że ten film ma ocenę o 0,2 większą niż the creator to nieporozumienie. Tamten film przynajmniej jest ładny wizualnie.

ocenił(a) film na 3
caIciumkid

Dokładnie. Generalnie dialogi z kretyńskim robotem to przynajmniej 50% filmu. Sam robot nie reprezentuje nawet Chata GPT w wersji 3.0, a przecież ludzkość zbudowała zaawansowane arki przetrwania w kosmosie, więc i poziom AI na tym etapie rozwoju powinien być podobny jak obecnie gdzie nam daleko brakuje do budowy czegokolwiek poza ziemią. Robot niby bojowy po wielu przejściach ale jak patrzeć na jego stabilność ruchową to wystarczyło by go w jakiś sposób zdzielić aby się wywrócił i leżałby bezbronnie jak żuczek na skorupie. W ogóle to ciężko uwierzyć jak taka niewiasta była w stanie zbudować bazę która chroniła by ją przed zmiennymi warunkami pogodowymi (jak sadze po takiej eko-katastrofie) gwałtowne kwaśne deszcze, nawałnice czy ekstremalne upały miały miejsce. Jak wspomniałeś cały bzdet utrzymywania w ruchu elektrowni ... która jest elektrownią węglową wymagającą dużej ilości obsługi i stałych dostaw węgla nie ma sensu. Zresztą pokazana jest sterownia główna tej elektrowni przez którą przechodzi bohaterka. Co za debilizm. Jest to sterownia która jest absolutnie przestarzała bo pozbawiona nowoczesnych paneli sterujących i komputerów. To co pokazano w filmie przestało funkcjonować w tatach 90-tych a nawet prędzej w Polsce. Całkowita bzdura i jak już pisałem. taka elektrownia wymaga kontrolowania procesu produkcji energii na każdym szczeblu przez masę personelu. TO SIE KUPY NIE TRZYMA. Normalnie kaszana jakaś i nie jestem w stanie dąć wyższej oceny niż 3 nawet z uwagi że to nasze polskie dzieło. Jedynie muzyka jak dla mnie jest nawet przyjemna dla ucha plus wiele bardzo klimatycznych ujęć.

ocenił(a) film na 3
AKSORZ

I jeszcze dodałbym opuszczenie się do wewnątrz chłodni kominowej aby wejść do budynków elektrowni :D

ocenił(a) film na 2
caIciumkid

Nominacja do najdurniejszego filmu roku! Chyba wygra bankowo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones